Deku   2017. 11. 20.

Végtelenül örültem, hogy láthattam ezt a filmet mert habár vonakodtam megnézni kegyetlenül betalált. Ez a film hatalmas nagy kincs, a karakterek egyszerűen csodálatosak, érzékiek és nagyon el volt találva a történet is.

Ms. Akárki   2019. 06. 28.

Vin Diesel egyik leglátványosabb filmje szerintem. Igazán egyedi a történet és végig szurkolunk a főhősnek, hogy kiszabaduljon a börtönből és végre békében élhessen. Látványos nagyon ahogy a börtön bolygóját bemutatja és ahogy megszöknek.

Yosihiro   2016. 05. 22.

Remek film Vin D. szereplésével. csak ajánlani tudom ezt a remekvűvet ami jól kidolgozott és látványos lett. maga a történet érdekes és egyben csodálatos is. Látni kell :)

NFG   2018. 03. 24.

Ez a film erőteljesen elrugaszkodik a valóságtól! Nagyon látványos és cselekménydús! Vin Diesel remek színész, ebben a szerepben is profitált a laza stílusával!

pisti18   2015. 04. 18.

Méltó folytatása a Pitch Black-nek! Kicsit több akció, de a CGI néhol eléggé vállalhatatlan.

Vin Diesel

A film főszereplője és producere, Vin Diesel nagy rajongója Judi Denchnek, és mindent elkövetett azért, hogy a színésznő szerepet vállaljon a filmben. Dench öltözőjét virágokkal árasztotta el, és azt mondta, addig bele sem kezdenek a szereplőválogatásba, amíg el nem fogadja az ajánlatot.

Bár a Pitch Black - 22 évente a sötétség (2000) nem aratott nagy sikert a mozipénztáraknál, DVD kiadása azonban nagyszerű bevételeket hozott, ezért a Universal érdekelt lett a folytatás elkészítésében. A rendező és forgatókönyvíró, David Twohy korábban eleve három részt tervezett, és Vin Diesellel mindenkét forgatókönyvet bőrkötéses mappában küldték el a stúdiónak.

Judi Dench ruháját szétzúzott Swarovski kristályokból készítették.