Méh (2010)

Womb

Méh

Eva Green

Artemisia   2020. 04. 13.

Szerelem a síron túlról

A film az egyszerűség látszatába bújtatva egy végtelen mesterművet rejt. Csak egy megszokott művészfilmnek tűnik, amely egy elvont témáról, a klónozásról filozofálgat, miközben hétköznapi események peregnek a cselekmény keretében. Ez a felszín azonb... teljes kritika»

indingo   2016. 02. 17.

Nagyon beteg film, nagyon beteg nővel. Elveszíti a szerelmét, utána megszüli, felneveli. A gyerek mindvégig anyjaként szereti a nőt. A nő a kisgyerekben is a szerelmét látta? Sose tekintet rá úgy, mint a gyerekére? A szerelem sose változott át szeretetté? A gyerek érzéseire nem gondolt?

hsanya182   2016. 11. 29.

Elég költséghatékony "művészfilm" az elengedés témájáról. Pazar, rideg, morbid, bizarr negatív jelzőkkel illetném. Merész ilyen történetet megfilmesíteni. Végül is párkapcsolati probléma az alapja, a nő nem bírja elengedni a férfit akit szeret, és ne... több»

zsanett0820   2015. 05. 26.

Ez a film egy olyan témát boncolgat, amit elképzelhető, hogy a jövőben meg fogunk élni mi is, ha nem szabunk gátat végre a tudománynak és az emberi "jogoknak". A sztori érdekes és felháborító egyben. Több kérdés is felmerül a megnézése alatt. Igen el... több»

Bazzzsi   2019. 01. 08.

Anyai szeretet kontra beteges szerelem? Kell egy fajta gyomor a filmhez, nem egyszerű darab.

Timcsi   2019. 02. 02.

Eva Green legbetegebb alakítása. A története nehezen elfogadható, helynként felkavaró.

idefix   2015. 10. 04.

Nagyon bele tudtam élni magamat a filmbe. Mély nyomot hagy, megrendítő és félelmetes. Elgondolkodtató és szívbemarkoló, sokszor depresszív. Érdekes feltevések sora.

A film összbevétele 36 257 dollár volt (imdb.com).

A forgatás során Eva Green és a gyermek Tommyt alakító Tristan Christopher nagyon közel kerültek egymáshoz, rendszeresen együtt játszottak a forgatási szünetekben.

(Artemisia )

Filegauf Benedek azt nyilatkozta, hogy ha valaki őt hozná vissza a halálból úgy, ahogy Rebecca teszi Tommyval a film során, nagyon hálás lenne neki.

(Artemisia )

A Die Welt német lap hosszas interjút közölt Eva Greennel, aki többek között sci-fi helyett szerelmes filmként mutatta be a Wombot.

(Artemisia )

A bemutató után 2 nagy német újság, a Süddeutsche Zeitung és a Die Welt is elismerő kritikákat közölt a filmről.

(Artemisia )

A film főleg német és francia költségvetésből készült, amit némi magyar támogatás is kiegészített.