28 nappal később

28 Days Later...

2024.04.23 Krisz

Tudom, hogy kisebbségben vagyok a véleményemmel, de én nem vagyok túlzottan elájulva ettől a filmtől. Kifejezetten jól indul. Aztán vesz egy olyan stíluskanyart, ami sokaknak bejön, és értem is, miért. De nekem egyszerűen kizökkentő hatása volt a filmélményből.

2020.10.29 elekm90

Nagyszerű ötlet, a témájához mérten realisztikus történet és remek rendezés Danny Boyle-tól. Egészen egyedi a hangulata, aki klasszikus zombihorrorra számít, az meglehet, hogy csalódni fog benne.

Szuper kis film, apokaliptikus képsorokkal megspékelve...valóságosnak hat, és ez sokat számít, mert könnyebben beleélheted magad a filmbe. Aki szereti a zombis horrort, kötelező darab!

2017.07.25 Deku

Szeretem az ilyen feszült félelemkeltő horror filmeket de ez nem lett elég erős és félelmetes. Eme alkotás nem lett túl vonzó jelenés számomra de azért nem olyan rossz. A története eléggé megkapó és fantasztikus lenne de nem lett.

2018.10.24 dailyfilmsan

Szerintem ez elég jó zombis film. Nincs benne fölösleges bugyuta részlet és nincs olyan érzésed sem hogy a szereplőket csak a csoda tartja életben. Nagyon jó előkészítés amúgy a következő részhez. Nem mellesleg a szereplők is nagyon hitelesek. Valahogy így képzelem el én is a zombi apokalikszist.

2023.01.27 Erik Csok

Rögtön a Maggie után egy nappal ezt a filmet is megnéztem, ami ugye szintén zombis film. Hát, én nem vártam semmit, de érdekes film lett. Eléggé társadalomkritikus film, úgy, hogy amúgy nem is annak tűnik. És szerintem a végére a zombis szál kicsit a... Több

2023.11.29 drg0602

Nagyon nagy kedvenc, a horror műfaj egyik legjobbja! Elképesztő nyomasztó légkör mellett elképesztő látványvilág tárul elénk. Nagyon kevés ilyen tökéletesen elkészített film van ebben a műfajban! Színészi teljesítmények is tökéletesek. Jó film, mindenképpen érdemes megnézni, akár többször is! Értékelés: 10/10.

2019.02.10 Ildikó Bacskai

legjobb zombis

Nem tudom a számát, hányszor néztük meg ezt a filmet és a folytatását, mielőtt a zombis filmek elárasztották a képernyőt azelőtt sikerült egy igazán megragadót alkotni. Évekig volt vicces része a berugós buliknak ahogy megterveztük hogyan élljük túl a kitörő járványt, szenzációs volt és ehhez a film részletessége, hitelessége szuper alapot nyújtott. Nagy kedvenc.

2019.04.26 Ms. Akárki

Szeretem az ilyen hasonló világvégés, zombiszerű horrorfilmeket, de ez valahogy nem jött át számomra sajnos. Végig unatkoztam, na jó, egy-két jelenettől eltekintve. A színészgárda jó, de ez sajnos kevés ebben az esetben.

A zombis filmek közt az első 10-ben

Cillian Murphy az Oppenheimerrel bizonyította be, hogy különleges tehetség, de már 20 évvel korábban, ezzel a filmmel felhelyezte magát a sztárok tablójára. A 28 nappal később egy izgalmas zombis mozi, mely nálam TOP színvonalas a saját kategóriájában. Jók a karakterek, és hihető a sztori is (már zombis viszonylatban), hisz a rendezés nem akarja szörnyekkel túltolni az egészet, ahogyan ezt látjuk hasonló alkotásoknál. Izgulunk a kis csapatért, mely a zombik uralta nagyvárosból menekül vidékre. Értékelés: 4 csillag.

2020.09.13 harnas1207

A film egyetlen jó pontja, hogy nagyon egyedien közelíti meg a zombi apokalipszis témát. Ezenkívül hatalmas csalódás. Számomra a film tele volt érthetetlen dolgokkal. SPOILER! A katonák 28 nap alatt begolyóztak, a srác 28 nap alatt szuperhős gyilkol... Több

2016.09.11 puffancshercegnő

Imádom a zombis filmeket, és ez teljesen olyan volt, mint vártam egy ilyesmi filmtől. Izgalmas volt, peregtek az események, végig lekötötte a figyelmem. Az egyik legjobb film a kategóriájában, megéri megnézni

2017.10.21 Bazzzsi

Jól felépített történet, holott zombis filmekből aztán már mindent láttunk. Érdekes volt a története, végig pörgött a sztori és a színészek is kitettek magukért.

2018.11.26 Márton

Megreformálja a filmes fertőzöttek fogalmát

Szeretem ezt a filmet! Nagyon kevés olyan dolgot tudnék írni a filmmel kapcsolatban, ami nem lett erős vagy nagyon erős benne, ezért talán a negatívumaival kevésbé foglalkoznék most! Azzal kezdeném ami szerintem zseniálisan működött a filmben (volt e... Teljes kritika