mamiéstöti2   2018. 01. 21.

Valahogy nem az én felfogásomhoz passzoló film. Végig szenvedtem rajta, mert mindenki dicséri, de nekem nem adott semmit, inkább elvett.

indingo   2017. 10. 07.

Szerintem ez egy marha jó film, mind történetben, mind szereposzásban. A színészek is sokat hozzátesznek az élvezethez, a története nagyon csalafinta, végig leköti az ember figyelmét.

ArpiHajdu és Réci   2016. 04. 15.

Egyik kedvenc filmem. Remek görbetükröt mutat korunk fogyasztói társadalmáról, és annyi szállóigét fogalmaz, hogy meg sem lehet számolni. Aki teheti, olvassa el a regényt is!

Deku   2017. 07. 08.

Helena nem volt meglepetés számomra, viszont Brad Pitt annál inkább hisz nem a kedvencem de itt bőven király volt. Kellemes kis időtöltést nyújt az egész családnak. Azt gondolom, hogy ennél jobban nem tudták volna vissza adni amit kigondolt a készítő.

HercegPeter   2017. 09. 27.

Igen erős alkotás az biztos. Fordulatos, jó történettel és parádés színészi játékkal. Különösen Edward Norton nyújt kiemelkedőt. Érdekes, hogy a film vígjátékra hajaz, aztán megy át drámába. Közben hébe-hóba akciójeleneteket is láthatunk. A csavart igen ügyesen próbálták minél tovább takargatni, de azért voltak jelek, amiből már jóval korábban rá lehetett jönni.

Helena Bonham Carter
Helena Bonham Carter
Edward Norton

Igazából a Harcosok klubja minden, amire az egy kaptafára készülő filmekbe belefáradt néző vágyhat: tele szokatlan elemekkel, jól idézhető momentumokkal, remek alakításokkal és egy emlékezetes karakterisztikával. több»

A Harcosok klubja első bemutatója idején az ezredforduló globális kultuszdarabja lett, jóformán az is látta, aki nem látta. BÉKÉS BÁLINT KRITIKÁJA. több»

Ma már nehezebben képzelhető el, hogy a Fox vagy akármelyik másik nagy filmgyártó egy ilyen projektbe belefogjon, de az ezredforduló küszöbén valahogy mégis átment ez a forgatókönyv a szűrőn. A végén mégis azoknak lesz igazuk, akik szerint régen minden jobb volt. több»

Tyler Durden és Marla szexjeleneténél David Fincher egy olyan hatást akart elérni (saját bevallása szerint), mintha a Szabadság-szobor és a Mount Rushmore szeretkezne egymással, s közben egy légy repked körülöttük, amely felveszi az egészet. Mindezt csak CGI-jal tudták kivitelezni, amelyet úgy oldottak meg, hogy a két színész ruhában volt, s a testükhöz mozgásérzékelőket tapasztottak, majd eljátszották a jelenetet. Ezután jött két testdublőr, akik eljátszották ugyanezt a jelenetsort, majd a két felvételből rakták össze a teljes jelenetet. Mindez jelentősen megnövelte a költségeket, mert a film elején senki nem számolt azzal, hogy ehhez a jelenethez CGI-ra lesz szükség.

(ArpiHajdu és Réci )

Tyler Durden már azelőtt is látható a filmben, mielőtt a repülőn összefutottak volna. Többször is felvillanó képek formájában jelenik meg a karakter.

(szaka123 )

A jelenetben amikor a papot és bibliáját lelocsolja az egyik klubtag slaggal, megremeg a kamera, állítólag azért mert az operatőr nem bírta nevetés nélkül végignézni a jelenetet.

(mamiéstöti2 )