Star Wars - Az ébredő Erő (2015)

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

Vélemények: Star Wars - Az ébredő Erő (2015)

Láttad a filmet? Oszd meg a véleményed a közösséggel!

GedyPapa   2017. 03. 06.

Nagyon sokan lehúzták és párhuzamot vontak az Új reménnyel. Engem ez a legkevésbé se érdekelt, amikor megnéztem a moziban és végigizgultam azt, amit már annyira hiányoltam, hiszen a régi trilógia elemeit idézte fel számomra. Megvolt az a feszültség, megvolt a látvány és az elvarratlan szálak. Nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra, hiszen magasra tették nálam a lecet.

HercegPeter   2016. 11. 30.

Mintha csak az eredeti részek újradolgozott verziója lenne. Várható volt, hogy nagyon gyenge lesz, de ez még a legrosszabb elképzelésemet is alulmúlta. Nagyon szeretem az eredeti trilógiát, ez volt az egyetlen oka, hogy megnéztem. A látvány az egyetlen dolog ami kicsit javít rajta, de ez így is borzalmas.

Orosz István   2017. 07. 18.

Kövezzen meg minden Star Wars rajongó, de én szerintem gyenge lett. A történet szál ugyanaz ami a négynek. Ha nem tudnak valami újat kitalálni akkor bele se kellene kezdeni, szerintem ez nem méltó folytatása a Jedi visszatérnek.

mdlg4th   2016. 02. 04.

Eszméletlenül erős és ütős lett ez a film. Igazi kuriózum! Természetesen mást nem is vártam el tőle hisz érződött benne az, hogy ez nem egy átlagos film lett. Ajánlom!

Artemisia   2018. 06. 20.

Alapvetően tetszett a film, de olyan mintha a forgatókönyvírók attól tartottak volna, hogy ha nem lesz elég erősen Star Wars-hangulatú és nem kötődik elég szállal az előző részekhez,akkor nem is lesz sikeres. És valamilyen szinten jól gondolták, mert ez a nosztalgikus Star Wars- hangulat menti meg a filmet, még akkor is ha gyakorlatilag lekoppintja az Új remény és a Jedi visszatér jellegzetes elemeit, pl. az értékes információval meneküli droid; a váratlan segítőtárs; vagy a bolygópusztító fegyver megsemmisítése. Még az is hasonló az Új reményhez, ahogy Han Solo és Csubakka bekapcsolódnak a történetbe, arról már nem is beszélve, hogy a főgonosz példaképe Darth Vader és egyszerűen lemásolja ; még az ikonikus ki-és belégzés is visszatért. Ezek teszik naggyá ezt a részt. Az " önálló" cselekményére sincs különösebb panasz, végig leköti a nézőt, az akciójeletek kidolgozása korrekt és látványos. A karakterek és a színészi alakítások átlagosak, az említésre méltókat szintén az előző epizódokból importálták (pl. Han Solo, Leia). Egy átlagos akció sci-fi lenne és már el is felejtettük volna 2015 óta ha nem a Star Wars franchise darabja lenne.

puffancshercegnő   2016. 09. 11.

nagyon tetszett, jó előkészítése a következő résznek. látványos, akciódús, hozza a star wars hangulatát, és arégi szereplők is pont annyit szerepelnek, hogy a nosztalgia jó legyen de ne túl sok, és átadják a stafáta botot az újaknak, akik rendkívül jól alakítottak.

TribeBubu Nézhetetlen  2015. 12. 21.

