Vélemények: Predator - A ragadozó (2018)

Láttad a filmet? Oszd meg a véleményed a közösséggel!

MMcFly2015   2018. 09. 13.

Bő harminc éve, hogy az első Predator megmutatkozott a vásznon. Ez örök klasszikusként fent is tudott maradni. Szörnyű abba belegondolni, hogy azóta idén láthatjuk az ötödik próbálkozást, hogy elindítsanak/tovább vigyenek egy történetet az ikonikus ragadozóról, sikertelenül. A mérce már nem túl magas, de sajnos még így sem tudnak élvezhető filmet alkotni. Majdnem biztos voltam, hogy Shane Black rendező kezében jó helyen van a projekt, már csak azért is, mert volt köze az eredeti alkotás világához. Mégis csalódást okozott. Látványban nincs hiány, a címadó lény menőn néz ki, és amerre a sztori elindul, bizakodásra ad okot. Majd szépen megkapjuk az elcsépelt, túltolt és oda nem illő egysoros beszólásokat, ami kezdetben még csak-csak működik, de mikor egy predator elleni csata után is az idétlenség marad meg, az már eget rengető hiba. Nincs bajom a humorral, de egy Predator film legyen legalább annyira komor hangulatú, mint ahogy 2010-ben Antal Nimród hozta össze. Én a 18+ karikának kifejezetten örültem, mikor a film előtt megláttam a felhívást, de belegondolni se mertem volna, hogy vígjátékot csinálnak a várva várt ,,horror"-filmből. Hamar elveszett moziterembe a történetet illetően a lelkesedésem, viszont a film vége fele lévő űrhajós jelenetek, majd az 1v1 küzdelem a főszereplővel látványilag képes volt azt nyújtani, amire számítottam. A finálé sajnos egy baromi erőltetett témával próbál elindítani egy franchise-t, amiből nem tudom mennyire lehet értékelhető predator-univerzumot kreálni, de félő, hogy a Kaptár filmek szintjére tereli ezt az egészet Hollywood.

Diesel   2018. 09. 24.

Osztom azt a véleményt hogy ez a Predátor film merőben eltér az elődjeitől. Azonban azzal nem teljesen értek egyet, hogy ez rész annyira borzalmas lenne. Számomra negatívum volt egy két erőltetett karaktert Quinn (Boyd Holbrook) csapatából illetve a már már kínos poénjaik. Bár amikor az egyik Predátor dobott egy like-ot az egyik katonának a teherautóban na ott nem tudtam hogy sírjak, vagy nevessek..Pozitívum hogy teljesen más perspektívából épül fel a film. Maga a történt szerintem egészen jó volt akciódús, és néha szórakoztató. A rendező egyáltalán nem követi azt a fajta hangulatot amit a klasszikus Predátorban átélhettünk. Egyáltalán nem érezhető az a nyomasztó közeg, amelyet a 1987-es Ragadozóban láthattunk. Véleményem szerint ez a lazább, poénosabb megközelítése a filmnek pont hogy jót tesz. A színészek játéka, maga a jelenetek, és a látvány teljesen korrekt, és látványos. Minden esetre örültem neki hogy megnéztem, és kíváncsian várom majd a folytatást én biztosan megnézem majd.

Hetedik   2018. 09. 17.

