Pitch Black - 22 évente a sötétség (2000)

Pitch Black

Lewis Fitz-Gerald
Lewis Fitz-Gerald
Keith David
Keith David
Cole Hauser
Cole Hauser

taba   2022. 11. 23.

Akciófilm, melyben tartalom is felfedezhető

Nemrég néztem újra ezt a filmet, amely Vin Diesel első szerepei között van. A sokszereplős akciófilmben – a mai trendektől eltérő módon – történetet, karakterábrázolást és ezeket bővítő utalásokat is felfedezhet a néző. A főhős itt nem is igazi főhős, csak egy a túlélők közül, aki az életben maradásért küzd, ugyanolyan sebezhető, mint bárki. A háttér és a hangulat remekül illeszkedik a történethez.

hemish   2018. 06. 14.

B kategóriás film, de nagyon szórakoztató, már akit nem zavar, hogy B kategóriás. Vin Diesel a szófukar karaktere ellenére is kiemelkedik a többi színész közül. Radha Mitchell kicsit túljátsza a saját karakterét főleg az elején, illetve van néhány va... több»

Yosihiro   2016. 05. 22.

Nekem ez az első Vin D film ami beugrik és szerintemezzel a filmmel vált hiressé. Jó alakítás remek történet csak ajánlani tudom :)

Eastern79   2021. 02. 10.

Sötét kaland

A film kezdő képsorai annyira erősek, hogy még most is emlékszem a lelkesedésemre, és nem is csalódtam. Az első perctől az utolsóig feszült tempójú, látványos, akciódús sci-fi, és egyúttal Vin Diesel legjobb alakítása. Klasszikus.

JRD   2022. 08. 23.

Egy újabb film, amit mindenki már látott, mindenkinek tetszett is, de ha leszedjük a mázat, akkor ez a film nem több, nem kevesebb egy egyszerű sztorinál. Érdekessé két dolog teszi a történetet: az érdekes kinézetű lények és a világító szem. Mégis a ... több»

dailyfilmsan   2019. 07. 17.

Riddik történetének első fejezete. Annyira igyekeztek elhitetni, hogy egy másik bolygón vannak, hogy ezzel nagyot romlottak a képi viszonyok. Ez már egy rossz dolog. Akkor a karakterek fele idegesítő volt, és szurkoltam, hogy valahogy, de haljanak me... több»

Norbert93   2018. 07. 19.

A legeredetibb, legkeményebb Vin Diesel szerep. Nincs túlbonyolítva benne semmi, a sztori egy irányba halad és egy percre sem zökken ki. A sci-fi világának egy érdekes darabkája a film.

Cole Hauser a Halálos iramban második részében volt a főgonosz, amikor Vin Diesel nem játszott benne. Akkor még úgy gondolta, hogy nem akarja újra magára húzni Dom Toretto karakterét.

(hemish)

A forgatókönyv korai változatában Riddick karaktere nő volt.

A forgatási helyszínként szolgáló sivatagban mindössze 10 fok volt, ezért vizet kellett permetezni a színészek testére, hogy azt a hatást keltsék, a forróság miatt izzadnak.

Cole Hauser ötletet volt, hogy karaktere a szemébe lője be a drogot.

A Pitch Blacket ugyanott forgatták, ahol a Mad Max 3. - Az Igazság csarnokán innen és túl (1985) című filmet.