Ne engedj el (2010)

Never Let Me Go

Bizsu82   2020. 02. 11.

Reális társadalmi problémákat felveto életszerű film. Elgondolkodtató, mélyre ható. A színészek alakítása tetszett, megfogott. Érdekes megnézni műfaj kedvelőinek.

indingo   2017. 10. 25.

Összességében maga a történet, az ötlet nagyon tetszett. Kicsit dühítő volt és felháborító és üvöltene közben az ember. Nem egy pörgős darab, de kedvelhető a mondani valója.

rbernadett   2015. 06. 09.

Ez a film borzasztóan lehangoló, szívbemarkoló és elkeserítő, mégis szép.

hszpp   2017. 02. 02.

Nagyon szeretem ezt a filmet,noha elég fiatalon láttam először. Egyáltalán nem vidám,mégsem sírós dráma. Inkább elgondolkodtató,s elszomorító. A film után én legalábbis elgondolkodtam jó pár dolgon,amin amúgy a hétköznapi tevékenységek közepette nem tettem volna. Biztosan megnézetném minden iskolában.

Szilonka   2017. 07. 22.

Könyvben hatásosabb volt számomra a film. Nagyon hasonlít a Szigetre - bár az nekem jobban bejött-, ez kicsit lagymatagabb, lassúbb és ebből kifolyólag unalmas is.

hsanya182   2016. 03. 01.

Szomorú filmecske, az orvostudomány áttörésére alapoz, szinte megszünnek a betegségek egy találmány során. A múlt mindenkiben legbelül oly közelinek tünik, mégsincs visszaút bármennyire szeretnénk. Szerintem érdemes menézni, nem egy átlagos szerelmi ... több»

Norbi   2018. 07. 30.

Nagyon jól megkomponált történet. Nem pörgős, és gyors, éppen ezért azoknak ajánlom akik egy szépen csorgadozó, mély és szomorkás történetet szeretnénk nézni.

Carey Mulligan kedvenc könyve a Ne engedj el!, és aktívan kampányolt azért, hogy megkapja a szerepet.

(kázsé)

Mark Romanek szerint a forgatás legnehezebb része a gyerekszínészekkel való munka volt.

(kázsé)

Carey Mulligan a film kedvéért tanult meg vezetni.

(kázsé)

Keira Knightley beismerte, hogy csak azért vett részt a filmben, mert a barátja Carey Mulligan megkérte rá.

(kázsé)

Alex Garland már ezelőtt megvette a jogokat Kazuo Ishiguro regényéhez, hogy befejezte volna az olvasását.

(kázsé)

A kelet-angliai Norfolk meglátogatását a nyugat-angliai Clevedonban forgatták.