:::A HOZZÁSZÓLÁS CSELEKMÉNYLEÍRÁST TARTALMAZHAT:::
Már értem, miért tologatták annyit a bemutatást. Nyilván 2017-ben akarták volna a moziba küldeni, hisz akkor volt 30 éves a franchise, azonban az alkotók tisztában voltak, mekkora trágyadombot hordtak össze és nyilván ha nem forgatják újra egy részét még ennél is trébb filmet kapunk. Shane Black annak ellenére, hogy szerepelt is az 1987-es kultfilmben, láthatólag iszonyatosan félreértelmezte, mitől működik a Predator. Nem attól, hogy paródiafilmet csinálunk belőle 3 méteres köcsöggel meg űrkutyával, meg olyan jelenetekkel, hogy az ember a fejét fogja: gondolok itt, mikor az amúgy is haldokló barátpáros agyonlövi egymást, hogy nem bírnak normális magyarázatot adni, a Predatorok mi a fenének jöttek el újra, ja de, valami rabló pandúr dolog lehet a dologban, ahogy az egyik szereplő fogalmaz....ez mi?? Komolyan, Shane Black, aki olyan filmeknek írt forgatókönyvet, mint a Halálos fegyver, Utolsó cserkész stb. ennyit tudott kipréselni magából?? A kisgyerek már csak hab a tortára, vagy mikor a megaköcsög felrobbantja űrhajóját, hogy csak úgy legyen már valami erdős üldözés is, aminek a végén még Scwarzi végső dumáját is meggyalázzák, mikor felteszi a kérdést, mi is a Predator valójában. A többi marhaságot már fel se sorolom, mert itt ülnék reggelig, ezt a filmet csak úgy lehet egyszer valahogy élvezni, ha totálisan nem vesszük komolyan, dehát egy Predator filmre nem azért ülünk be, hogy lássuk ahogy paródiává degradálódik. Az egyetlen ami működik ebben a filmben az a flúgos katona csapat, amikor ökörködnek bizony sokszor felnevettem. Ezt a filmet nagyon elcseszték, értő kezek alatt sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle. És még ezek után mondja valaki, hogy a Nimród Predators rossz....

koricapito   2018. 09. 22.

Az első 'Predator' film a legjobb az eddigiek közül és bármi történt azóta, illetve bármi történjen a jövőben, ez így is fog maradni. Nem azért mert egy tökéletes alkotás, de a viszonylag egyszerű alapötletre egy olyan vérengzéssel és brutalitással teli akció-horror kombót raktak össze a készítők, ami már-már tökéletesnek hatott. Ennek fényében, hiába lehet azt mondani, hogy a Predator, mint karakter, olyan alapot biztosít egy filmhez, amiből könnyen lehetne jó mozit csinálni, mégis nehezen tudnak elszakadni a készítők attól a megfelelési kényszertől, amelyet az első rész támaszt. Ebben az esetben is ez a helyzet, hiszen nem nagyon változtattak az alaptörténeten, viszont megpróbáltak mindent fokozni, ami a korábbi részekben szerepelt. Ez a próbálkozás leginkább a címszereplő felturbózott változatának megjelenésében kimerült, viszont engem ezzel a húzással meg is vettek kilóra. Az "új" predator nagyobb, erősebb, gyorsabb és kegyetlenebb, mint az elődök. Természetesen sokkal több időt adtam volna neki a vásznon, de így sem lehet panaszkodni, hiszen amikor felbukkan, akkor szinte borítékolható a vérfürdő, így nagyobb súlya van a karakternek. A film egyik hátránya, hogy Shane Black túlzottan is hozta a saját stílusát és túl sok humort próbált meg belegyömöszölni a filmbe, ami hellyel közzel még illeszkedik is a karakterekhez és a szituációkhoz, de nem mindig és nélküle egy jóval komolyabban vehető cselekményt kaptunk volna, ami jobban is állna a filmnek. A szereplők közötti összhang megvan, de néhol túlzásba esnek a színészek és átmegy a játékuk ripacskodásba, ami kicsit zavaró. A kissrác és a csaj karaktere túl lettek tolva, de még azok is elviselhetőek. Az új 'Predator' egyáltalán nem tökéletes és még csak nem is hat annak, mint az első, viszont egy szerethető és szórakoztató film. Sok eleme az elégséges, de szükséges szintet hozza, de a lényeget így is ki tudták emelni a sok sallang közül. Nekem tetszett és ajánlom is, viszont én akartam is, hogy tetsszen, ha viszont valaki úgy áll neki megnézni, hogy a hibákat fogja keresni, akkor inkább el se kezdje, mert bizony sokat fog találni.

TribeBubu   2018. 09. 18.

