A légy (1986)

A légy

Geena Davis
Geena Davis

JRD   2023. 01. 03.

A kor lehetőségeihez mérten remek adaptációja Kurt Neumann 1958-as A légy című horrorfilmjének. A történet középpontjában egy idealista, különc tudós, egy újságírónő és egy teleportációs gép áll. Jeff Goldblum és a rendező David Cronenberg számára ... több»

Kóborló   2019. 08. 06.

Az egyik legerősebb és legismertebb testhorror megszületése

A horror rajongóknak David Cronenberg nevét nem igazán kell bemutatni, hisz e film előtt is készített már jó pár igazán emlékezetes filmet ( Veszett 1977, Porontyok 1979 vagy a Videodrome 1983-ból ), de jómagam úgy gondolom, hogy az úgynevezett testh... teljes kritika»

Balint   2016. 02. 13.

Cronenber talán egyik leghíresebb filmje, amit nagyszerűen sikerült adaptálnia a nyolcvanas évekre, mostanság is hasonlóan színvonalas remakekre lenne szükség és a vége talán még felkavaróbb mint az eredetinek ;)

HE7EDIK   2017. 03. 01.

Kafka Átváltozásának megfilmesítése. Cronenbergtől megszokhattuk, hogy változatos ocsmányságokkal szereti sokkolni az embereket, na itt aztán van belőle bőven....de ez a film inkább lélekromboló mivolta miatt kitörölhetetlen a filmtörténelemből, főle... több»

TribeBubu   2016. 04. 26.

Minden idők legelborultabb és leggyomorforgatóbb horrorfilmje. És gyerekkorom egyik legnagyobb traumája :D Cronenbergnek és csapatának sikerült körülbelül olyan meghökkentőre készíteni ezt az átiratot, mint amilyen az 1958-as film volt a maga korában.

Deku   2017. 07. 24.

Rémesen rossz lett Jeff Goldblum nem tudom hova tette a tehetségét pedig általában jó szokott lenni. Először is, ez az film borzalmasan gyenge és unalmas. Szerintem lett volna benne fantázia csak, ezt a készítők nem tudták olyan módon megfogni.

portal91   2016. 06. 26.

Egyik kedvenc filmem, nagyon jó!! Mindig is szerettem, amikor a főhős vagy gonosz fejlődik a film alatt még el nem éri a végső formáját. Nagyon hatásos egy film lett és Goldblum kiváló!

A filmből opera is készült ugyanezzel a címmel.

(JRD )

A filmben egyértelmű Kafka Átváltozás című művének hatása.

(JRD )

Vincent Price, a legendás horrorszínész is játszott az eredeti A légy (1958) című filmben és annak 1959-es folytatásában.

(JRD )

Seth Brundle szerepére esélyes volt Richard Dreyfuss, James Woods, Willem Dafoe és John Lithgow is.

(Kóborló )

A stúdió Seth Brundle szerepét eredetileg Mel Gibsonnak szánta, de a színész a Halálos fegyver előkészületeivel volt elfoglalva, így nem tudta vállalni.

(Kóborló )