Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Kicsinyítés (2017)

Downsizing

Annuska   2020. 10. 06.

Christoph Waltzot nagyon szeretem, részben miatta is néztem meg a filmet. Nem pont erre számítottam, kicsit lehangoló a film, de egyben elgondolkodtató is.

Harper   2018. 08. 09.

Izgalmas alapsztori, mégis gyenge megvalósítás a Kicsinyítés

A 2018 -as, azaz idei év januárjában került a magyar mozikba Alexander Payne futurisztikus és sci-fi jellegű vígjátéka, a Kicsinyítés (Downsizing). A téma önmagában is érdekes: feltalálják az emberi test, alig 13 centiméteresre történő kicsinyítéséne... teljes kritika»

Shelby07   2018. 02. 04.

Húú hát nem is tudom mit mondhatnék erről a filmről. Amikor megnéztem egy filmet a moziban, és vetítették ennek az előzetesét, azt gondoltam, váó, ezt meg kell néznem. Nagyon tetszett az egész történet. Nemrég megnéztem a filmet és azt kell hogy mond... több»

indingo   2018. 01. 14.

Sokkal jobbra számítottam. Maga a kicsinyítéses dolog egy baromság, no de ha ettől az aprócska ténytől eltekintek, akkor is a szőrzetet le kell borotválni, de mi van a körömmel és a fogakkal? Ennyi erővel az sem zsugorodhatna. Rengeteg kiaknázatlan lehetőség maradt a filmben, ez a norvégos vonal meg nagyon elvitte a dolgokat.

ArpiHajdu és Réci   2018. 01. 16.

Pedig jó ötletnek indult…

A 2018-as hazai premierek közül nem sokat váratott magára az első csalódás, amelyet a Kicsinyítés képében kaptunk meg. A moziból kijőve úgy konstatáltuk: pedig jó ötletnek indult… A film legnagyobb hibája, hogy hiába jó az alapja, illetve a benne meg... teljes kritika»

Diesel   2018. 07. 18.

Számomra nagy csalódás volt. Maga az alaptörténet is furcsa.. Oké hogy egyre jobban leéljük a földet és valahogyan meg kellene ezt oldani de nem gondolom hogy így lehetne. Rettentően el lett nyújtva a film és igazából feleslegesen. Az egész sztori be... több»

alexxx   2018. 01. 06.

Nos, akkor kezdjük is bele. Nagyon erős stábot sikerült összerántani erre a filmre, az alaptéma is jó, Alexander Payne pedig rendezett már nem egy erős filmet, így minden adott volt hozzá, hogy egy igazán egyedi és emlékezetes film váljon a Kicsinyít... több»

Alexander Payne
Niecy Nash
Rolf Lassgård
Udo Kier
Neil Patrick Harris
Udo Kier
Christoph Waltz

A film összbevétele 55 003 890 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 46 090 655 forintot termelt. A hazai mozik összesen 45 753 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmet a készítői disztópikus dramedyként jellemezték.

A Kicsinyítés volt Rolf Lassgård első angol nyelvű filmje.

Kristen Wiig Reese Witherspoontól vette át Audrey Safranek szerepét. Witherspoon korábban egy másik Alexander Payne-filmnek, a Gimiboszinak volt a főszereplője.

Az 1996-os Ez az életem című film óta ez az első filmje Alexander Payne-nek, amely nem könyvön alapul.

A Kicsinyítés volt Alexander Payne eddigi karrierjének legdrágább filmje. A költségvetés közel 70 millió dollár volt.

Alexander Payne eredetileg Paul Giamattit szerette volna Paul Safranek szerepére.

A film előkészületei már 2009-ben megkezdődtek, de a projekt végül a fiókba került, amikor Alexander Payne rendező inkább az Utódok, majd a Nebraska című filmjeit helyezte előtérbe.

A film egyes jeleneteit abban a középiskolában forgatták a nebraskai Omahában, ahol a rendező, Alexander Payne is tanult.

A Kicsinyítés világpremierje 2017. augusztus 30-án volt a 74. Velencei Filmfesztiválon.

Alexander Payne és Jim Taylor két és fél évig dolgozott a Kicsinyítés forgatókönyvén.

A Kicsinyítés egy jó ötletekkel teli romantikus-vígjáték, amely igazán komoly dolgokkal szeretne foglalkozni, helyette viszont egyszerűen csak szórakoztat – úgy ahogy – bő két órán keresztül. A színészek megmentik a kétdimenziós karaktereket, de a stáblista után (vagy már közben) megfogalmazódhat a nézőben a gondolat: sokat akart mondani, de helyette csak beszélt. 55/100 több»

Minden hibája ellenére azért tagadhatatlan, hogy a Kicsinyítés egy kedves, jóindulatú. Roppant butuska, de legalább aranyos, ami után kellemes érzéssel lehet hazamenni a moziból. Csak aztán ne tessék túlagyalni, mert az édes érzést keserűség válthatja fel! 6/10 több»

Nagyon kevés hibátlan életművű rendező szaladgál a világban, de Alexander Payne egyike a keveseknek. Illetve egyike volt. Mostanáig. 65/100 több»