A rebootok és folytatások korát éli Hollywood. És nem igazán megy nekik a dolog. Az ember azt gondolná, hogy ha kultuszfilmhez nyúlnak, legalább akkor megerőltetik magukat, de sajnos kiábrándító eredmény születik az ilyen projektekből is. Így járt ez a film is.Nem voltak magas elvárásaim az előbb megfogalmazott tapasztalatok miatt, és kb. a játékidő feléig örültem is ennek a folytatásnak. Ám egyik pillanatról a másikra klisék, kiszámítható fordulatok, súlytalanná váló karakterek és erőltetett poénok kezdték el megrohamozni a nézőt, amik a stáblistáig ki is tartottak. Ha eltekintek a három évtizeddel ezelőtti alapműtől, akkor is csak tucatfilmként tudok tekinteni erre az új részre. Elismerem, voltak benne jó ötletek, de ez igencsak kevés ahhoz, hogy maradandó élményt nyújtson a film. A poénok óriásiak voltak, de kijelenthetjük, hogy egy 18-as karikát viselő sci-fi-horrornak ez nem válik előnyére. Minden Predator-, Alien-, Terminátor-, stb. -film folytatásánál ugyanazt szajkózzák a rajongók: rendelkezésre áll egy halom remek könyv, ami hatalmasat robbanna a vásznon, miért nem adaptálják azokat? Azt hiszem, jogosan merült fel bennem is újra ez a kérdés miután csalódottan távoztam a moziból. Inkább az Alien vs. Predator...

ionlywearblack   2018. 09. 22.

Nem fogok abba a hibába esni, hogy az 1987-es Ragadozóhoz hasonlítom ezt a filmet. Sajnos semmi közük nincsen már egymáshoz. Az egyedüli kapcsolódási pont, hogy itt is a rasztahajú fémmaszkos barátaink próbálják megszállni a Földet. Quinn McKenna (Boyd Holbrook) mesterlövészként keresi kenyerét, azonban az egyik bevetés közben földöntúli találkozásban lesz része. Eltulajdonítva az egyik lény maszkját hazaküldi azt, amit autista fia vesz át. A kisfiúra visszatérve ebben a filmben is az autizmus csodálatos képességekkel párosul (milyen eredeti!). Innen nehéz lenne nem spoileresen beszélni a történetről. A moziban ülve peregtek azok a filmek a fejemben, amiknél hasonló az alapszituáció csak az autista kisfiú ki van cserélve igazándiból bármire. Fél óra után úgy gondolták nincsen szükség forgatókönyvre, így a film súlytalanul lebeg a semmiben. Sztorija nem igazán lesz a filmnek, ne is keresse senki. A poénok iszonyat idegesítők, a vicces csapat (Quinn emberei) tagjai közül sem tudok senkit kiemelni. A káromkodás és altáji poénok inkább fordulnak kínossá, mint viccessé. Az egész film olyan, mintha valakinek kényszerből kellett volna elkészítenie, egyszerűen minden erőltetett. Azoknak akik valamiféle kényszerű vágyat éreznek arra, hogy megnézzék a filmet, inkább otthon porolják le a VHS lejátszót és nosztalgiázzanak kicsit a Ragadozón.

Bizsu82   2018. 09. 18.

Aki látta az eredeti Predatort az lehet hogy negatív szájízzel nézte meg ezt a filmet, hiszem azt a feelinget semmiképpen nem tudja visszaadni, nem tud vetekedni vele, azután egy közepesre sikerült utánzatnak tűnhet. Mindemellett a film mellett szól, hogy nagyon jó a humora, ami ugyan nem a kategória erőssége kellene hogy legyen, de nekem ez mindenképp pozitív irányba döntötte a mérleget, mert ettől egy gördülékenyebb, élvezhető és pörgős filmet kaptunk. Szintén pozitívuma a látvány. A képi megjelenítése önmagában is élményt adott. Szereposztásban is megfelelő, a színészi alakítás hiteles és meggyőző, karakteres figurák. Hogy 5-ből 4-es értékelést adtam rá annak csupán az az oka hogy mindig az eredeti verzió sikerül a legjobbra és ahhoz hasonlítunk, legalább annyit várunk tőle. Összességében egy jól összerakott, látványos és figyelmet végig lekötő érdekes feldolgozást kaptunk, amit a kategória kedvelőinek mindenképp csak ajánlani tudok! Megvan benne mindaz amit a műfajtól vártam.

