Trudno byt bogom

Trudno byt bogom

Trudno Byt Bogom
Buffy

Egy csaapat tudóst az Arkanar bolygóra küldenek, hogy segítsen az ott - középkori körümények között - élő civilizációnak a túlélésben. A tudósoknak nem szabad semmiylen erőszakos konfliktusba keveredniük vagy netán megölni bárkit is a lakosok közül. Rumata azonban harcba keveredik,… Több

Forgatókönyvíró: Aleksey German, Svetlana Karmalita
Ország: Oroszország
Premier: 2013.11.13.

2017.07.31 Lonka

Az első orosz filmem, egy darabig biztosan is az utolsó. Közel 3 órás a film, a látvány sem annyira jó, hogy csak repüljön az idő. Egy rövidebb játékidővel kedvelhetőbb lenne.

2015.04.22 mártilány

Nem értem mi történt ezekkel a Strugacky-testvérekkel. Ez a film nem szól másról, mint a mocsokról. Tele van vérrel, kakival, pisivel, hányadékkal és belekkel. Rémes. Nekem sok volt, amellett, hogy alig bírtam végignézni a terjedelme miatt.

2015.06.04 Guszti

A Strugacky testvérek méltán tekinthetők az orosz sci-fi megalapítóinak. Történeteik annyira tipikusak, annyira egyediek. Sajnos azt kell mondjam, hogy ebből a regényből nem kellett volna filmet forgatni. Túlzsúfoltra és értelmezhetetlenre sikerült. ... Több

2015.02.09 Buffy

Nekem a regény sokkal jobban tetszett, a film borzasztóan kaotikusra és érthetetlenre sikerült. Nem kellett volna filmet forgatni belőle.

2015.10.02 gandalf01

Nagyon hosszú, nagyon vontatott, monumentális, mint maga Oroszország. Ezt leszámítva jó film. Alapos, habár a mondanivaló lényege nehezen kihámozható.

A 'Sight and Sound' magazin a 2015-ös év 14. legjobb filmjének választotta meg az alkotást.Szerző: erare

A film pavilonban játszódó jeleneteit Moszkvában vették fel.Szerző: erare

Arkanar városának helyszínéül a csehországi Točník vára szolgált.Szerző: erare

A film munkálatai még 2000-ben elkezdődtek és hat éven át tartottak. De még ekkor sem volt teljes egészében kész, mivel a rendező a hanganyagon dolgozott évekig, míg el nem hunyt 2013-ban. Ezt követően került bemutatásra a mozikban az alkotás.Szerző: erare