A légy 2.

A légy 2.

The Fly II

Seth Brundle, a tudós különleges fia a genetikai hibának köszönhetõen csak részben ember. Már ötéves korában felnõttnek néz ki és gondolkodik, ám apjára ütött: az õ szervezetében is ott dolgoznak egy légy génjei. Sõt, még egy veszély leselkedik rá: bár a tudomány áldozata, most tudósok õrizetére bízzák, és azok, akiknek gondoskodniuk kellene róla, inkább a saját céljaikra szeretnék felhasználni õt.

Rendező: Chris Walas
Premier (HU): 1990.06.07.

A légy  (1986)

2024.03.03 Interfectorem Sabnock

Mert a légy azért csak elrepül!

Chris Walas lett a rendezője a második résznek, de az én véleményem szerint nem lett sokkal rosszabb, mint az első... Jó-jó, persze, azért David Cronenberg mesteri első része egy külön kategória, de Walasnak sem kell szégyenkeznie egy percig sem! Jef... Teljes kritika

2017.09.26 koba1996

Teljesen más irány, mint az előző, de ez sosem baj. Érdekes, fordulatos, kifejezetten tetszik az oldal, ahonnan bemutatja az emberiséget. Korához képest még a látványvilág is remek.

2019.08.13 Kóborló

Hangulatban messze elmarad az elődjéhez képest

Az 1986-os, Cronenberg által újra megrendezett Légy című film büszkélkedhet azzal a nem kis fegyverténnyel, hogy biztos helye van a szívemben azon filmek (rövid) listáján, ahol az úgynevezett remake sokkal jobban tetszett, mint az eredeti változata. ... Teljes kritika

2016.02.13 Balint

Szegény Brendon legyet nem hagyják nyugodni akár csak a Cronenberg féle alapot. Érdekes, hogy ez már új történet fonalat vesz fel és nem a hatvanas évek bélit próbálja rimékelni, mindenesetre sajnos így is gyengus lett, bár gusztustalanságban túlszárnyalja elődjét ;)

A film rendezését felkínálták David Cronenbergnek és Sam Raiminek is, de mindketten nemet mondtak a felkérésre.Szerző: Kóborló

Mel Brooks, a film egyik forgatókönyvírója javasolta Daphne Zuniga színésznőt a film rendezőjének, mert már dolgozott vele együtt az 1987-es Űrgolyhók című filmben.Szerző: Kóborló

Eredetileg Eric Stoltz is elutasította Martin szerepét, mert nem tetszett neki a forgatókönyv. A forgatókönyv átírása után elvállalta a szerepet. Szerző: Kóborló

John Getz volt az egyetlen színész, aki szerepet vállalt a folytatásban is mint Stathis Borans, akárcsak mint az előző Légy (1986) részénél.Szerző: Kóborló