Ria   2018. 09. 23.

:::A HOZZÁSZÓLÁS CSELEKMÉNYLEÍRÁST TARTALMAZHAT:::
Új Predátor, új próbálkozás, és valljuk be,határozottan szembe állítja az embereket... elhangzott, hogy Shane Black hogy rendezhetett ilyen filmet a Halálos fegyver után...nos ez a fajta zakkant stílus, ami a túl sokat látott katonákat jellemzi, nem is olyan kicsit fellelhető korábbi filmjének "veteránjaiban" is. Az, hogy igyekszik belevinni egyfajta reális őrültséget, némi abszurd szerethető elemekkel, mint a predátor kutyák, szerintem plusz pont. És még az apróságokra is figyelt, mert mint kutya, ha legyőzik, behódol az alfának, és mivel magára maradt , csatlakozna a falkához. Odafigyelt az apróságokra, továbbá a film tele van korábbi vissza utalásokkal, nem esett bele abba a hibába,ami annyi többrészes fílmnél van,hogy elkezd a sokadik rész az elsővel szembe menni,mire a végére nem értjük miről is van szó.... A kis srác karaktere is jó, odafigyelt, hogy az enyhe autizmusban szenvedő gyerekek,bevonhatóak, de nagy stressz alatt összeomolhatnak olykor. Ezt szépen kihozta,igaz,ebben voltak kisebb hibák, de javarészt ügyes húzás volt. Plusz az, hogy genetikailag akarták magukat felhozni a ragadozók, eddig még feldolgozatlan,új részlet volt. A látvány pedig maximálisan beleillett egy tipikus mai élvezhetően megalkotott filmbe. Szóval összesítve egy egészen élvezhető, vicces, izgalmas filmet kaptunk, amiben nem csak a szokásos sok vér, egy gonosz, valaki összejön valakivel sztori van...

János Magyar   2018. 09. 18.

Szerintem van olyan jó film, mint amilyen a Predator 2 vagy a Predators volt. Nincs benne sokkal több poén, mint az első részben. Nekem bejött.

erahurka   2018. 09. 15.

Legnagyobb hibája, hogy Predátor film és Predátorokat vonultat fel. Nélkülük igazi Shane Black klasszikus születhetett volna, hiszen egész jól hozza a B filmes hangulatot rengeteg poénnal és jó beszólással, stílusához mérten korrekt történettel és véres de sokszor nem túl jól összerakott akciókkal. Azonban minden ami Predátor filmmé teszi, az baromság vagy csak simán szar. Már a felütés kiveri a biztosítékot: egy véletlen lövéssel kiütik a Predátort, akit Schwarzi annak idején másfél órán keresztül próbált megölni. Hát ne már!

kasdavac   2018. 09. 17.

Jó film volt sok humorral.

Kovàcs Ferenc   2018. 09. 18.

Predator-Ragadozó:65%
minikritika...
Dicséretes hogy nem akartak egy összecsapott filmet lerakni az asztalra, de ez 2018-ban kevés. Olyan rajongói elvárások övezték ezt a filmet... A kommandóscsapat a szokásos, gyereknek kell lenni..( ez Black berögzültsége..:)), látvány ott van, de a CGI nem viszi el a filmet a hátán. Az első rész színvonalát nem tudja sajnos még csak meg sem közelíteni, nemhogy megugrani. Nem azért mert az első rész az újdonság erejével hatott, hanem mert ez a story feleslegesen kacifántos. Picit reménykedtem a csodában, de nem jött össze. Shane Black -a rendező..aki az első részben a kukkeros katonát alakította- egy jópofa sci-fi-horror-vígjaték kombót produkált. Személy szerint ezt a műfajt -vígjáték- teljesen mellőztem volna egy ilyen filmből. Szép dolog hogy hentelésből bőven jutott, de ezzel még nem lesz a film eredményes, vagy emlékezetes. Annyi mindent ígértek ezzel a filmmel kapcsolatban, de a fele nem jött át...,vagy nem úgy ahogy számítottunk rá. Csalódás persze nem volt, de többet vártam...

