Predator - A ragadozó (2018)

The Predator

Norbert93   2020. 03. 30.

Nagyjából a vérfrissítések is hasonlóképpen sülnek el, mint a reboot-ok: elrontják az amitől az eredeti alapanyag jó volt. Ez történt Shane Black Predatorával is, ami amellett, hogy elrugaszkodik a Predator filmek univerzumától még unalmas is.

Filmelemző   2018. 12. 27.

Közepesre sikerült

Shane Black 1987 -ben még mellékszereplőként volt jelen a legelső Predátor film forgatásán (mint a Svarci vezette kommandó egyik tagja, Hawkins néven) ám idén (2018-ban) a kamera túloldalára kerülve, rendezői minőségben lett felelős a Predator - A ra... teljes kritika»

Artemisia   2018. 11. 05.

Lelketlen film az új Predator, ami szégyent hoz az eredeti franchise-ra

Nehéz nem az 1987-es és 1990-es klasszikusokhoz mérni a filmet. Azt hittem jó kezekben van a forgatókönyv Shane Blacknél, aki részese volt az eredeti, John McTiernan rendezésével és Arnold Schwarzenegger főszereplésével készült produkcióban. Azt várt... teljes kritika»

ArpiHajdu és Réci   2018. 09. 29.

Komolytalanra sikeredett az új Predator?

Mielőtt bármit is írnék az új Predator filmről, azt leszögezném, hogy nem vagyok rajongója a franchise-nak. Azt azonban elismerem, hogy az 1987-es film egy jól építkező akciófilm volt, s Schwarzenegger ide vagy oda, meg volt a kellő izgalomfaktora an... teljes kritika»

indingo   2019. 01. 19.

A készítők maguk se tudták, hogy egy vígjátékot csináljanak vagy a szériát vigyék tovább. Egyszer meg lehet nézni, de nem egy emlékezetes alkotás.

HETEDIK   2018. 09. 17.

Már értem, miért tologatták annyit a bemutatást. Nyilván 2017-ben akarták volna a moziba küldeni, hisz akkor volt 30 éves a franchise, azonban az alkotók tisztában voltak, mekkora trágyadombot hordtak össze és nyilván ha nem forgatják újra egy részét... több»

Yosihiro   2018. 12. 14.

Predátor

Huu hát ez kritikán aluli film és épphogy eléri a 2 csillagot. Ne ezt vártam. Felpörgetik a filmet és néha az az érzésem, hogy olyan összevisszasággal jönnek a jelenetek mintha nem is illeszkednének. A történet maga jó, de a megfilmesítés az nem sikerült. Sem a szereplők sem az effektek és zene sem sikerült olyan szintre hozni ami elfogatható lenne. Nagyot csalódtam ebben a filmben de végignéztem. Azoknak tudom ajánlani akik Predátor rajongók de ők is kapaszkodjanak meg! Üdv Yosi

Boyd Holbrook
Trevante Rhodes
Keegan-Michael Key
Jacob Tremblay
Shane Black
Sterling K. Brown
Jacob Tremblay

A film összbevétele 160 542 134 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 130 495 929 forintot termelt. A hazai mozik összesen 91 683 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A produkció munkacíme Ollie volt, Shane Black pitbullja után.

Olivia Munn karakterének kiskutyáját a színésznő saját kutyája, Chance alakította.

A forgatás idején lévő zord időjárás miatt a stáb számára kialakítottak egy keleti szőnyegekkel és párnákkal telepakolt sátrat, amit Shangri La-nak neveztek. Itt lehetett relaxálni, s sokszor Shane Black is itt adta elő az új ötleteit a színészeknek.

A Predator jelmezbe egy 207 cm magas parkour artista bújt, Brian Price, akinek ez volt az első filmforgatása.

Shane Black rendezőt a Vasember 3 sikerén felbuzdulva kereste meg a 20th Century Fox, a direktor pedig nem tudott ellenállni a lehetőségnek.

Arnold Schwarzenegger állítólag azért utasította vissza a szereplést, mivel a stúdió túl kis szerepet szánt volna neki.

A film főszerepét eredetileg Benicio Del Toro játszotta volna, azonban sűrű időbeosztása miatt végül nem tudta vállalni a szereplést. Ekkor vettet át a stafétát Boyd Holbrook.

Edward James Olmos összes jelenetét kivágták a filmből.

A Predator-franchise negyedik filmje.

A Predator - A ragadozó forgatása 2017. február 20-án kezdődött meg Vancouverben és június 2-án ért véget. 2018. július 6-án, alig pár héttel a premier előtt a stúdió úgy döntött, hogy újraforgatják a film utolsó harmadát.

Semmi grandiózum, semmi univerzumépítés, semmi cicó, csak ami a csövön kifér. És A ragadozónak, gyerekek, iszonyú nagy csöve van. több»

Ajánlom annak, aki szereti a Predator karakterét, aki szerette Arnold bácsi változatát, akit nem zavar, hogy már kibogozhatatlan az összegubancolódott AVP franchise után, hogy melyik űrlény, hogy és mint is van úgy magában meg a másikhoz viszonyítva. A következő Predatort (mert lesz, ez sajnos biztos pont a galaxisban) nem én fogom nektek véleményezni, mivel őszintén úgy gondolom, a széria itt vesztette el a biztos talajt a lába alól. több»

Béna elképzelések, még rosszabb kivitelezések jellemzik a Predator – A ragadozót, amely elavult vagy túltolt ötletek vegyestála. Fárasztó a humor, kétdimenziósak a karakterek, és élvezhetetlen az akciók nagy része: tehát fájdalmasan unalmas, a színészek minimálisan szórakoztató játéka pedig nem javít a bágyadt összhatáson. több»