A kör (2017)

The Circle

A kör

ArpiHajdu és Réci   2017. 05. 14.
A belülről rothadó jövő

A kör számomra egy óriási meglepetés, a sok-sok negatív kritika ellenére szerintem témáját tekintve egy szenzációs film. Bár úgy tűnhet, hogy a sok mézes-mázos (valószínűleg megfizethetetlen kütyü ellenére, amelyeket a filmben látunk) egy teljesen elképzelhetetlen és egy hétköznapi ember számára elérhetetlen világot teremtenek meg a történetben, a magam részéről mégis úgy érzem, hogy ennél közelebb már nem is állhatunk a valósághoz. A körben ábrázolt tudósok úgy szeretnének megteremteni egy abszolút ideális (bűnözésektől, balesetektől és betegségektől mentes) világot, s egyben megalapozni a tökéletes on-line demokráciát, hogy közben észre sem veszik, hogy az belülről rohad. A lehető legalap... több»

mamiéstöti2   2018. 12. 07.

Mondhatom, hogy vonakodva kezdtem a filmhez, de egy nagyon komplett, jól összerakott és izgalmas filmet láttam.

Deku   2018. 02. 15.

Meglepő, hogy egy ilyen kaliberű film is lehet lehengerlő. Elsőre semmiképp sem szavaztam volna neki esélyt. Igencsak pörgős lett és kellemes hangvételű is egyszerre. Nekem mindenképp nagyon adta. Erős alkotás. Ezzel a filmmel betelni szinte lehetetlen.

Szilonka   2017. 07. 22.

Egy elszalasztott lehetőség volt a film, mert maga az öltet baromi jó csak hát ugye a történet. A kis halat bedobják a mély vízbe, már ezt is sántított. Mae épp hogy bekerül a céghez már ő lesz a kísérleti nyúl.

HercegPeter   2017. 11. 23.

Sajnos csalódnom kellett a filmben. Értem én, hogy miről akart szólni, mi a mondanivalója, de szerintem nem tudta ezt mindenkinek érthetően átadni. Az Emma Watson-filmek egyébként sem fognak meg igazán, ellentétben a Tom Hanks-filmekkel, amik meg a kedvenceim közé tartoznak. Azt viszont nagyon sajnálom, hogy Bill Paxton ilyen szereppel (nem sértésképpen) búcsúzott tőlünk. Az alakítások rendben voltak, de szerintem a film unalmas és vontatott. Nem tudta felkelteni az érdeklődésemet.

Ellar Coltrane
Ellar Coltrane
Tom Hanks

Az egyszerű cselekménye ellenére képes többrétűnek lenni A kör: nagyon aktuális témákat boncolgat, emellett egy igen baljóslatú disztópiát is felfest, ami egy cseppet sem tűnik oly távolinak, mint a jövőképek többsége. Ahogy A kör egyik szlogenje kijelenti: a megosztás törődés. Így nem is lehet kérdés, hogy ajánlom-e. 8,5/10 több»

Ahogy A kör a műfajokhoz hozzááll, úgy közelít a digitális érát foglalkoztató fontos problémákhoz is: sok komoly kérdést vet fel, hogy aztán egyiket se válaszolja meg kielégítően. 50/100 több»

A film élvezhető (ott kezdődne az érdekes rész, ahol abbamarad a film), de egy hónap múlva valószínűleg már senki sem fog emlékezni rá, ezért inkább a DVD-s megtekintést ajánlanám (könyvtárból kölcsönözve :)).
Értékelés:
Zaphirusz: 55/100
Bence .: 50/100 több»

A film költségvetése 18 millió dollár volt és jelenleg 20 millió bevételnél tart világszerte.

(Bob)

Tom Hanks korábban már forgatott Dave Eggers adaptációt, méghozzá az A hologram for the Kinget, amelyet azóta sem mutattak be Magyarországon.

(ArpiHajdu és Réci )

Emma Watson A kör és A szépség és a szörnyeteg című filmjeit egyaránt 2015-ben forgatta, ám végül mindkettő csak két év után, 2017-ben került mozikba. A kör esetében pótjeleneteket kellett felvenni 2016 januárjában és a készítők még így sem voltak elégedettek a végeredménnyel.

(ArpiHajdu és Réci )