Predator 2
Ragadozó 2 (Ragadozó Los Angelesben)

A Los Angeles-i rendőrség és a drogbárók csatája a végletekig kiélesedik, mikor a nyári forróságban egy új szereplő is feltűnik a színen. A bűnözők embereit kíméletlen pontossággal és vérfagyasztó brutalitással vadássza le egy ismeretlen gyilkos. Mike Harrigan hadnagynak hamarosan rá kell… Több

Forgatókönyvíró: Jim Thomas, John Thomas
Premier (HU): 1991.08.09. | Disney+ (2022.06.14.)

Préda  (2022)

Ragadozók  (2010)

Több

2023.07.29 Lipót Testvér

Az az agresszív hekus hihetetlenül menő

Felülmúlja az első részt is. Minden részlete király. A főszereplő karaktere tömény zsenialitás, a többi is ott van. Megerősíti azt a gyanúmat, hogy a Ragadozó nem öli meg a nőket, csak hímek trófeáit gyűjti. A végső harc a zsernyák és a marslakó között szintén profin ki van találva, de nem értem, mit jelképez az a flinta. Az akciójelenetek pacekul oda vannak téve, de azt a szexjelenetet nem tudtam hova tenni. A kisgyerek és a női szereplők meg nem öléséből arra következtetek, a Ragadozó csak azt a prédát élvezi, amelyet kihívás elejteni. Egyszóval ez egy nagyon jó film, jobb, mint az első, nézze meg minden legény.

2019.09.08 BoBamburg

Míg az első rész egy lassan felépített, kevés színésszel és helyszínnel operáló kaland/horror film volt, ez egy örült sebességgel pörgő, össze-vissza játszódó akció-vígjáték. De ez nem feltétlenül baj, mert tagadhatatlanul szórakoztató darab.

Glover és Paxton amúgy sem egy veretes színészek, de hogy még a sztori is nagyon gyenge, így egy nagy katyvasz lett belőle, tele logikai buktatókkal,bakikkal...nem egy méltó az első részhez.....gyenge film. Remélem több ilyet ebben a témában nem dobnak ki...

2018.08.02 HE7EDIK

Méltó folytatás emlékezetes jelenetekkel és egy kirobbanó Danny Glover-al, ha eszembe jut hogy mostanság mikben szerepel Gary Busey-val együtt....persze az első résztől még így is elmarad.

2023.03.31 drg0602

Elég jól elkészített folytatás. Ami nagyon tetszik a filmben, hogy elvitték a ragadozót a városba, ezzel adtak egy új helyszínt eme nagyon jó filmnek. Személy szerint nekem kicsit hiányzik Arnold a filmből, de tényleg jó színész Danny Glover, és ezt ... Több

A film végén látható pisztoly (Raphael Adolini 1715) háttértörténete képregény formájában készült el 1996-ban, Predator: 1718 címmel. Szerző: Josef Sogorka

A filmnek három változata is létezik: egy durván megvágott változat, ami 93 perces volt, egy 103 perces változat, ez talán a legelterjedtebb, és egy 108 perces változat. A 108 és a 103 perces változat közt nincsenek lényeges különbségek.Szerző: respect the movies

#12527nek# és Gary Busey-nek már volt egy közös filmje, ez pedig az 1987-es Halálos fegyver volt.Szerző: respect the movies

A film rendezője, Stephen Hopkins eredetileg John Lithgow-t szerette volna Peter Keyes szerepére, végül a film producere, Joel Silver ezt elvette; ő szerette volna elsősorban, hogy ezt a szerepet Gary Busey töltse be.Szerző: respect the movies