K-PAX - A belső bolygó

K-PAX - A belső bolygó

K-PAX

Prot (Kevin Spacey) egy ártalmatlan figura, akit valahogy elkapnak a rendőrök, ugyanis több rablótámadásnál is ott lábatlankodik. Prot a rendőrségen fura megjegyzéseket tesz, például, hogy ezen a bolygón nagyon erős a fény. A K-PAX-en, szülőbolygóján nagyobb a homály. Így kerül a képbe… Több

Rendező: Iain Softley
Író: Gene Brewer
Forgatókönyvíró: Charles Leavitt
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország
Premier (HU): 2002.07.25.

2022.05.25 dominika070

K-pax

A titkos bolygó, de legalább volt benne kék madár.

Nem mondom hogy rossz,inkább felejthető kategória.Egyedül Kevin Spacey,aki miatt végignéztem a filmet,de nem leszek rajongó,az már biztos.

2016.05.27 Bogi87

Fantasztikusan megkomponált film, mely elénk tárja egy szörnyűségeken keresztül ment ember lelkét és bepillantást nyerhetünk az általa kreált világba, ahol a szenvedés és a fájdalom nem ismert fogalmak.

2017.07.31 Lonka

Csak ajánlani tudom a filmet, mert a készítők nagyon eltalálták. A történetét remekül felépítették, végig izgalmas és sok csavart is tartogat a néző számára.

2017.07.10 Deku

Erősen közepes lett ez a film nekem, talán leginkább Kevin Spacey játéka volt az ami tartotta a szintet és szórakoztatóvá tette. Volt már simán sokkal jobb filmben is részem de még így is megállta a helyét.

A film költségvetése 68 millió dollár volt és jelenleg 65 millió bevételnél tart világszerte.Szerző: Bob

A film készítőit beperelte Gene Brewer, ugyanis egy korábbi filmje, a nálunk nem ismert Hombre mirando al sudeste (1986) története meglehetősen hasonlít a K-PAX történetéhez. A vádat Brewer nem sokkal később visszavonta.Szerző: ps

Az eredeti tervek szerint Prot szerepét Will Smith játszotta volna, Powell doktort pedig Kevin Spacey. Miután Smith kilépett a filmből Spacey úgy döntött, inkább Prot szerepét szeretné eljátszani. Szerző: ps

A film alapjául szolgáló regény szerint Prot kedvenc filmje a Csillagember (1984), amiben egyébként Jeff Bridges is szerepelt.Szerző: ps

Értékelés: 8.5/10
(2018. 03. 03.)
Mindenki, saját világnézetének megfelelően levonhatja a neki tetsző konklúziót, és ami fontos, hogy a megoldást nem rágják a szánkba, esetlegesen ránk erőltetve a rendező – és ez esetben a film alapjául szolgáló regény írójának – világnézetét.
Értékelés: 8.5/10 Több
A Mindentudó