A kör

The Circle

A film költségvetése 18 millió dollár volt és jelenleg 20 millió bevételnél tart világszerte.Szerző: Bob

Tom Hanks korábban már forgatott Dave Eggers adaptációt, méghozzá az A hologram for the Kinget, amelyet azóta sem mutattak be Magyarországon.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Emma Watson A kör és A szépség és a szörnyeteg című filmjeit egyaránt 2015-ben forgatta, ám végül mindkettő csak két év után, 2017-ben került mozikba. A kör esetében pótjeleneteket kellett felvenni 2016 januárjában és a készítők még így sem voltak elégedettek a végeredménnyel.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film vége erőteljesen eltér a regény végkicsengésétől. Abban ugyanis Mae teljes mértékben hisz A kör céljaiban, Ty próbálkozásait, amelyben meg akarja törni a cég hatalmát pedig nem támogatja.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film főszerepére Alicia Vikander is esélyes volt, de producerek végül Emma Watson mellett tették le a voksukat. Szerző: hp

Tom Hanks és Bill Paxton legutóbb az 1995-ös Apollo-13 forgatásán állt együtt a kamerák elé. Szerző: hp

Ez Tom Hanks második olyan filmje, mely Dave Eggers egyik regényén alapszik. Az első a 2016-os Hologram a királynak volt. Szerző: hp

A Kör a tragikus hirtelenséggel elhunyt Bill Paxton utolsó filmje. A színész 2017. február 26-án hunyt el egy műtét közben.Szerző: hp

A kör Dave Eggers azonos című regényén alapszik. Szerző: hp

A film forgatási munkálatai 2015. szeptember 11-én kezdődtek meg a kaliforniai Los Angelesben. Néhány jelenetet csak a forgatás hivatalos befejezése után, 2017-ben vettek fel. Szerző: hp

A kör világpremierje 2017. április 26-án volt a Tribeca Filmfesztiválon.Szerző: hp