Hang nélkül 2

A Quiet Place Part II

jerrycomovie
2021/05/29

Értékelés: 7.5/10
A Quiet Place Part II (2020)
Megtekintés: A Hang nélkül rajongójaként kb. azóta vártam a második fejezetet, mióta megnéztem az elsőt, és kiderült, lesz egy folytatás. Évente talán 2-3 olyan mozifilmet mutatnak be, amit mindenképp látni szeretnék, és ez a film bekerült közéjük. Egy év csúszással végre megnézhettem, és jól szórakoztam. Ha esetleg felfrissítenéd az emlékeidet: Hang nélkül kritikám. Több

Cinegore.net
2021/06/24

Talán kicsit csorbult az újdonság varázsa, ami természetes egy folytatás esetében, de az alkotók igyekeztek okosan tovább bővíteni a sztori határait, amivel alaposan megágyazták egy esetleges harmadik epizódnak. Több

Vox.hu

Értékelés: 8.5/10
Egy szinte tökéletes középső rész
Hogy miért csak szinte tökéletes középső részről beszélünk, az néhány jó előre látható, vagy legalábbis kiszámítható húzás eredménye... Több

Artsomnia

Hogyan készítsünk minőségi folytatást
Ha tehetitek, mindenképp moziban, minél nagyobb vásznon tekintsétek meg, mert így tudja elérni azt a hatást, amit Krasinksi megálmodott. Több

Revizoronline.com

Csendes harc a túlélésért
Kétségtelen, hogy a Hang nélkül 2. tisztességes munka, de hogy hozzátesz-e eleget az előzőhöz, abban nem vagyok biztos. Több

KULTer.hu
2021/06/27

Szó bennszakad, hang fennakad
Az addig jobbára komédiákból ismert John Krasinski egy meglepőnek is nevezhető csavarral nyergelt át 2018-ban a horrorok, thrillerek világába. Az általa rendezett és részben írt Hang nélkülben még az egyik főszerepet is elvállalta, így bátran kijelenthető, hogy egy meglehetősen személyes szerelemprojekt születésének lehettünk tanúi. Ami talán még fontosabb, hogy a viszonylagos kritikai sikert a közönség hangos üdvrivalgása és anyagi megtérülés is kísérte: a film 17 millió dolláros gyártási költségből több mint 340 milliót kaszált világszerte a mozipénztáraknál. Több

Kortárs Online
2021/07/01

Odakint a világosság
... a Hang nélkül 2.-ben a reália utánozza a fikciót, a második rész nyitásközpontúsága a moziújranyitási lázban égő, továbblépést szorgalmazó, gyógyulni akaró valóságot is áthatja. Csak örülhetünk neki. Több

Filmezzunk.hu
2021/07/15

Értékelés: 8.4/10
Próbálj meg csendben maradni
Azoknak a nézőknek, akik bár utálják az ijesztő filmeket, valamilyen csoda folytán mégis azon kapják magukat, hogy barátjukkal, barátnőjükkel már az első jeleneteket nézik, lenne néhány gyakorlati tanácsom. Több

Dunszt.sk
2021/07/15

A csendbontás horrorja
Holott az első két részben felvázolt posztapokaliptikus világ ezerszer eredetibb, mint az unásig túlnyújtott, évadról évadra egyre rosszabb The Walking Dead sorozaté, így jó lenne, ha Krasinski és Emily Blunt egy mozifilmtrilógiánál gazdagabb Hang nélkül-univerzumban gondolkodnának. Több

Creepyshake.com
2021/09/10

Mindent összevetve, a Hang nélkül 2. méltó folytatása az első résznek, erre pedig sajnos egyre ritkábban van példa manapság, úgyhogy meg kell becsülni. Ez a rész sem hibátlan, de ha mellőzzük a vélt vagy valós logikai bukfencek nagyítóval való kutatását, akkor egy feszültségteremtésben párját ritkító, szórakoztató élményben lehet részünk. Bátran próbálkozzanak vele mindazok, akik szerették az első részt, akiknek meg már az sem tetszett, azoknak valószínűleg ez sem fog. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!