A cápa 2. (1978)

Jaws 2

Kóborló   2021. 02. 19.

Egy megkérdőjelezhető, mégis szerethető folytatás

Kevés filmet kedvelek annyira, mint az 1975-ben Steven Spielberg által készített, Cápa című klasszikust, de a fene tudja, én elvoltam az 1978-as folytatásával is, bár ez a film messzemenően nem sikerült annyira jóra, mint az elődje. Sok embertől hall... teljes kritika»

ZeroHero   2015. 05. 12.

Nem olyan jó, mint a Spielberg rendezte első rész, de nézhető, eseménydús, jó film. A harmadik résznél meg aztán tényleg mérföldekkel jobb. Nálam egyébként még ez a Cápa 2. is klasszikusnak számít. 8/10

Sabnock Sanatory   2020. 09. 11.

Maradjunk annyiban, a mai filmek (vízi állatos-horror) mellett még mindig az erősebbek közé tartoznak! Kicsit sablonos, kissé koppintás szagú, de alapjában véve azért a félelemfaktor ott van. A víz misztikuma, mivel nem a mi közegünk, nem mi vagyunk ... több»

Timcsi   2019. 03. 12.

Az első részben még voltak értékelhető jelenetek, de ez sem történetben sem alakításokban nem valami erős.

Pumpu   2016. 01. 11.

Nekem ez a második epizód az első koppintásának tűnik. Nem is annyira mesteri munka, ami a cápatámadásokat illeti és nem is annyira izgalmas. Szinte az első kockától tudtam, hogy mi lesz a következő jelenetben.

Márton   2018. 10. 15.

Spielberg cápája rég eltűnt a láthatáron

Kicsit faramuci helyzetben vagyok a Cápa 2 című filmmel kapcsolatban, mert mint cápás filmként, egy közepesre értékelném, viszont mint folytatásként, azért már egész más a helyzet! Hatalmas kedvencem az 1975-ös Spielberg Cápája, ezért számomra is elé... teljes kritika»

kounicakhaha   2018. 11. 22.

Ugyanúgy élveztem, mint az első részt, szerintem ez is érdekfeszítő és drámai volt.

Magyarországon 1987. június közepén mutatták be a mozikban.

(Kóborló )

Mikor a tévében bemutatták a filmet, egyedül Brazíliában adták le azt a változatát, amiből alig vágtak ki jelenetet. A vágott verziója 116 perces, míg a brazil tévében leadott változata 131 perces volt.

(Kóborló )

A forgatást 1977. június 15-én kezdték el, és 1977. szeptember 4-én fejezték be, azonban számos további utómunkálatok voltak még a filmen, így körülbelül két nappal 1977 karácsonya előtt fejezték be a felvételek rögzítését.

(Kóborló )

1978-ig ez a film számított a Universal legdrágább filmjének a maga 20 milliós költségvetésével.

(Kóborló )

A film felvételeihez három cápát készítettek, melyeket Fidelnek, Haroldnak és Bruce 2.-nek neveztek el.

(Kóborló )

Még mindig azt mondom, hogy folytatáshoz képest nem volt gáz, így mindenki nyugodtan tehet vele egy próbát. több»