A cápa 3. (1983)

Jaws 3-D

Kóborló   2021. 02. 20.

Elsüllyedt minőség

Az egyik nagy kedvencem az 1975-ös, Steven Spielberg rendezésében bemutatott Cápa, és azt kell, hogy írjam, még az 1978-as második felvonásával sem voltak túlzottan nagy gondjaim (pedig azért alaposan elmarad az első részhez képest). Az igazi lejtmen... teljes kritika»

ZeroHero   2015. 05. 12.

Nevetséges,hogy még a harmadik bőrt is lenyúzták róla... Az első lett a legjobb,és ezt semelyik nem rész nem tudja felülmúlni! Már a második rész is erőltetett volt,de ez... nem igazán értem,hogy mi értelme volt még egy rész forgatásának... A cápán m... több»

Márton   2018. 10. 19.

Ez már nem Spielberg Cápája

A legnagyobb sajnálatomra egyik Cápa folytatás sem tudta az 1975-ös Spielberg által rendezett cápájának a minőségi megközelítését, sőt egyfajta "zuhanórepülést" hozott az összes folytatás! Mert míg a második résszel azért egész sokan megvoltak az ord... teljes kritika»

ovejuna   2017. 02. 06.

A második résszel be kellett volna fejezni, ez annyira gagyi, hogy sérti az előző részeket is.

A film munkálatait 1982. március 1-én kezdték meg, és 1983. január 23-án fejezték be. A munkálatok a 3D-s technika kivitelezése miatt húzódtak el.

(Kóborló )

A film költségvetése 20,5 millió dollár volt, ami az 1978-as Cápa 2. költségvetéséhez képest csak fél millió dollárral volt több.

(Kóborló )

Az 1975-ös Cápa vágásáért Oscar-díjat kapó Verna Fields (1918–1982) ajánlotta be a stúdiónál Joe Alvest a rendezői munkálatokra.

(Kóborló )

A 2011-es, A cápák éjszakája című filmig ez volt az egyetlen olyan cápás film, ami 3D-s technikát alkalmazott.

(Kóborló )

A filmbéli Philip FitzRoyce szerepét felajánlották Peter Firth-nek és David Warnernek is, de mindketten elutasították a felkérést.

(Kóborló )

A Cápa-sorozat szégyene ez a rész. Csak erős lelkületűeknek tudom ajánlani, mert ez bizony még a rajongókat is megterheli. több»