Ragadozók

Topher Grace
Alice Braga
Alice Braga
Laurence Fishburne

Egy elit harcosokból álló csapat egy látszólag lakatlan bolygón találja magát. Nem ismerik egymást, de azt sem tudják, hogy kerültek oda. A csapat tagjai az orvos kivételével hidegvérű gyilkosok, ezen a bolygón azonban most nem ragadozók, hanem egyszerű… Több

Forgatókönyvíró: Jim Thomas, John Thomas
Premier (HU): 2010.08.19. | Disney+ (2022.06.14.) | Netflix (2023.09.07.)
Több

2024.03.17 Ultron

Izgalmas, fordulatos és látványos

Nekem bejött Antal Nimród filmje, a Ragadozók, azzal együtt is, hogy korábban elképzelni sem tudtam Adrien Brodyt akciófilmes szerepben. De megdöbbenésemre jól állt neki a dolog. A sztori is érdekes: adott egy bolygó, melyen Földhöz hasonló dzsungel található és benne 8 ember, akik rejtélyes módon kerültek oda (maguk sem tudják, hogyan), de akikre vadászik egy gyilkos idegen. Jók az egyes karakterek, van itt jakuza, sima bűnöző, amerikai kommandós, orosz szpecnaz, afrikai halálosztagos, mexikói drogkartell harcos és izraeli repülős (ő kivételesen lány) és egy kakukktojás amcsi doki. Kapunk néhány meghökkentő fordulatot és egy nagyon izgalmas zárást. A rendezés szerintem elsőosztályú, és Brody is odateszi magát. A helyszín végig a dzsungel, amivel az eredeti, 1987-es Svarci-féle Ragadozó-film előtt tiszteleg a script. Értékelésem már csak azért is erős négy csillag, mert a kezdetektől a franchise lelkes rajongója vagyok. Százalékban 80-85% -ot adnék rá, bár az IMDb-n csak 64% -ra tartják, kicsit alábecsülve az egészet.

2017.09.24 Deku

Ez a film végre valami újat tudott mutatni, eszméletlen. Kifejezetten szép lett a látvány amit elénk tártak és a történet is borzasztó jó lett. Mindenképpen ajánlom ezt mindenkinek. Nagyon király.

2017.11.14 Laca//Ho/rr/oR//

Voltak olyan jelenetek, amik nagyon tetszettek és elég sokat foglalkoztatták a predatorokat, arról nem is beszélve, hogy egy magyar rendező keze is benne van. Maga az elképzelés a story az új környezet elég érdekes és szerintem jó lett.

2018.03.14 indingo

Sok kérdőjel maradta bennem amire a film nem adott választ! Miért pont őket vitték arra a bolygóra, ki/kik álltak az egész mögött. Mi volt ez a kétféle UFOKA harc?

2018.08.23 ArpiHajdu és Réci

Egy igazi vadásszal van dolgunk

A Ragadozók egy érdekes film abból a szempontból, hogy folyatásként van aposztrofálva, mégis, mivel 23 év telt el az első, és 20 év a második óta, így nem csoda, óhatatlanul is megidézi néhány képkocka és gesztus erejéig az elődöket (főképp az 1987-e... Teljes kritika

A vadászkutyák feje arról a koponyáról lett mintázva, ami a Predátor 2 végén látható koponyák között is megtalálható.Szerző: stevepisti

Hanzonak két ujja is hiányzik. Ez utalás arra, hogy ő Jakuza, a Jakuzáknak az ujjuk elvesztése megnehezíti a kardforgatást. Szerző: stevepisti

Hanzo neve a híres szamurájra, Hattori Hanzora és a Kill Billre utal.Szerző: stevepisti

A film legfontosabb jeleneteit Hawaiin forgatták le, de a legtöbb jelenetet Texasban vették fel, hogy ezzel is csökkentsék a költségvetést.Szerző: respect the movies

Értékelés: 7.5/10
(2018. 10. 25.)
Elfeledett vadászidény
Nimród erőssége tehát főként az akciójelenetekben, és az azokat követő valóban feszült menekülésekben mutatkozik meg, azonban az ezeket összetartó vékonynak tűnő történet ellenére, a film valóban igyekszik kiterjeszteni a Predatorok-filmekben látott, amúgy meglehetősen vékony mitológiáját, sőt határozottan kijelenti, hogy az eredeti 1987-es filmben... Több