Advertisement
Játssz egy Nintendo Switch-ért ·  Fórum Login

Star Wars - Az ébredő Erő (2015)

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

Carrie Fisher
Billie Catherine Lourd

Timon   2019. 08. 29.

Szenzációs és egyben méltó folytatása a Star Wars saga-nak

Folytatódik/újraindul a Star Wars saga 2015 decemberétől. Nekem teljesen tetszett ez a rész.Noha egyes elemei hasonlítottak az Új reményre,de szerintem ez arra volt jó,hogy nosztalgia keretében az Erő újra felébredjen,mint amikor anno 77'-ben először került napvilágra.Egy szinte teljesen új történetet kaptunk,amely méltó folytatása a Star Wars saga-nak.

Artemisia   2018. 06. 20.

Star Wars elemeknek köszönhető siker

Alapvetően tetszett a film, de olyan, mintha a forgatókönyvírók attól tartottak volna, hogy ha nem lesz elég erősen Star Wars hangulatú, és nem kötődik elég szállal az előző részekhez, akkor nem is lesz sikeres. És valamilyen szinten jól gondolták, mert ez a nosztalgikus Star Wars hangulat menti meg a filmet, még akkor is, ha gyakorlatilag lekoppintja az Új remény és a Jedi visszatér jellegzetes elemeit, pl. az értékes információval menekülő kis droid, a váratlan segítőtárs, vagy a bolygópusztító fegyver és annak megsemmisítése mint küldetés. Még az is hasonló az Új reményhez, ahogy Han Solo és Csubakka bekapcsolódnak a történetbe a mára kultikussá váló Ezeréves Sólyommal együtt, arról már... több»

GedyPapa   2017. 03. 06.

Nagyon sokan lehúzták és párhuzamot vontak az Új reménnyel. Engem ez a legkevésbé se érdekelt, amikor megnéztem a moziban és végigizgultam azt, amit már annyira hiányoltam, hiszen a régi trilógia elemeit idézte fel számomra. Megvolt az a feszültség, megvolt a látvány és az elvarratlan szálak. Nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra, hiszen magasra tették nálam a lecet.

Orosz István   2017. 07. 18.

Kövezzen meg minden Star Wars rajongó, de én szerintem gyenge lett. A történet szál ugyanaz ami a négynek. Ha nem tudnak valami újat kitalálni akkor bele se kellene kezdeni, szerintem ez nem méltó folytatása a Jedi visszatérnek.

Puncs   2019. 04. 06.

Nagyon vártam ezt a filmet és hatalmas csalódás volt. Gyenge az egész történet, a karakterek is, maga a főgonosz pedig egyáltalán nem félelmetes. Borzasztóan unalmas volt. Szerintem ettől még az előzménytrilógia is milliószor jobb volt.

Jó lett Az ébredő erő, meg lehet nyugodni. több»

32 évet kellett várni arra, hogy a Csillagok háborúja Hanostul, Csuvistul, Millennium Falconostul, Tie Fighterestül, rohamosztagostul, Leiástul és droidostul végre felébredjen tetszhalott állapotából. J.J. Abrams: köszönjük! több»

J. J. Abrams-nek a Star Trek után sikerült megreformálnia a Star Wars Univerzumát is. Amikor a régi karakterek megviselt fizimiskája feltűnik a vásznon, a meghatottság könnycseppjei ragyognak a szemeinkben, az újak pedig vagy a szívünkbe lopják magukat vagy majd csak megszokjuk őket valahogy. Kár, hogy a történelem ismétli önmagát. több»

A film összbevétele 2 068 223 624 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 770 708 459 forintot termelt. A hazai mozik összesen 346 135 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

791 szereplő halála van a filmben.

(Norbi)

Warwick Davis ebből a Star Wars filmből sem hiányozik, ebben a filmben Wollivan karakterét kelti életre.

(Diesel)

Az első rend a birodalmat váltotta.

(HETEDIK )