Kicsinyítés

Shelby07   2018. 02. 04.

Húú hát nem is tudom mit mondhatnék erről a filmről. Amikor megnéztem egy filmet a moziban, és vetítették ennek az előzetesét, azt gondoltam, váó, ezt meg kell néznem. Nagyon tetszett az egész történet. Nemrég megnéztem a filmet és azt kell hogy mondjam, hogy ritkán csalódok ekkorát egy filmben, mint ebben. Az összes jó részt beletették abba két és fél másodperces előzetesbe, tulajdonképpen annyi az egész film, a többi mind egy nagy rakás... Szóval az eleje még érdekes volt, várja az ember, hogy beinduljon a film, és amikor megtörténik a főszereplő kicsinyítése, mintha valaki más vette volna át a rendezését és úgy elcseszte, hogy az ember legszívesebben sírna, hogy megnézte, hogy egyáltalán időt pazarolt erre. Hát nem tudom mit gondoltak, de borzalmas ez a film, egyáltalán nem ezt "ígérték" az előzetesben, az egy nagy átvágás. Fúj, még most is kiráz a hideg. Ha valaki kínozni szeretné magát nézze meg, de amúgy nem ajánlom. Ha megnézitek az előzetest, mindent láttatok amit érdemes látni!

indingo   2018. 01. 14.

Sokkal jobbra számítottam. Maga a kicsinyítéses dolog egy baromság, no de ha ettől az aprócska ténytől eltekintek, akkor is a szőrzetet le kell borotválni, de mi van a körömmel és a fogakkal? Ennyi erővel az sem zsugorodhatna. Rengeteg kiaknázatlan lehetőség maradt a filmben, ez a norvégos vonal meg nagyon elvitte a dolgokat.

ArpiHajdu és Réci   2018. 01. 16.
Pedig jó ötletnek indult…

A 2018-as hazai premierek közül nem sokat váratott magára az első csalódás, amelyet a Kicsinyítés képében kaptunk meg. A moziból kijőve úgy konstatáltuk: pedig jó ötletnek indult… A film legnagyobb hibája, hogy hiába jó az alapja, illetve a benne megfogalmazott problémák és gondolatok, egyszerűen egyiket sem tudja jól végigvinni. Úgy indít, hogy az emberiség megmentésének egyetlen módja az, ha az emberek kb. 12 cm-esek lesznek. Aztán ebből az kerekedik ki, hogy ez tulajdonképpen az egyénnek jó, mert ha normálméretben csak szerényen éltél, kicsiben a jólét fog körülvenni. Ezzel még önmagában nem is lenne gond, s az is izgalmas, hogy egy ilyen procedúrának megvannak az előnyei és a hátrányai i... több»

Diesel   2018. 07. 18.

Számomra nagy csalódás volt. Maga az alaptörténet is furcsa.. Oké hogy egyre jobban leéljük a földet és valahogyan meg kellene ezt oldani de nem gondolom hogy így lehetne. Rettentően el lett nyújtva a film és igazából feleslegesen. Az egész sztori belefért volna egy óra húsz percbe, de helyette egy örökkévalóságig tartott a sok töltelék jelenet miatt. A színészi játékoktól sem voltam elájulva, és egy picit Matt Damon is csalódás volt. Összességében nem tudom hova tenni ezt a filmet, megértem a mondanivalóját de maga a történet és a kivitelezés szerintem pocsék lett.

alexxx   2018. 01. 06.

Nos, akkor kezdjük is bele. Nagyon erős stábot sikerült összerántani erre a filmre, az alaptéma is jó, Alexander Payne pedig rendezett már nem egy erős filmet, így minden adott volt hozzá, hogy egy igazán egyedi és emlékezetes film váljon a Kicsinyítésből. DE! Bár a film a maga nemében szórakoztató és betölti a célját, az az érzésem, hogy ebben sokkal több volt. Ezt a témát kicsit limonádés-vígjátékos keretek között fel lehet dolgozni, ezzel nincs is baj, de nem éreztem, hogy a karaktereknek lenne súlyuk. Így pedig nem tudott berántani a film, külső szemlélőként néztem végig, itt-ott rápillantva az órámra. Azt nem mondom, hogy csalódott vagyok, és senki nem is tanácsolnék el a filmtől, de az igazság az, hogy többet vártam. Részemről ez egy közepes film, de annak rendben is van.

Alexander Payne
Niecy Nash
Rolf Lassgård
Udo Kier
Neil Patrick Harris
Udo Kier
Christoph Waltz

A Kicsinyítés egy jó ötletekkel teli romantikus-vígjáték, amely igazán komoly dolgokkal szeretne foglalkozni, helyette viszont egyszerűen csak szórakoztat – úgy ahogy – bő két órán keresztül. A színészek megmentik a kétdimenziós karaktereket, de a stáblista után (vagy már közben) megfogalmazódhat a nézőben a gondolat: sokat akart mondani, de helyette csak beszélt. 55/100 több»

Minden hibája ellenére azért tagadhatatlan, hogy a Kicsinyítés egy kedves, jóindulatú. Roppant butuska, de legalább aranyos, ami után kellemes érzéssel lehet hazamenni a moziból. Csak aztán ne tessék túlagyalni, mert az édes érzést keserűség válthatja fel! 6/10 több»

Nagyon kevés hibátlan életművű rendező szaladgál a világban, de Alexander Payne egyike a keveseknek. Illetve egyike volt. Mostanáig. 65/100 több»

A film összbevétele 55 003 890 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 46 090 655 forintot termelt. A hazai mozik összesen 45 753 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmet a készítői disztópikus dramedyként jellemezték.

(ArpiHajdu és Réci )

A Kicsinyítés volt Rolf Lassgård első angol nyelvű filmje.

(ArpiHajdu és Réci )

Kristen Wiig Reese Witherspoontól vette át Audrey Safranek szerepét. Witherspoon korábban egy másik Alexander Payne-filmnek, a Gimiboszinak volt a főszereplője.