Tamás Susánszki   2018. 09. 24.

Természetesen "szükségszerű" volt ennek a sorozatnak is a rebootja,mint lassan mindennek Hollywoodban. Az eredeti film kultuszt teremtett és lássuk be ezerből egy alkalom az,amikor egy folytatás jobb az eredetinél. A színészek jól összeválogatottak, a szinkron sem von le a film értékéből. Történetileg, persze nem lehet néhány logikai bukfencet elnézni a filmnek,mindazonáltal egy korrekt, élvezhető és szórakoztató filmet kapunk a pénzünkért.

Gábor Pongrácz   2018. 09. 18.

Sokkal többet vártam, sajnos túl akciós lett - a fear faktor kimaradt. Nem elég tekintélyes a Predator ábrázolási módja. Lassan már minden szedett vetett csapat leszedi. De a fő baj, hogy a poénokkal átestek a ló túloldalára. A final trailer után imádkoztam, hogy csak ne egy sima popcorn akció legyen belőle...az lett. Pedig az első trailer nagyon tetszett.

Brigus0528   2018. 09. 18.

Imádtam!!! Minden egyes percét!nagyon jól sikerült minden ami Predátorhoz méltó benne volt!szerintem az hogy poénok sorozata került bele nagyon jó ötlet volt!izgalmas volt!akció dús!kicsit véres...de azért nem vészes! A főszereplő nagyon jól passzol a filmbe! Tény hogy a régiek azért mások de ma már minden más így nem találok benne kivetni valót főleg hogy még a filmben található alzenék is ugyanazoka karakter sem változott csak bővült????! Várjuk a dvd megjelenést!

tyna19955   2018. 09. 14.

Félig akció, félig vígjáték, de valahogy egyik sem, és ettől se íze, se bűze. Shane Black szerintem nagyon tehetséges rendező, szeretem a filmjeit, a humorát, de neki adni egy Predatort, az nem épp testhehálló feladat. Attól tartok, ezzel a filmmel alaposan betett a karrierjének. Én pedig tovább várom, hogy szülessen végre az első részhez méltó Predator mozi.

airbus   2018. 09. 13.

Őszintén szólva ebből a filmből csak Jacob Tremblay játéka maradt meg nekem. Az a kissrác baromi ügyes, és ha ezt egy ütősebb filmben is bizonyíthatta volna... Na nem minta A szobában ne tette volna meg. Szóval ez a Predator elég gyenge eresztés lett, vannak jól működő jelenetek, amikor hasít az akció az abszolút rendben van, és bár ott a szigorú korhatár, valahogy mégis sokkal sötétebbnek láttam volna szívesen ezt a filmet. Nálam ez közepesre szerepelt.

matyas   2018. 09. 07.

Fuh, ezt a filmet szerintem látni kell. Nagyon odatették magukat a készítők. Én legalábbis nagyon élveztem a pörgést és az akciót. A franchiseba sikerült végre új életet lehelni, egyszóval mindenképp nézzétek meg! :) Ráadásul az is nagyon tetszett, hogy az egész koncepcióba eleve vittek némi újítást.

lexlutor   2018. 09. 06.

Hát, én személy szerint kissé csalódtam ebben a filmben. Nem vártam tőle, hogy hozza az eredeti rész színvonalát, bár ettől függetlenül meg lehet azt ugrani, főként ha Schwarzenegger alakítását nézzük. De ez a film egy óriási ziccer. Nagyon vártuk, nagyon vártuk, hogy jó legyen. Ehelyett egy hatalmas katyvaszt kaptunk.