Búcsú Yangtól

Colin Farrell
Colin Farrell
Jodie Turner-Smith
Jodie Turner-Smith

Egy olyan világban, ahol a szülők robotokat vásárolnak élő bébiszitter gyanánt, egy apa és lánya megpróbálja megmenteni robot családtagjuk, Yang életét.

(hp)

Rendező: Ernie Park
Forgatókönyvíró: Ernie Park, Alexander Weinstein
Premier: 2021.07.08. | HBO Max (2022.12.16.)

2023.07.02 Ahoj poplacsek

9/10

Filozófiai kérdések sci-fibe csomagolva. Aki érzékeny az ilyesmire, azt magával fogja ragadni a film hangulata, de aki a kézzelfogható történeteket preferálja, azt lehet, hogy frusztrálni fogja, mert úgy érzi, hogy nem történik semmi. Valójában pedig érzelmi és filozófiai síkon nagyon is sok minden zajlik. Engem végig lekötött és beszippantott. Nagyon nyugis a vágások ritmusa, a fények, a kameramunka, teljesen le lehet lassulni ahhoz, hogy a történet mögött meghúzódó alapkérdéseken el tudjon kicsit tűnődni a néző. Colin Farrell jól játszik, bejönnek neki ezek a mögöttes tartalmakkal operáló témák, mint a Banshees of Inisherin. A Yang gyerek (Justin H. Min) is kiváló karakter.

2022.04.16 elekm90

Zen és melankólia

Kogonada előző filmje óta (Columbus) kíváncsian várom, mivel rukkol elő az író-rendező. Nem tudom mindenkinek ajánlani, mert egy lassú tempójú, meditatív dráma, amit minden szépsége mellett végig átjár a melankólikus hangulat. Nálam nagyon betalált, egyszerre volt megható és felemelő. Colin Farrell pedig a Batman Pingvinje után egy sokkal visszafogottabb arcát mutatja, ami szintén jól áll neki.

2023.02.22 Török389133

Foglalkozik érdekes témákkal és felvet érdekes kérdéseket, de mindet csak érinti, így igazából nincs túl sok értelme, és nagyon unalmas.

2022.04.21 achyles77

Egyike ezeknek a modern filmeknek, ahol abszolút semmi sem történik, és a hangulatot mesterségesen hidegen és távolságtartóan tartják, mintha a való élet is ilyen lenne. A kölyök is idegesítő.

2022.01.21 Mobee

Abszolút szerettem ezt a filmet. Annyira gyönyörű sok szempontból. Egyedülálló sci-fi dráma. Nagyon érzelmes. Nagyszerű történet a veszteségről, a gyászról és a technológiáról. Történet a szenvedélyekről és az emberi életről is.

(2023. 04. 16.)
A Búcsú Yangtól (After Yang) egy családi dráma és egy filozofáló sci-fi szerelemgyereke. Figyelemmel kísérjük egy apa küzdelmét azzal, hogy a kislánya szembesül az elmúlással. Eközben a film reflektál a gépek (androidok) öntudatának és érző képességének örökzöld kérdésére. Mindez egy lassú (sőt, már-már vánszorgó), minimális cselekményű filmben egy... Több
A farkas gyermekei
2020