Artemisia   2018. 11. 05.

Nehéz nem az 1987-es és 1990-es klasszikusokhoz mérni a filmet. Azt hittem jó kezekben van a forgatókönyv Shane Blacknél, aki részese volt az eredeti, John McTiernan rendezésével és Arnold Schwarzenegger főszereplésével készült produkcióban. Azt vártam, hogy emiatt a kötődés miatt jobban átérezte és átlátta az eredeti film sikerének titkát, hozzáértőbben tudja használni azokat az eszközöket, - pl.a borzongató, feszült cselekményvezetés, látványos, véres, mégis művészi gyilkolási jelenetek, bombasztikus , több mint 30 év távlatából is emlékezetes végső csata és leszámolás a Predatorral - amik naggyá tették az első Ragadozó-filmet és amiket a Alien vs.Predator-t és a 2010-es Ragadozókat jegyző Paul WS Andersonnal és Antal Nimródnak nem lehetett megfelelő rálátásuk és ezekre az erős alapokra fog építkezni. Tehát egy letisztult, régimódian kemény de újszerűen izgalmas, vérbeli, klasszikus horror-akció elemekkel dolgozó Predator-filmre számítottam. De ez az alkotás talán messzebbre lendült, mint az Alien vs. Predator. A történetnek minden igyekezet ellenére egyszerűen nincs súlya, se igazi tétje. Az alap elgondolás is elég lapos, miszerint egy mutáns Predatort kell létre hozni, noha az 1990-es folytatás utáni rebootoknak nem az volt a gyengeségük, hogy a címszereplő unalmas, elavult vagy túl gyenge ellenfél lett volna. Nem a Predatorral volt/van baj, nem vált kevésbé fenyegetővé az elmúlt 30 évben, vagyis nem volt szükség technikai(sem genetikai) tuningra vele kapcsolatban ; ez a omentum Jurassic World esetében sem lehelt új életet egy halva született sztoriba. A vérszegény forgatókönyvekkel, fantáziátlan cselekménnyel és alkalmatlan, karizma nélküli karakterekkel volt és van baj, amin viszont semmit sem csiszolt a kedves direktor, sőt, mélyebben a színvonal mint eddig bármikor. A lelketlen, ingerszegény,oda nem illő karakterek a kevés menthetőt is tönkre tették. McKenna karakterét Black a saját, 1987-es Ragadozókban alakított karakteréről mintázhatta, csak elkövette azt a hibát, hogy amíg a nagypofájú (de legalább tényleg szórakoztató) Rick Hawkins-t a film első negyedében eltakarította az útból a címszereplő, addig az átlátszó McKenna-t sajnos főszereplővé tette és a játékidő végéig el kellett viselnünk, de nemcsak őt, hanem az autista fiát is , aki még mindig nem értem hogy mit keresett a filmben. A többi szereplőről, (akiket McKenna bölcsen csak "Hibbantaknak" nevez) nem is beszélve, egyszerűen katasztrófa a bagázs, mintha minden zs-kategóriás horrormatiné kattant, elsők között kivégzett senki karaktereit összefújt volna a szél és a kuka helyett egy rabszállító buszra pakolták volna őket. Már ott bukik a sztori, hogy ha a kormány tud az idegenek földi látogatásairól, sőt, tanulmányozza is őket, hogy-hogy nincs alkalmasabb és felkészültebb csapat , ami szembe szállhatna vele, mint egy rakás gyáva bolond "fura figura", egy senki és egy autista gyerek? Illetve az sem hiteles, hogy egy ilyen erős faj, ami már amúgy is annyival fejlettebb és intelligensebb az embereknél, hogy szimpla zsákmányként vadászik rájuk miért pont egy autista gyerek DNS-étől lenne még erősebb , egyáltalán minek akar erősebb lenni ha emberiségnek amúgy sem volt esélye ellene? Az oda nem illő, imidzsromboló "viccek" pedig végképp kivágták nálam a biztosítékot. 31 év, 1 folytatás, és 3 reebot után tudjuk meg, hogy a Ragadozót azért nevezik Ragadozónak, mert az cool...Nem a brutalitása, a kegyetlen szadizmusa miatt, hanem azért mert az cool... És persze ha emberre rátamad egy idegen lény egy szörnyeteg külsejével és hadsereg tűzerejével és egy hajszálon múlik az élete, akkor 2 perc múlva lesz ideje viccelődni és azzal lesz elfoglalva , hogy ő megmondta,hogy nem ragadozónak kellene hívni (most komolyan,nem teljesen mindegy??).... Lelketlen film, ami szégyent hoz az eredeti franchise-ra és aminek nem kellett volna elkészülnie.

