Penge (1998)

Arly Jover
Udo Kier
Sanaa Lathan
Kris Kristofferson

Torma Gábor   2021. 06. 04.

legújabb vélemény a nap véleménye

Örök kedvenc

Láttam szerintem 150x mind 3 részt, de a mai napig bármikor ugyanúgy megnézem, mintha sosem láttam volna. Kár, hogy nem folytatták több résszel.

Deku   2017. 08. 17.

Nekem nem adott annyit mint vártam, pedig szeretem a vámpíros dolgokat és Wesleyt is.Teljes kudarc lett ez a film nem tudok rá jobb kifejezést írni, mint ezt. Igazán gyenge alakítás volt ez a szereplőktől is.

Sabnock Sanatory   2018. 03. 15.

Jó,de nem a legjobb...Izgalmas, és Snipes jól tolja benne, igazán kemény karakter. Horror? Kaland? Thriller? Kicsit mind a három. Persze érdemes megnézni.

Márton   2019. 02. 05.

Egy egyedi karakteres szuperhős születése

Belegondolnom is durva, hogy a Penge című film, már egy több mint egy húsz évvel ezelőtti alkotás és hogy ez volt az első olyan Marvel filmes karakter, ahol sem a történetet, sem pedig maga a hősünket, nem szorították határok közé, hisz rengeteg "hen... teljes kritika»

MP170506   2017. 07. 10.

A mai napig szeretem ezt a filmet. Jó a történet, jók a karakterek és a színészek alakítása is jó. Többször nézhető film.

Ms. Akárki   2019. 06. 28.

Nem a legjobb film de mégis valahogy mindenki ismeri mert olyan témát dolgoz fel igen sötéten, bemutatva az árnyoldalakat is, amivel akkoriban filmben még nemigen foglalkoztak. A zenék nagyon ütősek és a harcjelenetek is nagyon látványosra sikerültek Penge és a vámpírok között.

NFG   2018. 03. 24.

Nekem ez a film egy nagyon kellemes csalódás volt! A történet szokatlan, de kreatív! A vége jobban elrugaszkodik a valóságtól, mint a többi része, ennek ellenére az is élvezhető!

Stan Lee jelenetét kivágták.

(7ETEDIK )

Eredetileg egy horror vígjáték lett volna a film, de a készítők később megváltoztatták elképzelésüket.

(7ETEDIK )

Blade a képregény szerint angol volt, de a filmben ezt megváltoztatták.

(7ETEDIK )

David Fincher is esélyes volt a rendezői székre.

(7ETEDIK )

Whistlert mindhárom részbe belerakták.