A kör (2017)

A kör

Ellar Coltrane
Ellar Coltrane
Tom Hanks

belavagyok   2020. 10. 20.

Valamiért azt hittem köze lesz a Kör című horrorhoz. A téma engem megragadott, érdekes volt. Helyenként kicsit üres és kidolgozatlan volt a film.

HercegPeter   2017. 11. 23.

Sajnos csalódnom kellett a filmben. Értem én, hogy miről akart szólni, mi a mondanivalója, de szerintem nem tudta ezt mindenkinek érthetően átadni. Az Emma Watson-filmek egyébként sem fognak meg igazán, ellentétben a Tom Hanks-filmekkel, amik meg a k... több»

ArpiHajdu és Réci   2017. 05. 14.

A belülről rothadó jövő

A kör számomra egy óriási meglepetés, a sok-sok negatív kritika ellenére szerintem témáját tekintve egy szenzációs film. Bár úgy tűnhet, hogy a sok mézes-mázos (valószínűleg megfizethetetlen kütyü ellenére, amelyeket a filmben látunk) egy teljesen el... teljes kritika»

Deku   2018. 02. 15.

Meglepő, hogy egy ilyen kaliberű film is lehet lehengerlő. Elsőre semmiképp sem szavaztam volna neki esélyt. Igencsak pörgős lett és kellemes hangvételű is egyszerre. Nekem mindenképp nagyon adta. Erős alkotás. Ezzel a filmmel betelni szinte lehetetlen.

mamiéstöti2   2018. 12. 07.

Mondhatom, hogy vonakodva kezdtem a filmhez, de egy nagyon komplett, jól összerakott és izgalmas filmet láttam.

Szilonka   2017. 07. 22.

Egy elszalasztott lehetőség volt a film, mert maga az öltet baromi jó csak hát ugye a történet. A kis halat bedobják a mély vízbe, már ezt is sántított. Mae épp hogy bekerül a céghez már ő lesz a kísérleti nyúl.

Ms. Akárki   2019. 09. 25.

Nagyon érdekes és elgondolkodtató volt ez a futurisztikus film...szép új világ. És nincs kizárva, hogy hasonló még elő is fordulhat. Van benne ráció szerintem, hogy ha mindent látunk akkor kevesebb a bűnözés, baleset következményei stb... de mindig l... több»

A film költségvetése 18 millió dollár volt és jelenleg 20 millió bevételnél tart világszerte.

(Bob)

Tom Hanks korábban már forgatott Dave Eggers adaptációt, méghozzá az A hologram for the Kinget, amelyet azóta sem mutattak be Magyarországon.

Emma Watson A kör és A szépség és a szörnyeteg című filmjeit egyaránt 2015-ben forgatta, ám végül mindkettő csak két év után, 2017-ben került mozikba. A kör esetében pótjeleneteket kellett felvenni 2016 januárjában és a készítők még így sem voltak elégedettek a végeredménnyel.

A film vége erőteljesen eltér a regény végkicsengésétől. Abban ugyanis Mae teljes mértékben hisz A kör céljaiban, Ty próbálkozásait, amelyben meg akarja törni a cég hatalmát pedig nem támogatja.

A film főszerepére Alicia Vikander is esélyes volt, de producerek végül Emma Watson mellett tették le a voksukat.

A film élvezhető (ott kezdődne az érdekes rész, ahol abbamarad a film), de egy hónap múlva valószínűleg már senki sem fog emlékezni rá, ezért inkább a DVD-s megtekintést ajánlanám (könyvtárból kölcsönözve :)).
Értékelés:
Zaphirusz: 55/100
Bence .: 50/100 több»

Ahogy A kör a műfajokhoz hozzááll, úgy közelít a digitális érát foglalkoztató fontos problémákhoz is: sok komoly kérdést vet fel, hogy aztán egyiket se válaszolja meg kielégítően. 50/100 több»