Utazók (2016)

Passengers

Utazók

Róbert Molnár   2020. 09. 27.

Rendkívül ötletes sci-fi. Számomra teljesen új a műfajban! Végig lekötött, és nagyon komoly morális kérdéseket vet fel, amin még a film után is el tud mélázni az ember. Nem szeretem a romantikus filmeket, viszont ebben azért van ilyen szál, de egyál... több»

ArpiHajdu és Réci   2017. 01. 15.

Műfaj teremtő

Talán merész lenne kijelenteni, hogy az Utazók megteremtett egy új filmes műfajt, neveztesen a sci-fi romantikát, de azért egész jó úton halad a felé, amit a Gravitáció (kicsiben) elkezdett. Persze azért áttörésnek nem nevezhető, hiszen ez a film sok... teljes kritika»

indingo   2017. 04. 10.

Maga a film lehetett volna picit pörgősebb, de elég érdekes kérdést feszeget. Bennem is felmerült, hogy mit tennék hasonló helyzetben. A látvány nem volt rossz.

GedyPapa   2017. 04. 07.

Az alapsztori kiváló, a színészek is nagyon jók, azonban már a film kezdete után pár perccel lehetett sejteni azt, hogy mi is várható az alkotástól. Volt egy pici csavar, de alapvetően kiszámítható. Viszont gyönyörűek a képek.

HercegPeter   2017. 04. 23.

Nem volt rossz, viszont én a rengeteg reklám és ajánló miatt jobbat vártam. A karakterek szimpatikusak és a történet is egész jó, de volt néhány dolog, amit nem értettem. A befejezés is tetszik, bár jó lett volna, ha egy picit elhúzzák és megtudjuk m... több»

Orosz István   2017. 07. 18.

Személy szerint, én az egyszer nézhető kategóriába sorolnám. Nekem már unalmas, ez a folyton új bolygók felfedezése, és kolonizálása sztori. Ezek már lecsengtek, már Hollywood törhetné a fejét valami újításon mert, ez így nem menő.

Berto49   2017. 07. 17.

Gyenge történet pazar látványvilággal körítve, a vége felé meg az általam nagyon utált katasztrófa-filmek ezerszer elpuffogtatott kellékeivel. Szokatlan egyvelege a tudományos-fantasztikus és a romantikus filmeknek, de ez a keverék nekem nem nyerő. Ö... több»

Jennifer Lawrence

A film összbevétele 303 144 152 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 294 907 904 forintot termelt. A hazai mozik összesen 197 144 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Andy Garcia kb. 15 másodpercet szerepel a filmben és egyetlen szót sem szól.

(Mavil)

Gabriele Muccino neve felmerült a rendezés kapcsán.

(Mavil)

Az Avalon igen hasonlatos a WALL_E című filmből megismert Axiom-hoz. Mind a kettőt arra tervezték, hogy lakóhelyül és menedékül szolgáljon emberek ezreinek. A belső kialakításuk is hasonló.

(Mavil)

A whiskey, melyet Arthur nap mint nap felszolgál Jim-nek Chivas Regal.

(Mavil)

A filmben legalább két utalás található a Ragyogás című filmre: 1. Jim és a csapos párbeszéde. 2. A jelenet, melyben Aurora kalapáccsal üti a híd ajtaját.

(Mavil)

Emily Blunt esélyes volt a női főszereplő eljátszására.

(Mavil)

Reese Witherspoon neve is felmerült a női főszerep kapcsán.

(Mavil)

Brian Kirk esélyes volt a rendezésre.

(Mavil)

Nazanin Boniadi nem szerepel a film kreditjében, mint poszt-hibernációs hologram.

(Mavil)

Jim szobájában felfedezhető halványan a Village Roadshow Pictures logója.

(Mavil)

A rendező előző filmjével szemben határozottan gyengébb, „egyszer-nézhetős” hollywoodi film lett az Utazók, azonban még így is megvan a maga izgalma és kellően látványos is ahhoz, hogy kikapcsolja az embert, főleg ha az ember párban van. Olyan a film, mint egy átveréses vakrandi csak kellemes utóízzel. 6/10 több»

Az Utazók pofátlanul arra épít, hogy az ember nem elmélkedik el rajta, csak befogadja a szemkápráztató látványt, és a készen tálalt érzelmeket. 60/100 több»

Csodálatos történet, én hatása alá kerültem, nem tagadom. Megrázott, megviselt, elgondolkodtatott. Filmélményt adott, a kifejezés legnemesebb értelmében!
Értékelésünk. 8 / 10 több»