Az emlékek őre (2014)

Katie Holmes
Alexander Skarsgård
Meryl Streep
Brenton Thwaites

Sabnock Sanatory   2021. 03. 07.

Jeff Bridgesen kívül (akit nagyon nem kedvelek pedig) a színészek inkább bénáztak, mint játszottak. A története olcsó ponyva, a kivitelezése szintén. Nálam gyenge, rosszabb napokon pedig csak simán rossz.

indingo   2017. 04. 15.

Ritka manapság egy mozifilmnél, hogy van mondanivaló is a látvány mögött. Ezt a kiszínesedő elbeszélésmódot nagyon élveztem, jól kitalálták a készítők.

hp   2015. 01. 25.

Volt ebben potenciál, de végül ez is csak egy lett a manapság divatos young-adult filmek közül. A súlyosabb sci-fi filmek előtt jó bevezető lehet a műfajjal ismerkedőknek, de ezen azért gyorsan túl lehet lépni.

dulkap   2015. 01. 29.

Érdekes bár nem újkeletü a téma. Sajnos azonban ezeket a kérdéseket elég szájbarágósan és egy tinifilm színvonalán mutatja be sok hibával. A filmélményt Bridges menti meg nálam a teljesen rossztól.

Deku   2017. 10. 14.

Meryl miatt mertem belevágni de sajnos ő sem volt húzóereje a filmnek. Ez a film elvből nem tetszett, se a háttér történt se semmi. Mivel unatkoztam mégis rávettem magam. Hátha alapon lesz belőle valami de ez valami förtelmes amit itt összehordtak.

dailyfilmsan   2019. 03. 24.

Eszement dolgokat mutat ez a film. Nem akarnék ilyen társadalomban élni. Ez a film kiiktatja a szabad akarat elvét, és egy olyan burokban tartja az embereket, ami minden ingert kizár. Polgárpukkasztó egy gondolat és elég ügyes volt, akinek ez kipatta... több»

GedyPapa   2017. 03. 06.

Olvastam a könyvet mielőtt megnéztem a filmet és hozta azt, amit vártam, bár azért a könyv ebben az esetben is jobb mint a film. A téma nagyon érdekes, amit jól összeraktak, bár jobban is ki lehetett volna bontani!

A könyv főszereplője tizenkét éves, de a filmben Brenton Twaithes játssza, aki pont kétszer annyi. A filmben végül tizenhat évest játszott.

(lolita13)

Lois Lowrynak felajánlottak egy cameo szerepet a filmben, de az írónő elutasította.

Több mint 22 ezer kötetet használtak az Emlékek őre könyvtárához, amelyeket a forgatás végén iskoláknak adományoztak.

A könyvváltozatban Meryl Streep karakterének jelentéktelen szerepe van. A filmben viszont, mivel ilyen nagy nevű színésznő került a stábba, egyértelművé vált, hogy ki kell bővíteni a karaktert. Lois Lowrynak tetszett ez a kiegészítés és az a konfliktus, amivel Streep hozzájárult a történethez.

Jeff Bridges a '90-es években tervbe vette, hogy filmvászonra adaptálja a könyvet, főszerepben az édesapjával, Lloyd Bridgesszel. Ám ez a terv nem valósult meg, mivel az idősebb Bridges 1998-ban meghalt. A történet megfilmesítésének újabb lehetőségére 15 évet várni kellett, amikor 2012-ben Bridges újra zöld lámpát kapott. Végül 2014-ben meg is valósult a forgatás, főszerepben Jeff Bridgesszel.