Advertisement
Játssz egy Samsung Galaxy A20e-ért ·  Fórum Login

A kör (2017)

The Circle

A kör

Szilárd Lakatos   2020. 01. 05.

F...

sziasztok egyben nagyon jó filmet láthatunk .De nézzük más szögböl .Hamár leforgatták a filmet .Miért is ne .Olyan filmet láthattok ,hogy várjátok mi következik percröl percre.A ebi hal a kis gömb akváriumba.De amikor ki tör akkor vége lessz a filmnek.lehetett volna még folytattni...vagy sem .Megtudjuk a következö filmben..Vagy már valoságban is van .Ilyen szerintem facebook.Akkor térjünk vissza filmhez :Egy fiatal nö dolgozik egy olyan munka helyen amitnem nagyon szeret csinálni .És várja ,hogy valaki felemelje.És persze kap egy váratlan hivást .És innentöl kezdve elindul kör cimü film .EGY olyan közzöséget alkot a körben mindenek felett .Nem lehet magán szféra mindent látni akar.És filmben mindent látunk is.Lány (Emma Watson) nagyon sebezhetö válik és kapora jön a fönökségnél(Tom Hanks) .És tartson velük egy kisérletben.Amikor elkezdödik minden az elején jól megy .De aztán minden máskép alakul .Itt jön hogy személyes szabadság határait feszegetjük .A barátokból elenség lessz.Kör még többet akar és persze rosszul sül el egy barát meg is hal .Egyben felébreszti a lányt ,hogy be kell felyezni az egészet .Kitalál egy összetett rendszert ,hogy mindent látni szeretnénk és látni fogjátok .Egy barát segitségével mindent kitálalanak ...és persze sikerül is neki ..vagy sem ..majd következö részben látjuk vagy sem...ilyen tipusú filmet még nem láttam .Nagyon jó film ..1 drámai részek 9,5**,kicsit vicces igy egyben.Ajánlom mindenkinek összeségében 9,8**

ArpiHajdu és Réci   2017. 05. 14.

A belülről rothadó jövő

A kör számomra egy óriási meglepetés, a sok-sok negatív kritika ellenére szerintem témáját tekintve egy szenzációs film. Bár úgy tűnhet, hogy a sok mézes-mázos (valószínűleg megfizethetetlen kütyü ellenére, amelyeket a filmben látunk) egy teljesen elképzelhetetlen és egy hétköznapi ember számára elérhetetlen világot teremtenek meg a történetben, a magam részéről mégis úgy érzem, hogy ennél közelebb már nem is állhatunk a valósághoz. A körben ábrázolt tudósok úgy szeretnének megteremteni egy abszolút ideális (bűnözésektől, balesetektől és betegségektől mentes) világot, s egyben megalapozni a tökéletes on-line demokráciát, hogy közben észre sem veszik, hogy az belülről rohad. A lehető legalap... több»

HercegPeter   2017. 11. 23.

Sajnos csalódnom kellett a filmben. Értem én, hogy miről akart szólni, mi a mondanivalója, de szerintem nem tudta ezt mindenkinek érthetően átadni. Az Emma Watson-filmek egyébként sem fognak meg igazán, ellentétben a Tom Hanks-filmekkel, amik meg a kedvenceim közé tartoznak. Azt viszont nagyon sajnálom, hogy Bill Paxton ilyen szereppel (nem sértésképpen) búcsúzott tőlünk. Az alakítások rendben voltak, de szerintem a film unalmas és vontatott. Nem tudta felkelteni az érdeklődésemet.

mamiéstöti2   2018. 12. 07.

Mondhatom, hogy vonakodva kezdtem a filmhez, de egy nagyon komplett, jól összerakott és izgalmas filmet láttam.

Deku   2018. 02. 15.

Meglepő, hogy egy ilyen kaliberű film is lehet lehengerlő. Elsőre semmiképp sem szavaztam volna neki esélyt. Igencsak pörgős lett és kellemes hangvételű is egyszerre. Nekem mindenképp nagyon adta. Erős alkotás. Ezzel a filmmel betelni szinte lehetetlen.

Ellar Coltrane
Ellar Coltrane
Tom Hanks

Az egyszerű cselekménye ellenére képes többrétűnek lenni A kör: nagyon aktuális témákat boncolgat, emellett egy igen baljóslatú disztópiát is felfest, ami egy cseppet sem tűnik oly távolinak, mint a jövőképek többsége. Ahogy A kör egyik szlogenje kijelenti: a megosztás törődés. Így nem is lehet kérdés, hogy ajánlom-e. 8,5/10 több»

Ahogy A kör a műfajokhoz hozzááll, úgy közelít a digitális érát foglalkoztató fontos problémákhoz is: sok komoly kérdést vet fel, hogy aztán egyiket se válaszolja meg kielégítően. 50/100 több»

A film élvezhető (ott kezdődne az érdekes rész, ahol abbamarad a film), de egy hónap múlva valószínűleg már senki sem fog emlékezni rá, ezért inkább a DVD-s megtekintést ajánlanám (könyvtárból kölcsönözve :)).
Értékelés:
Zaphirusz: 55/100
Bence .: 50/100 több»

A film költségvetése 18 millió dollár volt és jelenleg 20 millió bevételnél tart világszerte.

(Bob)

Tom Hanks korábban már forgatott Dave Eggers adaptációt, méghozzá az A hologram for the Kinget, amelyet azóta sem mutattak be Magyarországon.

Emma Watson A kör és A szépség és a szörnyeteg című filmjeit egyaránt 2015-ben forgatta, ám végül mindkettő csak két év után, 2017-ben került mozikba. A kör esetében pótjeleneteket kellett felvenni 2016 januárjában és a készítők még így sem voltak elégedettek a végeredménnyel.