Alien vs. Predator - A Halál a Ragadozó ellen (2004)

AVP: Alien vs. Predator

Alien vs. Predator - A Halál a Ragadozó ellen

Róbert Molnár   2020. 10. 05.

Bevallom rosszabbra számítottam, mint amilyen pocséknak gondoltam. Véletlenül futottam bele a filmbe TV-nézés közben, és végül megnéztem. Igazából az ötlet nem rossz, és szépen összehozták a két csúcs-ragodozó történetét, viszont a kivitelezés és a s... több»

Artemisia   2017. 12. 26.

Teljesen átlagos akció-sci-fi lenne és talán már el is felejtettük volna ha nincs meg a szenzációhajhász pikantériája, hogy 2 ikonikus fajt egyesít 1 filmben. Ettől eltekintve nagyjából minden rendben van a filmmel, a történetben van spiritusz, megfe... több»

Deku   2017. 12. 23.

Fúh hát nem volt egy egyszerű eset a film de végtére is nézhető és kedvelhető is egyben. Na néha kell egy-egy ilyen film is. Nem mondod rá, hogy hú de isteni alkotás de mégse húzza le az ember egyből, hogy most ez förmedvény.

Sabnock Sanatory   2018. 08. 23.

Imádom az Alien sorozatot,de ez nem az.Sőt nagyon nem. Nem rossz, csak valahogy más...persze szuperek a képsorok, ahogy harcolnak, és izgalmas is, megint érezhetjük, mennyire törékeny az emberi test, és maga az élet. Nézhető, de azért más, és ennyi.

Norbi   2018. 07. 29.

A két szereplő együtt kicsit sikerhajhász ötlet, de szerintem jól sikerült. Eléggé rá tudták hozni az emberre a frászt egyes jelenetek, néhol a történet rovására.

respect the movies   2018. 02. 01.

Szerintem egész jó film volt! Jómagam is nagy kedvelője vagyok mint az Alieneknek mint pedig a Predátoroknak (bár igaz, hogy nem olvastam a közös könyveit e két ikonikus teremtménynek) de elvárásaim azért voltak a filmmel! De gondolom ezzel rengetege... több»

harnas1207   2018. 12. 04.

Nagyon vártam ezt a filmet, mivel Alien rajongó vagyok. Sajnos nem a legjobb ötlet volt a két legendás szörnyet összeengedni. A látvány megvolt, a sztori bugyuta volt, összességébe egyszer megnézős.

Raoul Bova

A filmben szereplő királynőt az Alien 2 ihlette.

(HETEDIK )

Az első olyan film, ahol egyszerre szerepel Alien és Predator.

(HETEDIK )

A film legtöbb jelenetét Prágában készítették el! A film rendezője egy interjúban elárulta hogy ha minden jelenetet Amerikába vettek volna fel, akkor nem fértek volna bele a költségvetésbe!

(respect the movies)

Az első forgatókönyvben még öt ragadozó volt, később a végleges forgatókönyvben ezt megváltoztatták háromra!

(respect the movies)

A film zenéjét eredetileg Jerry Goldsmith és Alan Silvestri készítette volna el, de ez nem valósult meg, mert ez időben Jerry Goldsmith a rákkal küzdött!

(respect the movies)

A film rendezésére a stúdió szerette volna megnyerni Roland Emmerichet, de ő elutasította a lehetőséget!

(respect the movies)

A film rendezését felajánlották Guillermo del Toro-nak, de ő inkább a Pokolfajzat című filmet készítette el!

(respect the movies)

Alien-t Dan O'Bannon és Ronald Shusett alkotta meg, a Predator kitalálói pedig Jim és John Thomas voltak.

(Mavil)

A királynőből is készítettek egy 120 cm-es makettet, és egy 5 m hosszú bábut, mely mozgatásához 12 emberre volt szükség.

(Mavil)

A filmben a látottak mintegy 70%-a makett és bábu volt, így pl. jégtörő és a bálnavadász-telep is.