Ragadozó

Justrywell   2020. 03. 15.

Sziasztok! Meghatározó film számomra,sokszor láttam és valahogy nem unom meg.Sajnos a sci-fi kategóriában nehéz jó filmeket találni, persze azért van.(Halálhajó,Interstellar,az Alien-ek,stb).Történetben nem kell túlgondolni, pont annyi amennyi kell, a titokzatos idegen ami sorba szedi áldozatait és semmi információ róla, hőseink csak a józan észre és elszántságra számíthatnak.A dialógusok megfelelőek, nem kell egy fizikai egyenlet megoldását várni minden mondatban,de nincs összecsapva, a szereplők hozzák amit kell, tesztoszteron van bőven. Én ajánlom mindenkinek akit kicsit is érdekel egy jó sci-fi.

Laca//Ho/rr/oR//   2018. 05. 14.

Legrégebbi még is a legjobb Predator film. Természetesen nem a frappáns beszólásokon és párbeszédeken volt a hangsúly, ha nem az Arnold Schwarzeneggerel az oldalán felsorakozott izom colossusokról és a ragadozóról. Tipikus 80-as évekbeli akciófilm, ami jó pár éveinkben járó akciófilmet letaszít. Számomra ez az esőerdőben játszódó akció kaland még mindig elnyeri a tetszésemet bármikor megnézem, szóval bátran ajánlom a mai napig bárkinek.

ArpiHajdu és Réci   2016. 07. 11.

Egy igazi '80-as évekbeli akciófilm, amely napjainkban is megállja a helyét. Schwarzeneger ekkor már túl volt a Terminátor első részén és a Conan filmeken, ezzel a filmmel pedig még jobban mélyítette a hollywoodi izomkolosszus státuszát. Ugyanakkor ebben a filmben már azt is megmutatta, hogy sebezhető, s akad méltó ellenfele (még ha egy földönkívüli csúcsragadozó személyében). Egy nagyon élvezhető film remek dzsungel zenével. A Predator figurájával szép munkát végzett Stan Winston és csapata, bár a végén mikor felrobbantja magát, s közben "emberien" nevet, nos az a nevetés kissé bagatellnek tűnt számomra, de ez legyen a legnagyobb negatívuma a filmnek.

Deku   2017. 07. 10.

Ez a film tud ám ijesztő pillanatokat okozni a nézőjének. A hirtelen felbukkanásokkal remek pillanatokat okoz. Szerintem nagyon szórakoztató volt horror film létére is.

HETEDIK   2018. 08. 02.

Kultfilm. McTiernan megalkotta az egyik legnagyobb álomgyári mészárost, Schwarzi pedig itt bombaformában volt, izmai úgy feszültek hogy az ember azt hitte szétrobbannak. Azóta készült néhány Predator mozi, de ezt meg se karcolják.

ZeroHero   2015. 05. 12.

Az igazi nagybetus dzsungelakcio! Ebben a filmben minden es mindenki a helyen van, egyszeruen nem lehet benne semmi kivetnivalot talalni. Persze nincs hatalmas CGI parade, osszevissza rangatozo kamera es stb, de megis mennyivel jobb, mint a mai akciofilmek.

respect the movies   2018. 01. 12.

Szerintem hatalmas film volt és még a mai napig tartja az a minőséget amit anno a 90-es években képviselt! O azok a csodás 80-as, 90-es években készített filmek, még mindig van bennünk valami varázs (persze főleg azokban, amik az idők folyamán klasszikussá váltak)! Apropó klasszikus, valahogy én úgy érzem, hogy a régebben készült filmeknél azért több vált klasszikussá, mint mondjuk azok a filmek közül, amiket mondjuk az új évezredtől készítettek el (ez csak feltételezés, de lehet benne valami szerintem)! Maga a film nagyon jó, minden terülten megállja a helyét és még most sem nagyon vesztett az erejéből! Fiatalabb koromban nem tudom mennyiszer láthattam, de sokszor! Kíváncsi voltam hogy még mindig tud e a film hatást gyakorolni a nézőjére és Igen! Ahogy a film elején felcsendül Alan Silvestri zenéje egyből beindulnak az emlékek és ha egy 30 éves film képes így hatni rám, akkor teljesen felesleges a hibákat keresni benne! Egyszerűen csak hátra kell dőlni és élvezni e kortalan klasszikus akció sci-fit!

Carl Weathers
Bill Duke
Elpidia Carrillo
Bill Duke
Sonny Landham
Kevin Peter Hall
Kevin Peter Hall

Shane Blacket (akinek a neve akkoriban már ismert volt a Halálos fegyver kapcsán) elsősorban azért szerződtették le a filmhez (mint színész), hogy segítsen a forgatókönyv javítgatásában, ám mivel csak színészi gázsit kapott, elutasította.

64 ember hal meg benne.

(Norbi)

Kevin Peter Hall színész volt egyben a Predator szerepében és a helikopterpilóta karakterében az elején.

(Laca//Ho/rr/oR//)

A film rendezője jegyzi a Die Hard filmeket.

(HETEDIK )

Eredetileg egy alacsony költségvetésű B-kategóriás filmnek készült, mégis kultfilm lett belőle.

(HETEDIK )

A film büdzséjének tízszeresét hozta vissza.

(HETEDIK )

A film költségvetése 15 millió dollár volt és jelenleg 98 millió bevételnél tart világszerte.

(Bob)

A filmet 2017 novemberében ismét mozikba küldték a tengerentúlon és hiába egy 30 évvel ezelőtt készült film, még így is sokan kíváncsiak voltak rá!

(respect the movies)

1987-ben a 10. legtöbb bevételt hozó film volt.

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)

Arnie karizma és karizmája nélkül lehet élni, csak nem érdemes, a Predator egy igazi menő rosszfiú, adunk az akciónak, izgalomból sincs hiány, kell ennél több?
8/10 több»