Utazók (2016)

Passengers

ArpiHajdu és Réci   2017. 01. 15.

Talán merész lenne kijelenteni, hogy az Utazók megteremtett egy új filmes műfajt, neveztesen a sci-fi romantikát, de azért egész jó úton halad a felé, amit a Gravitáció (kicsiben) elkezdett. Persze azért áttörésnek nem nevezhető, hiszen ez a film sokkal inkább egy romantikus történet, mint egy sci-fi, annyi különbséggel, hogy az űrben játszódik. Éppen ezért, aki úgy ült be a moziba, hogy nagyítóval kereste a klasszikus sci-fi műfaj jegyeket, az valószínűleg óriásit csalódott. A film első harmadában, az járt a fejemben, hogy valahogy így néz majd ki egy wellness-nyaralás a jövőben, azzal a különbséggel persze, hogy azért egy nyaralásról általában haza is térünk. Azon kívül, hogy kellő időben csattanó poénokkal igyekezték megteremteni a hangulatot, engem az is érdekelt, hogyan teremthető meg a luxus egy ilyen zárt térben, mint egy űrhajó. Van úszómedence, meg csillagvizsgáló, meg bár....oké, oké....de mutassátok a többit. Aztán megkapjuk a kellő romantika adagunkat, párunk összemelegszik, s a film közben sejtetni engedi, hogy hamarosan légy kerül a levesbe. Innenstől veszi át (némileg) a sci-fi a hangsúlyt, jönnek a problémák, amelyekre megoldást kell találni, közben egy újabb hiba miatt újabb ember ébred fel, akinek túl nagy jelentősége nincs, talán csak érzékeltetni akarták, hogy itt bizony komolyabb probléma van, mint ahogy először gondoltuk volna. Látványban nincs hiány, de szerencsére mellőzi azokat az elemeket, amelyek kifejezetten (és kizárólag) csak a 3D-s "parasztvakításnak" szólnak és amely hibába oly sok film beleesik. Végül (de nem utolsó sorban) pedig ott a drámai sík, az, hogy az ember teljes magányában és kiszolgáltatottságában milyen messzire képes elmenni, s mit eredményezhet a teljes egymásra utaltság.

Vannak hibái a filmnek, kissé hirtelen ér véget és belecsempészik a megszokott sablonokat....ennek ellenére én élveztem a történetet, Jennifer Lawrence-t még mindig bírom és Chris Pratt-el karöltve szerintem sokáig a tökéletes párosként fognak rájuk utalni.

indingo   2017. 04. 10.

Maga a film lehetett volna picit pörgősebb, de elég érdekes kérdést feszeget. Bennem is felmerült, hogy mit tennék hasonló helyzetben. A látvány nem volt rossz.

GedyPapa   2017. 04. 07.

Az alapsztori kiváló, a színészek is nagyon jók, azonban már a film kezdete után pár perccel lehetett sejteni azt, hogy mi is várható az alkotástól. Volt egy pici csavar, de alapvetően kiszámítható. Viszont gyönyörűek a képek.

HercegPeter   2017. 04. 23.

Nem volt rossz, viszont én a rengeteg reklám és ajánló miatt jobbat vártam. A karakterek szimpatikusak és a történet is egész jó, de volt néhány dolog, amit nem értettem. A befejezés is tetszik, bár jó lett volna, ha egy picit elhúzzák és megtudjuk mit hoztak létre. Maga a film kicsit hullámzó, többször váltakoznak az erősebb és gyengébb részek.

Orosz István   2017. 07. 18.

Személy szerint, én az egyszer nézhető kategóriába sorolnám. Nekem már unalmas, ez a folyton új bolygók felfedezése, és kolonizálása sztori. Ezek már lecsengtek, már Hollywood törhetné a fejét valami újításon mert, ez így nem menő.

Jennifer Lawrence

A rendező előző filmjével szemben határozottan gyengébb, „egyszer-nézhetős” hollywoodi film lett az Utazók, azonban még így is megvan a maga izgalma és kellően látványos is ahhoz, hogy kikapcsolja az embert, főleg ha az ember párban van. Olyan a film, mint egy átveréses vakrandi csak kellemes utóízzel. 6/10 több»

Az Utazók pofátlanul arra épít, hogy az ember nem elmélkedik el rajta, csak befogadja a szemkápráztató látványt, és a készen tálalt érzelmeket. 60/100 több»

Csodálatos történet, én hatása alá kerültem, nem tagadom. Megrázott, megviselt, elgondolkodtatott. Filmélményt adott, a kifejezés legnemesebb értelmében!
Értékelésünk. 8 / 10 több»

Andy Garcia kb. 15 másodpercet szerepel a filmben és egyetlen szót sem szól.

(Mavil )

Gabriele Muccino neve felmerült a rendezés kapcsán.

(Mavil )

Az Avalon igen hasonlatos a WALL_E című filmből megismert Axiom-hoz. Mind a kettőt arra tervezték, hogy lakóhelyül és menedékül szolgáljon emberek ezreinek. A belső kialakításuk is hasonló.