Nem voltak magas elvárásaim ezzel a filmmel. Többnyire az ennyire agyonhype-olt produkciók kidolgozott látványt nyújtanak, viszont teljesen ötlettelen és elcsépelt sztorit. Tehát valami olyanra számítottam, mint pl. a Transformers filmek, Avatar, stb. Azonban még rosszabb a helyzet Az ébredő Erő esetében. Nem egyszerűen klisés volt a cselekmény, de kínosan emlékeztetett a negyedik epizódéra, azaz az Új reményére. Először is a karakterek (Az ébredő Erő = Új remény): Rey = Luke, Finn = Han, Han = Obi-Wan, Kylo Ren = Darth Vader, Luke = Yoda (oké, Yodát az Új reményben csupán emlegetik, de ugyanúgy a nehezen elérhető visszavonultan élő koros és bölcs mestert testesíti meg), Snoke = az Uralkodó, BB-8 = R2-D2 Ha valami nem egyértelmű, a következő fejtegetésből kiderül… Cselekmény: A főhős egy ifjú, rossz körülmények között élő figura (Rey és Luke), aki eddig egy kietlen bolygón élt (Jakku és Tatuin). Találkozik valakivel, akivel közös kalandjaik alatt szoros barátságot kötnek (Finn és Han). Találkozik egy nála idősebb, bölcsebb és tapasztaltabb emberrel (Han és Obi-Wan), aki bevezeti egy olyan, a főhős számára új világba, amelyet korábban az csak hírből ismert (az Első Rend kontra az Ellenállás és a Birodalom kontra a Lázadó Szövetség). Az ifjú hős vonakodik elhagyni az otthonául szolgáló bolygót, mert múltja odaköti, ám közben megváltozik a helyzete, és meggondolja magát (Rey a titokzatos férfit várja, aki gyermekkorában vitte a Jakkura, de kiderül, hogy Luke volt az, akit fel kell kutatnia és Luke családja miatt akar maradni a Tatuinon, akiket közben lemészárolnak a birodalmiak). Küldetésük egy droid (BB-8 és R2-D2) eljuttatása a felkelőkhöz, mivel a droid értékes információkat hordoz magában (Luke hollétének térképe és a Halálcsillag tervrajza). Mindeközben a hatalmon lévő gonosz csapat végig a nyomukban van, de segítségük nem nagyon akad, mert az ő oldalukon senki sem tud küldetésükről. (Bár ez a régi trilógiában csak egy későbbi részből derült ki) a gonosz vezér őrlődik a gonoszság és a jóság között (Kylo Ren és Darth Vader). Ennek a gonosznak az árulása miatt dőlt össze a korábbi rendje a jóknak s miatta halt meg majdnem az összes jedi (az új- és a régi Jedi Rend, Ben Solo, későbbi nevén Kylo Ren és Anakin Skywalker, későbbi nevén Darth Vader árulása). Az ifjú hős szeme láttára gyilkolja meg újdonsült vezetőjét a gonosz vezér (Han Solo megölése és Obi-Wan Kenobi megölése). A gonosz csapatnak van egy eddig nem látott méretekkel és erővel bíró szuperfegyvere, melynek hatékonyságát látványosan be is mutatják (a Starkiller és a Halálcsillag). A jó oldalon állók csapata rálel a lázadókra, ahol tanácskozás után megtámadják a gonoszok szuperfegyverét, amit sikeresen hatástalanná is tesznek, éppen mielőtt az új támadást indítana ellenük. Végül a főhős elindul felkutatni a remeteként élő és utolsó élő jedit. !!!SPOILER KEZDETE!!! Voltak már itt is finom utalások, ám a későbbi részekben kiderül, csakúgy, mint a régi trilógiában, hogy a gonosz vezér és a főhős között rokoni kapcsolat van. Rey ugyanis szintén Han és Leia gyermeke (vagy talán Luke-é, bár ez nagyon kézenfekvő, de ezt a filmet elnézve lehet, hogy a legkézenfekvőbb és legbénább megoldást választják), ezért szimpatikus Csubakkának a lány, ezért kezeli olyan jól az Ezeréves Sólymot és ezért járja át ő is az Erő. Tehát Kylo Ren és Rey édestestvérek, esetleg unokatestvérek, akiknek később szembe kell nézniük egymással. A klasszikus trilógiában pedig ugyebár Darth Vader és Luke apa-fia kapcsolata volt a nagy misztikum, ez tette még epikusabbá a harcot, mivel a két ellentétes sereg élén egy-egy olyan személy állt, akik családi kapcsolatban állnak egymással. !!!SPOILER VÉGE!!! Hogy miért rosszabb ez egy egyszerű látványfilmnél? Mivel nem egyszerűen klisés a történet, de egy olyan művet majmol, amely mérföldkő filmtörténelemben (sőt joggal nevezhetjük legendának), ráadásul elképesztően ostoba módon teszi ezt. Az már csak hab az idiotizmus tortáján, hogy ugyanazon történet folytatásának szánták ezt a borzalmat. Korábban sokan panaszkodtak a klasszikus Star Wars filmek előzménytrilógiájának minősége miatt, ami nekem sem a legnagyobb kedvencem, de legalább logikus és ötletes a sztorija. Ez az új epizód viszont nagyobbat bukott nálam, mert egy jó forgatókönyv nélkül a Star Wars nem Star Wars. Szerény véleményem szerint Lucas pályájának (eddigi) legrosszabb döntését hozta, amikor átruházta a franchise jogait a Disney-re. Star Wars, nyugodj békében…

andor50   2016. 04. 17.

Engem nem ért csalódás. Én úgy vagyok vele, hogy a régi széria és az új széria pozitívumai is megvannak. Megvan a jó sztori és megvan a korhoz illő látvány. Nem gond, hogy hasonlít a sztori a régihez, az új generációnak is meg kell ismernie, ráadásul azért ebben is akadt bőven fordulat és dráma.

harnas1207   2018. 11. 28.

Nagyon nagyon unalmas, hogy a Star Wars 3 részenként ismétli önmagát. Az új trilógiában ráadásul megkaptuk az esélyegyenlőségi főhősöket. Nincs baj a színészekkel, csak a karakterük pont annyira kell a filmbe mint Wukinak a hajnövesztő szer. Kylo Ren nagyon hiteltelen negatív főhős. A jelenetek közül soknak semmi értelme nem volt. Csapongtak a nosztalgia és az új sztori között. Az ifjú Jedi lány rögtön átmosta az őre agyát, bár ezt a mestereknek is évekig kellett tanulnia. Nagyon giccses film volt.

felicity   2017. 08. 07.

