Star Wars - Az ébredő Erő (2015)

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

Star Wars - Az ébredő Erő

GedyPapa   2017. 03. 06.

Nagyon sokan lehúzták és párhuzamot vontak az Új reménnyel. Engem ez a legkevésbé se érdekelt, amikor megnéztem a moziban és végigizgultam azt, amit már annyira hiányoltam, hiszen a régi trilógia elemeit idézte fel számomra. Megvolt az a feszültség, megvolt a látvány és az elvarratlan szálak. Nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra, hiszen magasra tették nálam a lecet.

HercegPeter   2016. 11. 30.

Mintha csak az eredeti részek újradolgozott verziója lenne. Várható volt, hogy nagyon gyenge lesz, de ez még a legrosszabb elképzelésemet is alulmúlta. Nagyon szeretem az eredeti trilógiát, ez volt az egyetlen oka, hogy megnéztem. A látvány az egyetlen dolog ami kicsit javít rajta, de ez így is borzalmas.

Orosz István   2017. 07. 18.

Kövezzen meg minden Star Wars rajongó, de én szerintem gyenge lett. A történet szál ugyanaz ami a négynek. Ha nem tudnak valami újat kitalálni akkor bele se kellene kezdeni, szerintem ez nem méltó folytatása a Jedi visszatérnek.

mdlg4th   2016. 02. 04.

Eszméletlenül erős és ütős lett ez a film. Igazi kuriózum! Természetesen mást nem is vártam el tőle hisz érződött benne az, hogy ez nem egy átlagos film lett. Ajánlom!

Artemisia   2018. 06. 20.

Alapvetően tetszett a film, de olyan mintha a forgatókönyvírók attól tartottak volna, hogy ha nem lesz elég erősen Star Wars-hangulatú és nem kötődik elég szállal az előző részekhez,akkor nem is lesz sikeres. És valamilyen szinten jól gondolták, mert ez a nosztalgikus Star Wars- hangulat menti meg a filmet, még akkor is ha gyakorlatilag lekoppintja az Új remény és a Jedi visszatér jellegzetes elemeit, pl. az értékes információval meneküli droid; a váratlan segítőtárs; vagy a bolygópusztító fegyver megsemmisítése. Még az is hasonló az Új reményhez, ahogy Han Solo és Csubakka bekapcsolódnak a történetbe, arról már nem is beszélve, hogy a főgonosz példaképe Darth Vader és egyszerűen lemásolja ; még az ikonikus ki-és belégzés is visszatért. Ezek teszik naggyá ezt a részt. Az " önálló" cselekményére sincs különösebb panasz, végig leköti a nézőt, az akciójeletek kidolgozása korrekt és látványos. A karakterek és a színészi alakítások átlagosak, az említésre méltókat szintén az előző epizódokból importálták (pl. Han Solo, Leia). Egy átlagos akció sci-fi lenne és már el is felejtettük volna 2015 óta ha nem a Star Wars franchise darabja lenne.

Simon Pegg
Steven Spielberg
George Lucas
Carrie Fisher
Billie Catherine Lourd

Jó lett Az ébredő erő, meg lehet nyugodni. több»

32 évet kellett várni arra, hogy a Csillagok háborúja Hanostul, Csuvistul, Millennium Falconostul, Tie Fighterestül, rohamosztagostul, Leiástul és droidostul végre felébredjen tetszhalott állapotából. J.J. Abrams: köszönjük! több»

J. J. Abrams-nek a Star Trek után sikerült megreformálnia a Star Wars Univerzumát is. Amikor a régi karakterek megviselt fizimiskája feltűnik a vásznon, a meghatottság könnycseppjei ragyognak a szemeinkben, az újak pedig vagy a szívünkbe lopják magukat vagy majd csak megszokjuk őket valahogy. Kár, hogy a történelem ismétli önmagát. több»

791 szereplő halála van a filmben.

(Norbi)

Warwick Davis ebből a Star Wars filmből sem hiányozik, ebben a filmben Wollivan karakterét kelti életre.

(Diesel)

Az első rend a birodalmat váltotta.

(HETEDIK )