Az emlékek őre

The Giver

A könyv főszereplője tizenkét éves, de a filmben Brenton Twaithes játssza, aki pont kétszer annyi. A filmben végül tizenhat évest játszott. Szerző: lolita13

Lois Lowrynak felajánlottak egy cameo szerepet a filmben, de az írónő elutasította.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Több mint 22 ezer kötetet használtak az Emlékek őre könyvtárához, amelyeket a forgatás végén iskoláknak adományoztak.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A könyvváltozatban Meryl Streep karakterének jelentéktelen szerepe van. A filmben viszont, mivel ilyen nagy nevű színésznő került a stábba, egyértelművé vált, hogy ki kell bővíteni a karaktert. Lois Lowrynak tetszett ez a kiegészítés és az a konfliktus, amivel Streep hozzájárult a történethez.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Jeff Bridges a '90-es években tervbe vette, hogy filmvászonra adaptálja a könyvet, főszerepben az édesapjával, Lloyd Bridgesszel. Ám ez a terv nem valósult meg, mivel az idősebb Bridges 1998-ban meghalt. A történet megfilmesítésének újabb lehetőségére 15 évet várni kellett, amikor 2012-ben Bridges újra zöld lámpát kapott. Végül 2014-ben meg is valósult a forgatás, főszerepben Jeff Bridgesszel.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film Lois Lowry azonos című regénye alapján készült. Szerző: rbernadett

Meryl Streep néhány jelenetet Angliában vett fel, miközben az Into the Woods (Vadregény) című filmet forgatta.Szerző: dulkap