Truman Show

The Truman Show
qwer

Ed Harris
Jim Carrey

Truman Burbank (Jim Carrey) egy szürke kivárosban éli egyszerű életét, átlagos munkája, takaros háza, szép felesége és egy-két titkos vágya van, melyeket csak barátjával tud megosztani. Mégis ő a világ legismertebb embere, akinek mindennapjait az egész világ figyelemmel követi. Neki… Több

Rendező: Peter Weir
Író: Andrew Niccol
Premier (HU): 1998.10.08. | SkyShowtime (2023.02.14.)

2024.02.22 Schumy1

Nagy újdonság volt akkoriban. A látványvilág kimondottan tetszik. Jó forgatókönyv, a színészek is kitettek magukért. Kicsit furcsa volt látni Jim Carrey-t ilyen szerepben, de állta a sarat, jól állt neki ez a szerep. Ötletes volt az egész.

2020.11.26 qwer

A hazugságokon és a valóságon alapuló, a reklámok és a tévé által befolyásolt társadalomról szóló remekmű a kilencvenes évekből. Nagyon jó a forgatókönyve, sokkolóan jól keveri az ellentétes érzelmeket, Jim Carrey pedig kivételesen jó teljesítményt n... Több

2019.01.08 Laca//Ho/rr/oR//

A sok oldalú Carrey.

Nem rég láttam először a filmet és Jim Carrey karakterere is elég érdekes, sok oldalú volt, ami nagyon szimpatikus volt, valamint örültem, hogy az úgymond "gonosz" karakter nem más, mint Ed Harris-re esett, mert neki az ilyesfajta karakterek nagyon jól állnak és könnyedén tudja, hozni őket. A filmről csupán annyit, hogy nem igen láttam hasonló filmet semi a 90-es években sem után vagy éppen előtte, mert ez az elrejtett humor a még is helyenként sci-finek állítható filmben a végén csupa drámával, eléggé ütősre sikeredett a véleményem szerint. Carrey nagyon jól hozta azt az arcot amit minden ember úgy élni át, amikor nem tudja mi a valóság vagy éppen kezd magában kételkedni, hogy megőrült e. Nem tudta eldönteni, hogy mi folyik az életében a környezetében és ezt remekül játszotta el. Maga az ötlet nagyon jó volt a megvalósítása kifogástalan és nagyon jó kis történetet fűztek ehhez az egészhez.

2017.10.06 indingo

Hibátlan a film. A történetét nagyon hitelesre csinálták meg, bár fura ilyet mondani. Aprólékos a film, a készítők sok minden háttérdologra figyeltek.

2022.06.08 JRD

Carrey jött, játszott és tarolt

Egy film, ami intenzív érzelmet váltott ki, amikor megnéztem. Aztán azóta megnéztem számtalanszor. Jim Carrey, a komikus egy másik karaktert mutatott be. Persze, benne vannak a Carrey-féle arcok, mimikák, de valahogy ez a szerep egy új oldalát mutatta meg. A drámai színészét. Talán sokak számára ekkor vált ténnyé, hogy Carrey nem csak egy gumiarc, hanem valóban tehetséges színész. Az ikonikus búcsúzás pedig minden néző szívébe beleégett, és talán Carrey pályafutásának egyik legnagyobb alakításává lett. A film ötletes, Ed Harris pedig kifejezetten jó választás volt a történet „negatív” hősének szerepére. A Truman Show valóban egy egyedi film. Se előtte, sem utána nem született még csak hasonló produkció sem. Pedig ez a film nem csak szórakoztat, hanem gondolatokat is ébreszt. Mennyire befolyásolható a társadalom? Milyen társadalom az, ahol teljesen normális egy ilyen tévéshow és annak etikai háttere? Vajon a bensőséges kapcsolatba kerülő színészeknél hol kezdődik a színészkedés, és hol a „pénzért sok mindent bevállalok” hozzáállás? Hol húzódik a határ a profit és egy ember traumatizálása között? (Lásd: apa elvesztése, víztől való félelem szándékos kialakítása, hogy ne akarja elhagyni a szigetet stb.) Vajon mennyire keresztényi egy ilyen műsor? Stb. Szerintem bátran emelhetjük a kultfilmek közé. Bárkinek jó szívvel ajánlom, de kinek milyen az ízlése. Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

A film azon kívűl, hogy szórakoztató, erősen elgondolkodtató is. Egzisztencializmus, mesterséges valóság, programozott élet, erkölcs, kereszténység, színészi prostitálódás stb.Szerző: JRD

Egyesek úgy vélik, hogy a Truman Show fektette le a manapság oly divatos valóságshow műfajának lapjait.Szerző: JRD

A film története erős hasonlóságot mutat Philip K. Dick: Kizökkent idő című könyvével.Szerző: JRD

Philip Glass cameózik, amikor saját zenéjét zongorázza Truman alvása alatt.Szerző: LionelMessi10

Értékelés: 8.5/10
(2015. 05. 24.)
A benne rejlő kiaknázatlan potenciál, illetve a kiegyensúlyozatlansága mondatja velem azt, hogy nem kifejezetten utolérhetetlen klasszikus, de ettől függetlenül egy minőségi és azóta is megismételhetetlen darab. Több