Ildikó Bacskai   2020. 10. 12.

Kultfilm

Nem szabad kihagyni.

mamiéstöti2   2018. 01. 21.

Valahogy nem az én felfogásomhoz passzoló film. Végig szenvedtem rajta, mert mindenki dicséri, de nekem nem adott semmit, inkább elvett.

Puncs   2019. 03. 09.

Egyszerűen zseniális. Kultuszfilm. David Fincher legnagyszerűbb alkotása. A sztorija annyira érdekfeszítő, hogy sokadjára is leköti az embert. Nyersen tálalja a világ dolgait. A társadalomkritika, amit Brad Pitt Tyler Durden szerepében megfogalmaz az... több»

ArpiHajdu és Réci   2016. 04. 15.

Egyik kedvenc filmem. Remek görbetükröt mutat korunk fogyasztói társadalmáról, és annyi szállóigét fogalmaz, hogy meg sem lehet számolni. Aki teheti, olvassa el a regényt is!

indingo   2017. 10. 07.

Szerintem ez egy marha jó film, mind történetben, mind szereposzásban. A színészek is sokat hozzátesznek az élvezethez, a története nagyon csalafinta, végig leköti az ember figyelmét.

HercegPeter   2017. 09. 27.

Igen erős alkotás az biztos. Fordulatos, jó történettel és parádés színészi játékkal. Különösen Edward Norton nyújt kiemelkedőt. Érdekes, hogy a film vígjátékra hajaz, aztán megy át drámába. Közben hébe-hóba akciójeleneteket is láthatunk. A csavart i... több»

csd   2020. 08. 10.

Mihez kezdjünk, ha kiment a divadból a Harcosok klubja

Számomra a Harcosok klubja kétségtelenül az Amerikai Pzichó antitézise. Palahniuk regénye ugyanis szembemegy mindennel, amit Ellis ábrázolt, bár fontos azt is megyjegyezni, hogy Ellis nem egy generációs regényt próbált meg írni, míg Palahniuk nagyon is megközelítette ezt az értelmezési lehetőséget. Innen nézve egyébként a Harcosok klubja akár zsákutca is lehet, hiszen a fogyasztói társadalom problémájának kérdése épp annyira ráhúzható a fiatalabb generációkra is, és az ember rájön, hogy a Harcosok kluba ebből a szempontból épp csak karcolja a felszínt. Nagyon hatáskeldő mind a film, mind pedig a regény maga, és ha az ember elégszer megnézni, rájön, hogy talán egy kissé rá is szedték, még akkor is, ha a sztori pokolian őszinte kegyetlen. Mindenesetre a Harcosok klubja még mindig egy jó alap ahhoz, ha kockára akarjuk tenni a gondolkodásmódunkat, utána viszont érdemes tovább ásni, fúrni.

Helena Bonham Carter
Helena Bonham Carter
Edward Norton

Az egyik jelenetben a Hét év Tibetben című film hirdetését lehet látni, melynek Brad Pitt a főszereplője volt.

(Puncs)

Tyler mozigépészként dolgozik félállásban, éjszakai műszakban. Azzal dobja fel az estéit, hogy a filmekbe képkockákat vág be pornókból. Ezt David Fincher is megcsinálta a filmmel. A felhőkarcolók távoli robbanásakor a rendező egy hatalmas péniszről vágott be egy képet egyetlen képkocka erejéig.

(Puncs)

Brad Pitt és Helena Bonham Carter három napot töltöttek az orgazmus hangok rögzítésével.

(Puncs)

A narrátor álmatlanságtól szenved. Tyler pedig egy olyan napszemüveget visel, ami képes kiszűrni a kék fényt, ami káros az elalváshoz szükséges melatonin termelésére.

(Puncs)

Több jelenet is utal arra, hogy Tyler igazából nem létezik. Az autóbaleset jeleneténél Tyler vezet, amikor viszont a kocsi megpördül és landol, a Narrátor mászik ki a vezetőülésről, Tyler pedig az anyósülésről.

(Puncs)

A film egyik jelenetében Brad Pitt Jared Letonak szól be. Tyler azt taglalja, miközben Letora néz, hogy „a tévén nőttünk fel, ami elhitette velünk, hogy egy napon milliomosok és rocksztárok lehetünk. De nem leszünk.” Jared Leto a Thirty Seconds to Mars frontembere. Azóta milliomos és rocksztár is lett.

(Puncs)

Tyler Durden és Marla szexjeleneténél David Fincher egy olyan hatást akart elérni (saját bevallása szerint), mintha a Szabadság-szobor és a Mount Rushmore szeretkezne egymással, s közben egy légy repked körülöttük, amely felveszi az egészet. Mindezt csak CGI-jal tudták kivitelezni, amelyet úgy oldottak meg, hogy a két színész ruhában volt, s a testükhöz mozgásérzékelőket tapasztottak, majd eljátszották a jelenetet. Ezután jött két testdublőr, akik eljátszották ugyanezt a jelenetsort, majd a két felvételből rakták össze a teljes jelenetet. Mindez jelentősen megnövelte a költségeket, mert a film elején senki nem számolt azzal, hogy ehhez a jelenethez CGI-ra lesz szükség.

Tyler Durden már azelőtt is látható a filmben, mielőtt a repülőn összefutottak volna. Többször is felvillanó képek formájában jelenik meg a karakter.

(szaka123)

A jelenetben amikor a papot és bibliáját lelocsolja az egyik klubtag slaggal, megremeg a kamera, állítólag azért mert az operatőr nem bírta nevetés nélkül végignézni a jelenetet.

A rendező gyerekkorában George Lucas egyik szomszédja volt.

Igazából a Harcosok klubja minden, amire az egy kaptafára készülő filmekbe belefáradt néző vágyhat: tele szokatlan elemekkel, jól idézhető momentumokkal, remek alakításokkal és egy emlékezetes karakterisztikával. több»

A Harcosok klubja első bemutatója idején az ezredforduló globális kultuszdarabja lett, jóformán az is látta, aki nem látta. BÉKÉS BÁLINT KRITIKÁJA. több»

Ma már nehezebben képzelhető el, hogy a Fox vagy akármelyik másik nagy filmgyártó egy ilyen projektbe belefogjon, de az ezredforduló küszöbén valahogy mégis átment ez a forgatókönyv a szűrőn. A végén mégis azoknak lesz igazuk, akik szerint régen minden jobb volt. több»