Filmek:

Az Úr hangja (2018)

His Master's Voice

csd   2018. 12. 20.
Egy apakeresés rövid története

Szeretném előrebocsájtani, hogy erről a filmről igazán nehéz spoilermentesen írni. Természetesen a cselekményleírást mellőztem, sokkalta inkább a film utalásairól szeretnék írni pár sort, így ha szeretsz agyalni egy filmen, talán inkább először nézd meg, mert nagyon megéri. Pálfi György korábbi munkáit ismerve alighanem kijelenthető, hogy a rendező filmjeinél a forma az, ami hangsúlyosabb. Persze ez nem azt jelenti, hogy mindez mellé ne társulna egy igazán mély tartalom. Az Úr hangja nem hazudtolja meg a rendező egyedi formanyelvét. A könnyebben felfejthető utalások és szimbólumok igazából a néző számára olyan lehetőséget kínálnak, amelyek bevonják őt magukba a történésekbe. Ez persze nem a... több»

Gino   2018. 12. 20.

Hát, gyerek, ezt egyszerűen látnia kell mindenkinek. Én ugyan egyébként is nagy Pálfi György rajongó vagyok, így kicsit talán nehéz is elfogultan véleményt alkotnom, és talán nem is ez a rendező legjobb filmje, ettől függetlenül én "látni kell" kategóriába sorolnám. Remekül össze van rakva az egész, ráadásul az atmoszférája is nagyon be tudott vonni engem.

Amerikában játszódó magyar sci-fi a Taxidermia rendezőjétől? Jöhet! több»

Az Úr hangja egy fenomenális képi megvalósításokkal teletűzdelt elmélkedés a tudományos fikcióról, a családról, valamint Közép-Európa és Amerika ellentéteiről, amely gondolatokat kelt és hosszú beszélgetéseknek ad okot, annak ellenére, hogy Stanislav Lem regénye inkább ihletként, mint alapként szolgált. több»

A rengeteg metafora túlontúl művi és sokszor kaotikus, nehezen rendszerezhető és értelmezhető az elvont betétek sorrendje, és végső soron a szerepük is megkérdőjelezhető. Nehéz megkülönböztetni, mi a valóság és mi csak képzelgés, elég későn érnek össze a szálak, és nem is kifejezetten jó az időzítése az absztrakt elemeknek. több»

Európai Unió MEDIA programja 50 ezer euróval támogatta a filmterv fejlesztését.

Az Úr hangja filmterve Torino FilmLab filmterv fejlesztő fórumon elnyerte a Les Arcs Coproduction Village majd később az ARTE France díját.

Az Úr hangját 600 millió forinttal támogatta a Filmalap.