A forrás

A forrás

The Fountain
Gigi

Tommy minden idejét a kutatólaborban tölti, hogy megtalálja a felesége agyát megtámadó halálos kór ellenszerét. A nő már belenyugodott sorsába, és arra kéri férjét, fejezze be élete művét. Tommy helyzete kilátástalanná válik, letargiába esik, és hosszú utat kell bejárnia, hogy rájöjjön, miképp… Több

Forgatókönyvíró: Darren Aronofsky, Ari Handel
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier (HU): 2007.07.11. | HBO Max (2022.12.26.)

2023.04.28 SzupiMester

Engem nagyon lehozott az életről, persze nem egy vígjáték. Mélyen megérintett a film.

Túl sokat akar a szarka,de nem bírja a farka.Ha mindent meg akarunk mutatni,a végén semmit sem tudunk.Olyan semmilyen lett a mozi.Nekem felejtős.

2017.07.17 Deku

Hugh Jackman-nek ez is jól állt, nagyszerűen játszotta szerepét. A történet pedig tökéletes romantikus film mely némi misztikummal fel lett dobva nem is kicsit. Ajánlom.

2017.10.11 hsanya182

A halál a beteljesülés útja e vagy egy betegség, amire meg kell találni a gyógymódot? A ragaszkodó ember szemszögéből, elég lehangoló film. Ha nem ragaszkodsz a névhez és a formához, akkor teljesen szabad vagy. ZEN

2017.01.05 Gigi

Mindig félek az ilyen típusú filmeknél, hogy túl nagy dimenziókat raknak rá, és elmegy egy olyan irányba, ami nekem már sok. De ez szerencsére nem így lett, maradandó élmény, magával ragadó, lenyűgöző film.

Eredetileg Brad Pitt és Cate Blanchett lett volna a két főszereplő, de a költségvetés annyira alacsonynak bizonyult, hogy az akkoriban még kisebb gázsit igénylő Hugh Jackman és Rachel Weisz mellett kellett dönteniük az alkotóknak.Szerző: TribeBubu

A film elég nagy bukás lett, mivel 35 millió dollárból készült, és összesen 15,978,422 dollárt kerestek vele.Szerző: citizenfour99

A film elején a spanyolok és a maják összetűzését láthatjuk.Szerző: citizenfour99

A kritika elég kedvezőtlenül fogadta filmet. A Rotten-tomatoes nevű kritikai oldalon 51%-os. Roger Ebert híres filmkritikus pedig a 4 pontból 2.5 pontot adott a filmnek.Szerző: citizenfour99

(2017. 04. 30.)
Felejthetetlen élménnyel szolgáló mesterműról van tehát szó, amelyről éppen csak az a közhely nem mondható el, hogy kudarcba fulladt eredeti elgondolásainak végül még egyenesen pozitív hozadékai lettek. A forrás olyan tekintetben sem tündérmese, hogy bizony megszenvedte azt, hogy nem képviselhette maradéktalanul rendezője vízióját. 9/10... Több
Felhőatlasz
2012