Közösség

Vélemény:

 

76 Pitch Black - 22 évente a sötétség

(2000)

Pitch Black - 22 évente a sötétség

 
hemish   2018.06.14 08:45
0

B kategóriás film, de nagyon szórakoztató, már akit nem zavar, hogy B kategóriás. Vin Diesel a szófukar karaktere ellenére is kiemelkedik a többi színész közül. Radha Mitchell kicsit túljátsza a saját karakterét főleg az elején, illetve van néhány vacak jelenet ami kissé röhejes, de a két főszereplő fejlődési íve nekem bejött.
***SPOILER***
Az elején Riddick simán kinyírta volna Zack-et, aki a legfőbb veszélyforrás volt neki, de ugye Zack-et ásás közben elragadta egy lény. A végén már nem feltétlen akarta megölni azokat akik életben maradtak, elkezdett kötődni hozzájuk. Fry másodpilóta az elején szintén kinyírta volna a rakománnyal együtt az összes telepest, a végén már feláldozta (volna) magát értük. Egyiküknél a szociális kapcsolat fejlődése miatt értékelődött újra a viselkedés, másikuknál a bűntudat miatt. Johns fejvadász egyértelműbb karakter volt, kissé fekete-fehér, bár a helyzetből adódó stressz a lehető legrosszabbat hozta ki belőle. Én majdnem biztos voltam benne, hogy Riddick nem áll össze vele és a lények zabálják fel, ez a fordulat nem okozott meglepetést. A "holt-tér" jelenet az egyik kedvencem és a lények mozgása is nagyon jó, ahogy az ultrahangos képességükkel feltérképezik a helyeket (spirál alakban körbefordul a saját tengelye körül - zseniális), valamint az is nagyon jól el van találva, amikor a roncsban az egyik lény csak "megpiszkálja" azt ami érdekli és úgy gondolja "ehető", ezzel mozgásra készteti és máris azonosítható mint élelemforrás. A lények nagyon jól ki vannak dolgozva, bár nem róluk szól a story. Ehhez képest a második Riddick-film a Sötétség krónikája teljesen más. Sokszor megnéztem már mindkettőt, de nekem ez tetszik jobban.