Játssz egy Nintendo Switch-ért ·  Fórum Login

Utazók (2016)

Passengers

Utazók
Jennifer Lawrence

Norbert93   2020. 04. 01.

Érdekes koncepció. Egyfajta limonádé romantikus film, míg másrészről egy komoly, nem épp szokványos sci-fi. Egyrészről némileg beteg - de hosszú magány miatt mondhatni érthető - leskelődésből indul, rajongássá változik, majd egy gondosan eltervezett bűntetté fajul és legvégül egyfajta beletörődött, de mégis mély kapcsolatát válik. Ezen felül, hogy ne csak egy űrben játszódó romantikus film legyen, meg kell küzdeni a hajó problémáival is. Néhol üresjáratokat éreztem a filmben, gyakorlatilag a semmivel telt az idő - nem csak Chris Pratt, hanem a mi számunkra is - de ezen jelenetek szerencsére csak kisebb hányadát tették a játékidőnek, viszont ahhoz már több, mint elég volt, hogy a főszereplő magányát és végtelenbe fulladó unalmát érzékeltesse.

ArpiHajdu és Réci   2017. 01. 15.

Műfaj teremtő

Talán merész lenne kijelenteni, hogy az Utazók megteremtett egy új filmes műfajt, neveztesen a sci-fi romantikát, de azért egész jó úton halad a felé, amit a Gravitáció (kicsiben) elkezdett. Persze azért áttörésnek nem nevezhető, hiszen ez a film sokkal inkább egy romantikus történet, mint egy sci-fi, annyi különbséggel, hogy az űrben játszódik. Éppen ezért, aki úgy ült be a moziba, hogy nagyítóval kereste a klasszikus sci-fi műfaj jegyeket, az valószínűleg óriásit csalódott. A film első harmadában, az járt a fejemben, hogy valahogy így néz majd ki egy wellness-nyaralás a jövőben, azzal a különbséggel persze, hogy azért egy nyaralásról általában haza is térünk. Azon kívül, hogy kellő időben ... több»

indingo   2017. 04. 10.

Maga a film lehetett volna picit pörgősebb, de elég érdekes kérdést feszeget. Bennem is felmerült, hogy mit tennék hasonló helyzetben. A látvány nem volt rossz.

GedyPapa   2017. 04. 07.

Az alapsztori kiváló, a színészek is nagyon jók, azonban már a film kezdete után pár perccel lehetett sejteni azt, hogy mi is várható az alkotástól. Volt egy pici csavar, de alapvetően kiszámítható. Viszont gyönyörűek a képek.

HercegPeter   2017. 04. 23.

Nem volt rossz, viszont én a rengeteg reklám és ajánló miatt jobbat vártam. A karakterek szimpatikusak és a történet is egész jó, de volt néhány dolog, amit nem értettem. A befejezés is tetszik, bár jó lett volna, ha egy picit elhúzzák és megtudjuk mit hoztak létre. Maga a film kicsit hullámzó, többször váltakoznak az erősebb és gyengébb részek.

A rendező előző filmjével szemben határozottan gyengébb, „egyszer-nézhetős” hollywoodi film lett az Utazók, azonban még így is megvan a maga izgalma és kellően látványos is ahhoz, hogy kikapcsolja az embert, főleg ha az ember párban van. Olyan a film, mint egy átveréses vakrandi csak kellemes utóízzel. 6/10 több»

Az Utazók pofátlanul arra épít, hogy az ember nem elmélkedik el rajta, csak befogadja a szemkápráztató látványt, és a készen tálalt érzelmeket. 60/100 több»

Csodálatos történet, én hatása alá kerültem, nem tagadom. Megrázott, megviselt, elgondolkodtatott. Filmélményt adott, a kifejezés legnemesebb értelmében!
Értékelésünk. 8 / 10 több»

A film összbevétele 303 144 152 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 294 907 904 forintot termelt. A hazai mozik összesen 197 144 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Andy Garcia kb. 15 másodpercet szerepel a filmben és egyetlen szót sem szól.

(Mavil)

Gabriele Muccino neve felmerült a rendezés kapcsán.

(Mavil)

Az Avalon igen hasonlatos a WALL_E című filmből megismert Axiom-hoz. Mind a kettőt arra tervezték, hogy lakóhelyül és menedékül szolgáljon emberek ezreinek. A belső kialakításuk is hasonló.