MMcFly2015   2018. 09. 13.

Bő harminc éve, hogy az első Predator megmutatkozott a vásznon. Ez örök klasszikusként fent is tudott maradni. Szörnyű abba belegondolni, hogy azóta idén láthatjuk az ötödik próbálkozást, hogy elindítsanak/tovább vigyenek egy történetet az ikonikus ragadozóról, sikertelenül. A mérce már nem túl magas, de sajnos még így sem tudnak élvezhető filmet alkotni. Majdnem biztos voltam, hogy Shane Black rendező kezében jó helyen van a projekt, már csak azért is, mert volt köze az eredeti alkotás világához. Mégis csalódást okozott. Látványban nincs hiány, a címadó lény menőn néz ki, és amerre a sztori elindul, bizakodásra ad okot. Majd szépen megkapjuk az elcsépelt, túltolt és oda nem illő egysoros beszólásokat, ami kezdetben még csak-csak működik, de mikor egy predator elleni csata után is az idétlenség marad meg, az már eget rengető hiba. Nincs bajom a humorral, de egy Predator film legyen legalább annyira komor hangulatú, mint ahogy 2010-ben Antal Nimród hozta össze. Én a 18+ karikának kifejezetten örültem, mikor a film előtt megláttam a felhívást, de belegondolni se mertem volna, hogy vígjátékot csinálnak a várva várt ,,horror"-filmből. Hamar elveszett moziterembe a történetet illetően a lelkesedésem, viszont a film vége fele lévő űrhajós jelenetek, majd az 1v1 küzdelem a főszereplővel látványilag képes volt azt nyújtani, amire számítottam. A finálé sajnos egy baromi erőltetett témával próbál elindítani egy franchise-t, amiből nem tudom mennyire lehet értékelhető predator-univerzumot kreálni, de félő, hogy a Kaptár filmek szintjére tereli ezt az egészet Hollywood.

ArpiHajdu és Réci   2018. 09. 29.

