Kicsinyítés

Downsizing

A film összbevétele 55 003 890 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 46 090 655 forintot termelt. A hazai mozik összesen 45 753 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmet a készítői disztópikus dramedyként jellemezték.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A Kicsinyítés volt Rolf Lassgård első angol nyelvű filmje.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Kristen Wiig Reese Witherspoontól vette át Audrey Safranek szerepét. Witherspoon korábban egy másik Alexander Payne-filmnek, a Gimiboszinak volt a főszereplője.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az 1996-os Ez az életem című film óta ez az első filmje Alexander Payne-nek, amely nem könyvön alapul.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A Kicsinyítés volt Alexander Payne eddigi karrierjének legdrágább filmje. A költségvetés közel 70 millió dollár volt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Alexander Payne eredetileg Paul Giamattit szerette volna Paul Safranek szerepére.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film előkészületei már 2009-ben megkezdődtek, de a projekt végül a fiókba került, amikor Alexander Payne rendező inkább az Utódok, majd a Nebraska című filmjeit helyezte előtérbe. Szerző: hp

A film egyes jeleneteit abban a középiskolában forgatták a nebraskai Omahában, ahol a rendező, Alexander Payne is tanult. Szerző: hp

A Kicsinyítés világpremierje 2017. augusztus 30-án volt a 74. Velencei Filmfesztiválon. Szerző: hp

Alexander Payne és Jim Taylor két és fél évig dolgozott a Kicsinyítés forgatókönyvén. Szerző: hp

A film női főszerepét eredetileg Reese Witherspoon játszotta volna, de a visszalépése után Kristen Wiig vette át a szerepet. Szerző: hp

A Kicsinyítés forgatása 2016. április 1-én kezdődött meg Torontóban, Kanadában a York University falai között. A stáb dolgozott Omahán, Los Angelesben és a norvégiai Trollfjordenben is. Szerző: hp

A filmet vegyesen fogadták a kritikusok. A Kicsinyítés 64 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaösszesítő portálon (2017. november). Szerző: hp