indingo   2017. 04. 18.

Szokatlan mag a történet, de ettől még lehetett volna jó. Úgy érzem hogy elvett 90 percet az éltemből. Nem volt valami izgalmas, nem tetszett.

HercegPeter   2018. 12. 01.
Csak Lars von Trier rajongóknak!

Lars von Trier nem a könnyed vígjátékairól ismert és itt sem hazudtolta meg önmagát, sőt talán sikerült is túlszárnyalni magát már ami a nyomasztó filmeket illeti. Az első nyolc perc tulajdonképpen egy összefoglaló szürreális lassított felvételekből. Akit ez nem érdekel nyugodtan tekerje át, semmiről sem fog lemaradni. Ez a film tökéletes arra, hogy a legvidámabb embert is depresszióssá tegye. Én ennek kivédekezésére azt a módszert alkalmaztam, hogy több darabban néztem meg és közben vígjáték sorozat epizódokat vagy vicces videókat néztem. Ez a módszer azért sem ront az élményen, mert a film olyan lassan csordogál, hogy bármekkora szünetet tarthatunk közben, nem fog elszaladni előlünk. Az utolsó pár perc rendkívül hatásos, ahogy a zene is. A színészekről is érdemes lenne pár szót ejteni, hiszen nem akárkik tűnnek fel ebben a végtelenségig tartó filmben. Közülük talán Charlotte Gainsbourg-ot illeti a legnagyobb taps. Ő is abba a csapatba tartozik, akikkel Lars von Trier többször is együtt dolgozott már. De ilyen még Stellan Skarsgard, Udo Kier és a stáb más tagjai is.

HETEDIK   2018. 12. 03.

Egy fokkal jobb, mint az Antikrisztus, Trier egyedi stílusa persze itt sem hiányozhat, de borzalmasan vontatott és elvont. Van egy olyan érzésem, Trier a saját depressziós lényét éli ki a filmjeiben. Hogy valakinek ez jó vagy rossz, döntse el maga...

Edii   2015. 04. 22.

Nagyon elgondolkodtató film volt, nekem kellett egy fél nap, mire megemésztettem. Az alapötlet egyenesen fantasztikus volt és a kivitelezésre is lehet ezt mondani, nem beszélve néhány színészről...de, hogy őszinte legyek csakis ezek miatt érdemes megnézni ezt a filmet.

TomÁcs   2018. 04. 26.

Furcsa kérdés, hogy mit csinálnál, ha az lenne az utolsó estéd. A filmben egy nagy vacsorát tartanak aztán jön a világvége. Kicsit még összevesznek, biztos, ami biztos.

Kirsten Dunst
Kirsten Dunst

A képet, ahogy Justine egy csokorral úszik lefelé a patakban, John Everett Millais 1852-es Ophélia c. festménye inspirálta.

(kázsé )

Kirsten Dunst egy Skype-interjú után kapta meg a főszerepet.

(kázsé )

A prológusban látható festmény Pieter Breughel Téli vadászata, ami nagy szerephez jut Andrei Tarkovsky Solaris c. filmjében is. Lars von Trier számára nagy inspirációt jelent a rendező, neki dedikálta az Antikrisztus c. filmjét is.