Mielőtt bármit is írnék az új Predator filmről, azt leszögezném, hogy nem vagyok rajongója a franchise-nak. Azt azonban elismerem, hogy az 1987-es film egy jól építkező akciófilm volt, s Schwarzenegger ide vagy oda, meg volt a kellő izgalomfaktora annak, ahogy sorban kaszabolta le a muszklimanusokat a legyőzhetetlennek tűnő címszereplő. Aztán jöttek a folytatások (no, meg az AVP crossoverek), idén pedig megkaptuk a Shane Black által dirigált újabb etapot. Az eredmény: egy kattant katonai bagázs, amely szinte megállás nélkül durrogtatja az egysorosokat, közben pedig megy a zúzda, egy „átlagos” és egy überpredatorral, vagyis tobzódunk az erőszakban (elvégre 18-as karika van, vagy mi a szösz). Szóval az új Ragadozó-mozi látványos és vicces, egy a gond, hogy közben nem nagyon tud/akar egy épkézláb és koherens történetet felépíteni. A film elején megismerhetünk egy mesterlövészt, McKennát, aki épp a munkáját végzi, amikor az akció közben egy idegen űrhajó ér földet (rajta egy Predatorral). Az emberünk ellop néhány kütyüt az űrhajóról, amelyet felad postán. Hogy hova érkezik a csomag? Naná, hogy a családjához, s ki hozza működésbe e szerkezeteket? Az autista kisfia (csak remélni merem, hogy Jacob Tremblay nem követi a szokásos mintát: kiváló gyermekszínészből botrányos felnőtté válni, mert tényleg nagyon tud a srác). Közben kiderül, hogy egy titkos kormányszervezet már évek óta figyeli az idegen lények földi látogatását, a kutatásba pedig be is vonnak egy biológusnőt, Dr. Bracket (Olivia Munn) személyében. A pokol aztán elszabadul abban a laborban, ahol egy Ragadozót tartottak megfigyelés alatt, s innentől veszi kezdetét a látványorgia, valamint a logikai bukfencek egymásutánisága. Ugyanakkor még a történet következetlenségét is meg lehetne bocsátani, csakhogy a nézőnek az az érzése támad, hogy mintha Black a tényleges szórakoztatásért minden mást feláldozott volna: a feszültség, mint olyan nem létezik a 107 perces játékidő alatt, s hiába az akciófilmes gúnya, bizonyos jelenetei elég gyatrán vannak megkomponálva (néhol még a CGI is kilóg). A karakterek nincsenek túldimenzionálva: ott van McKenna és a hibbant egysége (akik ténylegesen, minden egyes percet megragadnak, hogy ellőjék az egysorosaikat) inkább csak vicces, mintsem emlékezetes, Dr. Bracket meg ahhoz képest, hogy csak egy biológus, úgy ugrál egyik akcióból a másikba, mintha csak ezt tanulta volna az egyetemen. Na és még egy érthetetlen és szinte teljesen felesleges szál: igazi kutyák és predator kutyák…végülis…gyerekkel és kutyával mindent el lehet adni… A Predator – A ragadozó esetében körülbelül annyit lehet elmondani, hogy minden tekintetben átlagos, egy B-kategóriás popcorn-mozi szintjét üti meg. Ebből kifolyólag nem is érdemes nagy elvárásokkal beülni rá, de ha valakinek elég egy látványos akcióblődség, non-stop poénkodással megfűszerezve, az még akár találhat magának egy-két értékelhető pillanatot. A befejezés egyértelműsíti a folytatást (SPOILER katonai célokra felhasználni a Preadtor erőt SPOILER), kérdés, hogy van-e rá igénye a közönségnek.

Diesel   2018. 09. 24.

Osztom azt a véleményt hogy ez a Predátor film merőben eltér az elődjeitől. Azonban azzal nem teljesen értek egyet, hogy ez rész annyira borzalmas lenne. Számomra negatívum volt egy két erőltetett karaktert Quinn (Boyd Holbrook) csapatából illetve a már már kínos poénjaik. Bár amikor az egyik Predátor dobott egy like-ot az egyik katonának a teherautóban na ott nem tudtam hogy sírjak, vagy nevessek..Pozitívum hogy teljesen más perspektívából épül fel a film. Maga a történt szerintem egészen jó volt akciódús, és néha szórakoztató. A rendező egyáltalán nem követi azt a fajta hangulatot amit a klasszikus Predátorban átélhettünk. Egyáltalán nem érezhető az a nyomasztó közeg, amelyet a 1987-es Ragadozóban láthattunk. Véleményem szerint ez a lazább, poénosabb megközelítése a filmnek pont hogy jót tesz. A színészek játéka, maga a jelenetek, és a látvány teljesen korrekt, és látványos. Minden esetre örültem neki hogy megnéztem, és kíváncsian várom majd a folytatást én biztosan megnézem majd.

koricapito   2018. 09. 19.

