Közösség

Vélemény:

 

52 Az Úr hangja

(2018)

Az Úr hangja

 
Tanovszky   2020.09.14 14:40
0

Hát gyerekek, kinyílik a bicska az ember zsebében. 600M Ft erre az adófizetők pénzéből? Ez komoly? Vagy félreértettem valamit? Értem én, hogy művészi szabadság, stb., de az adófizetők pénzén? A rendező úrnak nem sikerült befektetőket találni a nagyszerű ötletére? Végül is már vagy 6M Ft megtérült, ha jól olvastam valahol. A nézhetőség határát súrolja. Alulról persze. Egy nagy katyvasz az átlag nézőnek. Ja, hogy nem az átlag nézőnek készült? Akkor miért az ő pénzükből? Na, hogy a filmről is essen szó. Van ebben minden, ami egy Pálfi-féle agymenéshez kell. Kozmosz, mikrokozmosz, David Lynch-féle random, öncélú vizuális jelenetek (tudom, a szimbolika miatt), aztán van még férfi nemi szerv mutogatás és gruppen szex jelenet, csak hogy megértsük a művészetet, de főleg családi dráma. Agyoncsépelt összeesküvés elmélet, random baleset, ami igazából egy deus-ex machina az írók részéről. Illetve a különböző minőségű videó bevágások, pl. vhs, vagy skype, amik eléggé zavarják a nézhetőséget. Sci-fi rajongóknak azt ajánlom, hogy nyugodtan lapozzanak tovább.