Felettünk a Föld (2011)

Another Earth

elekm90   2020. 10. 24.

Valóban lassú folyású dráma, de egy érdekes koncepció. A főhősnő Rhoda élete egy apró hiba révén siklik ki, így a másik Föld felfedezése lényegében a "mi lett volna, ha?" gondolatmenet allegóriájává válik a néző részére.

indingo   2017. 04. 18.

Egy lassú, melankólikus történetről van szó, ami engem egyre jobban érdekelt. Ki lehetett találni, hogyan jön a lány a történetbe. A története érdekes volt, de még egyszer nem nézném meg.

Deku   2017. 09. 14.

Igazán helyén való története volt a színészeket nem tudom így fejből de ők se voltak rosszak. Viszont apróbb gondok azok akadtak, némi logikai probléma de ez elnézhető volt neki.

TomÁcs   2018. 08. 07.

Nagyon izgalmas történetű film, ami beindítja az ember fantáziáját.

VvV   2018. 11. 09.

Nagyon nehéz a filmről beszélni. Eléggé felkavarja az embert a története, ami nagyon eredetire sikeredett.

Szilonka   2016. 04. 11.

Érdekes film. A története egészen különös és valahol félelmetes is. Néhol tényleg úgy érzi az ember, hogy nem történik semmi. Picit azért felpörgethették volna itt.ott, de összességében nekem tetszett.

Bazzzsi   2017. 11. 04.

Valahol hátborzongató a film története, ha belegondolunk. Nem akartak a készítők nagyon mélyre menni a témában és így egy különleges történetet kaptunk.

A Williams ház a rendező, Mike Cahill édesanyjának háza.

A film tulajdonképpen egy eszmecsere "következménye". Brit Marling és Mike Cahill beszélgettek arról, hogy mi történne ha szembetalálkoznának saját magukkal.

Brit Marling ragaszkodott hozzá, hogy William Mapother legyen a férfi főszereplő, mert teljesen le volt nyűgözve A hálószobában (2001) című filmben nyújtott alakításától. Mapother napi 100 dolláros gázsiért vállalta el a szerepet.