Az első 'Predator' film a legjobb az eddigiek közül és bármi történt azóta, illetve bármi történjen a jövőben, ez így is fog maradni. Nem azért mert egy tökéletes alkotás, de a viszonylag egyszerű alapötletre egy olyan vérengzéssel és brutalitással teli akció-horror kombót raktak össze a készítők, ami már-már tökéletesnek hatott. Ennek fényében, hiába lehet azt mondani, hogy a Predator, mint karakter, olyan alapot biztosít egy filmhez, amiből könnyen lehetne jó mozit csinálni, mégis nehezen tudnak elszakadni a készítők attól a megfelelési kényszertől, amelyet az első rész támaszt. Ebben az esetben is ez a helyzet, hiszen nem nagyon változtattak az alaptörténeten, viszont megpróbáltak mindent fokozni, ami a korábbi részekben szerepelt. Ez a próbálkozás leginkább a címszereplő felturbózott változatának megjelenésében kimerült, viszont engem ezzel a húzással meg is vettek kilóra. Az "új" predator nagyobb, erősebb, gyorsabb és kegyetlenebb, mint az elődök. Természetesen sokkal több időt adtam volna neki a vásznon, de így sem lehet panaszkodni, hiszen amikor felbukkan, akkor szinte borítékolható a vérfürdő, így nagyobb súlya van a karakternek. A film egyik hátránya, hogy Shane Black túlzottan is hozta a saját stílusát és túl sok humort próbált meg belegyömöszölni a filmbe, ami hellyel közzel még illeszkedik is a karakterekhez és a szituációkhoz, de nem mindig és nélküle egy jóval komolyabban vehető cselekményt kaptunk volna, ami jobban is állna a filmnek. A szereplők közötti összhang megvan, de néhol túlzásba esnek a színészek és átmegy a játékuk ripacskodásba, ami kicsit zavaró. A kissrác és a csaj karaktere túl lettek tolva, de még azok is elviselhetőek. Az új 'Predator' egyáltalán nem tökéletes és még csak nem is hat annak, mint az első, viszont egy szerethető és szórakoztató film. Sok eleme az elégséges, de szükséges szintet hozza, de a lényeget így is ki tudták emelni a sok sallang közül. Nekem tetszett és ajánlom is, viszont én akartam is, hogy tetsszen, ha viszont valaki úgy áll neki megnézni, hogy a hibákat fogja keresni, akkor inkább el se kezdje, mert bizony sokat fog találni.

Boyd Holbrook
Trevante Rhodes
Keegan-Michael Key
Jacob Tremblay
Shane Black
Sterling K. Brown
Jacob Tremblay

Semmi grandiózum, semmi univerzumépítés, semmi cicó, csak ami a csövön kifér. És A ragadozónak, gyerekek, iszonyú nagy csöve van. több»

Ajánlom annak, aki szereti a Predator karakterét, aki szerette Arnold bácsi változatát, akit nem zavar, hogy már kibogozhatatlan az összegubancolódott AVP franchise után, hogy melyik űrlény, hogy és mint is van úgy magában meg a másikhoz viszonyítva. A következő Predatort (mert lesz, ez sajnos biztos pont a galaxisban) nem én fogom nektek véleményezni, mivel őszintén úgy gondolom, a széria itt vesztette el a biztos talajt a lába alól. több»

Béna elképzelések, még rosszabb kivitelezések jellemzik a Predator – A ragadozót, amely elavult vagy túltolt ötletek vegyestála. Fárasztó a humor, kétdimenziósak a karakterek, és élvezhetetlen az akciók nagy része: tehát fájdalmasan unalmas, a színészek minimálisan szórakoztató játéka pedig nem javít a bágyadt összhatáson. több»

A produkció munkacíme Ollie volt, Shane Black pitbullja után.

(ArpiHajdu és Réci )

Olivia Munn karakterének kiskutyáját a színésznő saját kutyája, Chance alakította.

(ArpiHajdu és Réci )

A forgatás idején lévő zord időjárás miatt a stáb számára kialakítottak egy keleti szőnyegekkel és párnákkal telepakolt sátrat, amit Shangri La-nak neveztek. Itt lehetett relaxálni, s sokszor Shane Black is itt adta elő az új ötleteit a színészeknek.