Harcosok klubja

(Fight Club)

Snowball  2016. 12. 12. 23:19

Erős kételyekkel álltam a filmhez és sajnos be is igazolódott a feltevésem miszerint nem üti meg a kellő mércét. Biztos jó páran ellenzik eme gondolatokat de számomra akkor sem adott olyan élményt amit megfogna benne.

indingo  2017. 10. 07. 10:20

Szerintem ez egy marha jó film, mind történetben, mind szereposzásban. A színészek is sokat hozzátesznek az élvezethez, a története nagyon csalafinta, végig leköti az ember figyelmét.

ArpiHajdu és Réci  2016. 04. 15. 21:13

Egyik kedvenc filmem. Remek görbetükröt mutat korunk fogyasztói társadalmáról, és annyi szállóigét fogalmaz, hogy meg sem lehet számolni. Aki teheti, olvassa el a regényt is!

HercegPeter  2017. 09. 27. 22:17

Igen erős alkotás az biztos. Fordulatos, jó történettel és parádés színészi játékkal. Különösen Edward Norton nyújt kiemelkedőt. Érdekes, hogy a film vígjátékra hajaz, aztán megy át drámába. Közben hébe-hóba akciójeleneteket is láthatunk. A csavart igen ügyesen próbálták minél tovább takargatni, de azért voltak jelek, amiből már jóval korábban rá lehetett jönni.

GedyPapa  2017. 03. 13. 08:29

Egy kiváló alkotás két felejthetetlen alkotással. Brad Pitt és Edward Norton olyat művelnek, amitől minden filmnézőnek leesik az álla. Olyan ez a filmművészetben, mint az Egri csillagok az irodalomban. Kötelező darab!!

Helena Bonham Carter
Helena Bonham Carter
Smoking Barrels: Harcosok klubja
Igazából a Harcosok klubja minden, amire az egy kaptafára készülő filmekbe belefáradt néző vágyhat: tele szokatlan elemekkel, jól idézhető momentumokkal, remek alakításokkal és egy emlékezetes karakterisztikával.
Revizor: TŐKEDÖNTÉS AZ ALAGSORBÓL
A Harcosok klubja első bemutatója idején az ezredforduló globális kultuszdarabja lett, jóformán az is látta, aki nem látta. BÉKÉS BÁLINT KRITIKÁJA.
Hetediksor: Tyler, a pusztító
Ma már nehezebben képzelhető el, hogy a Fox vagy akármelyik másik nagy filmgyártó egy ilyen projektbe belefogjon, de az ezredforduló küszöbén valahogy mégis átment ez a forgatókönyv a szűrőn. A végén mégis azoknak lesz igazuk, akik szerint régen minden jobb volt.

Tyler Durden és Marla szexjeleneténél David Fincher egy olyan hatást akart elérni (saját bevallása szerint), mintha a Szabadság-szobor és a Mount Rushmore szeretkezne egymással, s közben egy légy repked körülöttük, amely felveszi az egészet. Mindezt csak CGI-jal tudták kivitelezni, amelyet úgy oldottak meg, hogy a két színész ruhában volt, s a testükhöz mozgásérzékelőket tapasztottak, majd eljátszották a jelenetet. Ezután jött két testdublőr, akik eljátszották ugyanezt a jelenetsort, majd a két felvételből rakták össze a teljes jelenetet. Mindez jelentősen megnövelte a költségeket, mert a film elején senki nem számolt azzal, hogy ehhez a jelenethez CGI-ra lesz szükség.

Tyler Durden már azelőtt is látható a filmben, mielőtt a repülőn összefutottak volna. Többször is felvillanó képek formájában jelenik meg a karakter.

(szaka123)

A jelenetben amikor a papot és bibliáját lelocsolja az egyik klubtag slaggal, megremeg a kamera, állítólag azért mert az operatőr nem bírta nevetés nélkül végignézni a jelenetet.