Star Wars - Az ébredő Erő (2015)

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

Star Wars - Az ébredő Erő

GedyPapa   2017. 03. 06.

Nagyon sokan lehúzták és párhuzamot vontak az Új reménnyel. Engem ez a legkevésbé se érdekelt, amikor megnéztem a moziban és végigizgultam azt, amit már annyira hiányoltam, hiszen a régi trilógia elemeit idézte fel számomra. Megvolt az a feszültség, megvolt a látvány és az elvarratlan szálak. Nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra, hiszen magasra tették nálam a lecet.

Orosz István   2017. 07. 18.

Kövezzen meg minden Star Wars rajongó, de én szerintem gyenge lett. A történet szál ugyanaz ami a négynek. Ha nem tudnak valami újat kitalálni akkor bele se kellene kezdeni, szerintem ez nem méltó folytatása a Jedi visszatérnek.

Puncs   2019. 04. 06.

Nagyon vártam ezt a filmet és hatalmas csalódás volt. Gyenge az egész történet, a karakterek is, maga a főgonosz pedig egyáltalán nem félelmetes. Borzasztóan unalmas volt. Szerintem ettől még az előzménytrilógia is milliószor jobb volt.

HercegPeter   2016. 11. 30.

Mintha csak az eredeti részek újradolgozott verziója lenne. Várható volt, hogy nagyon gyenge lesz, de ez még a legrosszabb elképzelésemet is alulmúlta. Nagyon szeretem az eredeti trilógiát, ez volt az egyetlen oka, hogy megnéztem. A látvány az egyetlen dolog ami kicsit javít rajta, de ez így is borzalmas.

puffancshercegnő   2016. 09. 11.

nagyon tetszett, jó előkészítése a következő résznek. látványos, akciódús, hozza a star wars hangulatát, és arégi szereplők is pont annyit szerepelnek, hogy a nosztalgia jó legyen de ne túl sok, és átadják a stafáta botot az újaknak, akik rendkívül jól alakítottak.

Simon Pegg
Steven Spielberg
George Lucas
Carrie Fisher
Billie Catherine Lourd

Jó lett Az ébredő erő, meg lehet nyugodni. több»

32 évet kellett várni arra, hogy a Csillagok háborúja Hanostul, Csuvistul, Millennium Falconostul, Tie Fighterestül, rohamosztagostul, Leiástul és droidostul végre felébredjen tetszhalott állapotából. J.J. Abrams: köszönjük! több»

J. J. Abrams-nek a Star Trek után sikerült megreformálnia a Star Wars Univerzumát is. Amikor a régi karakterek megviselt fizimiskája feltűnik a vásznon, a meghatottság könnycseppjei ragyognak a szemeinkben, az újak pedig vagy a szívünkbe lopják magukat vagy majd csak megszokjuk őket valahogy. Kár, hogy a történelem ismétli önmagát. több»

A film összbevétele 2 068 223 624 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 770 708 459 forintot termelt. A hazai mozik összesen 346 135 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

791 szereplő halála van a filmben.

(Norbi)

Warwick Davis ebből a Star Wars filmből sem hiányozik, ebben a filmben Wollivan karakterét kelti életre.

(Diesel)

Az első rend a birodalmat váltotta.

(HETEDIK )