K-PAX - A belső bolygó (2001)

K-PAX

dominika070   2022. 05. 25.

K-pax

A titkos bolygó, de legalább volt benne kék madár.

Sabnock Sanatory   2019. 01. 26.

Nem mondom hogy rossz,inkább felejthető kategória.Egyedül Kevin Spacey,aki miatt végignéztem a filmet,de nem leszek rajongó,az már biztos.

Bogi87   2016. 05. 27.

Fantasztikusan megkomponált film, mely elénk tárja egy szörnyűségeken keresztül ment ember lelkét és bepillantást nyerhetünk az általa kreált világba, ahol a szenvedés és a fájdalom nem ismert fogalmak.

Lonka   2017. 07. 31.

Csak ajánlani tudom a filmet, mert a készítők nagyon eltalálták. A történetét remekül felépítették, végig izgalmas és sok csavart is tartogat a néző számára.

Deku   2017. 07. 10.

Erősen közepes lett ez a film nekem, talán leginkább Kevin Spacey játéka volt az ami tartotta a szintet és szórakoztatóvá tette. Volt már simán sokkal jobb filmben is részem de még így is megállta a helyét.

dailyfilmsan   2019. 03. 08.

Nagy dillemába estem a filmmel kapcolatban. Ugyanis félig adott csak magyarázatot a nagy kérdésre ami az első perctől belengte a filmet. Hihetőnek és életszerűnek találtam azt amit előadott mindkét fél és így nem tudtam eldönteni kinek van igaza. Tal... több»

MidoD7   2019. 04. 06.

Valahogy én hiányoltam belőle valamit, amitől jó lett volna. Nekem nem jön be ez a történet. A rendezéssel nincs gond, a látvány kiváló, a színészek is jók, csak valahogy nem jött át az érzés.

A film költségvetése 68 millió dollár volt és jelenleg 65 millió bevételnél tart világszerte.

(Bob)

A film készítőit beperelte Gene Brewer, ugyanis egy korábbi filmje, a nálunk nem ismert Hombre mirando al sudeste (1986) története meglehetősen hasonlít a K-PAX történetéhez. A vádat Brewer nem sokkal később visszavonta.

(ps)

Az eredeti tervek szerint Prot szerepét Will Smith játszotta volna, Powell doktort pedig Kevin Spacey. Miután Smith kilépett a filmből Spacey úgy döntött, inkább Prot szerepét szeretné eljátszani.

(ps)

A film alapjául szolgáló regény szerint Prot kedvenc filmje a Csillagember (1984), amiben egyébként Jeff Bridges is szerepelt.

(ps)

Robert Porter iskolai évkönyve valójában Kevin Spacey évkönyve 1977-ből, a Chatsworth Gimnáziumból.

(ps)

Mindenki, saját világnézetének megfelelően levonhatja a neki tetsző konklúziót, és ami fontos, hogy a megoldást nem rágják a szánkba, esetlegesen ránk erőltetve a rendező – és ez esetben a film alapjául szolgáló regény írójának – világnézetét.
Értékelés: 8.5/10 több»