Harcosok klubja

Fight Club

Helena Bonham Carter
Helena Bonham Carter
Edward Norton

Jack azt gondolja, hogy teljesen normális és kiegyensúlyozott életet él, hollott utálja a munkáját, terápiás csoportokba jár, és csak Marlával tudja megértetni magát. Élete gyökresen megváltozik, amikor találkozik a normálisnak és kiegyensúlyozottnak egyáltalán nem nevezhető Tylerrel, aki… Több

Forgatókönyvíró: Jim Uhls
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország
Premier (HU): 2015.06.18. | HBO Max (2022.04.02.) | Netflix (2023.09.19.)

2024.02.20 Schumy1

Párszor adtam neki esélyt, de be kellett látnom, hogy nem az én műfajom.

2020.08.10 csd

Mihez kezdjünk, ha kiment a divadból a Harcosok klubja

Számomra a Harcosok klubja kétségtelenül az Amerikai Pzichó antitézise. Palahniuk regénye ugyanis szembemegy mindennel, amit Ellis ábrázolt, bár fontos azt is megyjegyezni, hogy Ellis nem egy generációs regényt próbált meg írni, míg Palahniuk nagyon is megközelítette ezt az értelmezési lehetőséget. Innen nézve egyébként a Harcosok klubja akár zsákutca is lehet, hiszen a fogyasztói társadalom problémájának kérdése épp annyira ráhúzható a fiatalabb generációkra is, és az ember rájön, hogy a Harcosok kluba ebből a szempontból épp csak karcolja a felszínt. Nagyon hatáskeldő mind a film, mind pedig a regény maga, és ha az ember elégszer megnézni, rájön, hogy talán egy kissé rá is szedték, még akkor is, ha a sztori pokolian őszinte kegyetlen. Mindenesetre a Harcosok klubja még mindig egy jó alap ahhoz, ha kockára akarjuk tenni a gondolkodásmódunkat, utána viszont érdemes tovább ásni, fúrni.

2017.10.07 indingo

Szerintem ez egy marha jó film, mind történetben, mind szereposzásban. A színészek is sokat hozzátesznek az élvezethez, a története nagyon csalafinta, végig leköti az ember figyelmét.

2016.04.15 ArpiHajdu és Réci

Egyik kedvenc filmem. Remek görbetükröt mutat korunk fogyasztói társadalmáról, és annyi szállóigét fogalmaz, hogy meg sem lehet számolni. Aki teheti, olvassa el a regényt is!

2019.03.09 Puncs

Egyszerűen zseniális. Kultuszfilm. David Fincher legnagyszerűbb alkotása. A sztorija annyira érdekfeszítő, hogy sokadjára is leköti az embert. Nyersen tálalja a világ dolgait. A társadalomkritika, amit Brad Pitt Tyler Durden szerepében megfogalmaz az... Több

Az egyik jelenetben a Hét év Tibetben című film hirdetését lehet látni, melynek Brad Pitt a főszereplője volt.Szerző: Puncs

Tyler mozigépészként dolgozik félállásban, éjszakai műszakban. Azzal dobja fel az estéit, hogy a filmekbe képkockákat vág be pornókból. Ezt David Fincher is megcsinálta a filmmel. A felhőkarcolók távoli robbanásakor a rendező egy hatalmas péniszről vágott be egy képet egyetlen képkocka erejéig.Szerző: Puncs

Brad Pitt és Helena Bonham Carter három napot töltöttek az orgazmus hangok rögzítésével.Szerző: Puncs

A narrátor álmatlanságtól szenved. Tyler pedig egy olyan napszemüveget visel, ami képes kiszűrni a kék fényt, ami káros az elalváshoz szükséges melatonin termelésére.Szerző: Puncs

(2015. 07. 01.)
Tőkedöntés az alagsorból
A Harcosok klubja első bemutatója idején az ezredforduló globális kultuszdarabja lett, jóformán az is látta, aki nem látta. Több

(2021. 07. 08.)
Az egész film a végére egy hatalmas metafora lett, amitől libabőrös lesz a néző, és leesett állal ül még percekig a képernyő előtt. Mi magunk leszünk a pusztítók és a teljes megsemmisülés is egyben. Több

(2015. 08. 04.)
Tyler, a pusztító
Ma már nehezebben képzelhető el, hogy a Fox vagy akármelyik másik nagy filmgyártó egy ilyen projektbe belefogjon, de az ezredforduló küszöbén valahogy mégis átment ez a forgatókönyv a szűrőn. A végén mégis azoknak lesz igazuk, akik szerint régen minden jobb volt. Több

(2015. 06. 19.)
Igazából a Harcosok klubja minden, amire az egy kaptafára készülő filmekbe belefáradt néző vágyhat: tele szokatlan elemekkel, jól idézhető momentumokkal, remek alakításokkal és egy emlékezetes karakterisztikával. Több