Lány vagyok de attól függetlenül nagyon tetszett. szerintem eddig ez volt a legjobb rész. Vicces, látványos és izgalmas.

Leilani   2016. 07. 25.

Nagyon szeretem ezt a filmet, nagyon tetszik, hogy most lány a főszereplő, viszont a főgonosz nagyon gyenge. Sajnos Han meghal, emiatt nagyon szomorú vagyok, mert ő a kedvenc szereplőm.

Filmelemző   2018. 03. 30.

Érdekes, de nálam, csak a Rogue One után növekedett meg az Ébredő erő értéke, főleg azért, mert közel sem olyan komor hangulatú és sokkal több SW stílusjegyet tartalmaz, mint Edwards filmje. Persze a rajongók ezekben a kérdésekben két táborra szakadtak: az egyik rész imádja a Zsivány egyest és nem szereti az Ébredő erőt, a másik meg épp fordítva van vele. (Én azok közé tartozom, akik a Force Awakens -t szeretik jobban.) Hogy miért tetszik? Például mert nosztalgikusan megidézi a klasszikus részeket, mert van benne humor és mert komolyabban veszi a Star Wars stílusjegyeket. Értékelés nálam: 7,5 pont (A Rogue One: 6 pontos.)

Scramananga   2017. 01. 02.

Bár nekem tetszett, megértem akiknek nem, mert tényleg túlságosan idézi a IV. részt. De gondoljatok J.J. Abrams rendező helyzetébe: ezzel a filmmel, el kellett feledtetni az előzménytrilógiát, és mindent meg kellett adni a hardcore rajongóknak. Ezért lett annyira utalgatós, kacsintgatós, és ezért kellett nélkülözni még a kreatív újításokat is.

VFTS   2016. 07. 26.

Moziban néztük meg és nagyon kíváncsi voltam a filmre. De amikor elkezdődött az volt az érzésem, hogy ezt már láttam az előző részekben. Ettől függetlenül a film jó lett, a poénok sokkal jobbak benne, mint az első három részben. Jobban illik az eredeti trilógiához a film, mint az első három rész.

Yosihiro   2015. 12. 25.

A Star Wars rajongók táborába tartozom. A film tetszett bár a történet nem volt "zökkenő" mentes :) Maga a látvány és alakításokkal meg voltam elégedve. Várom a fojtatást és az biztosan jobb lesz szerintem. Én úgy gondolom amitb kaptunk az nem máss mint egy méltó folytatása azlőző részeknek. Nem érzetem benne semmi túlzást de mégis kifinomúltan modernek láttam ami nagyon jó. Nem vitték túlzásba a technikát benne. Az érzelmek kicsit halványabbak voltak a törénetben mint kellene. Várjuk az újabb részt :)

Hakker Nézhetetlen  2018. 03. 02.

Ez a film vetett végett a Star wars univerzum kedvelésétől. Rengeteg probléma volt a filmmel, de Kylo Ren karaktere miatt, már biztos nem fogom követni tovább .

Norbert93   2018. 07. 18.

Sokak által gyűlölt és megvetett film, de felesleges összehasonlítani egy 40 évvel ezelőtt megvalósított remekműhöz, ami azóta igazi kultusszá vált. Az új karakterek érdekesek és izgalmasak, a sztori erősen hajaz az Új Reményre, de nem tudod eldönteni, hogy ez az ötlettelenség vagy nosztalgiájának kielégítése okán alakult így.

Nathan03   2016. 02. 05.

Annak idején nagyon örültem a hírnek hogy folytatódik a Star Wars saga hisz magam is nagy rajongója vagyok, ugyanakkor kicsit féltem hogy mit fog kihozni az új részből J.J. Abrams. De megcsinálta az elejétől a végéig izgalmas lebilincselő a történet vezetés, kicsit vissza adta nekem a 80as évek részeinek hangulatát. Tényleg nem tudtam belekötni semmibe nagyon jó. Kylo Ren karaktere kicsit fura volt, de ezzel szerintem nem vagyok egyedül.Nagyon várom a folytatást igaz azt már nem J.J. Abrams rendezi ami nagy kár, de remélem hogy a folytatás is lesz ilyen jó vagy még jobb.

Milanman   2015. 12. 20.

Sokáig kellett várni rá, de végül csak eljött. Az első kérdés, hogy vajon beváltotta-e a rajongók hatalmas elvárásait, lévén a Star Wars a 20. sz. 2 felének és jelenkorunknak talán legnagyobb popkulturális jelensége. A pohár félig tele van, vagy félig üres, attól függ, honnan nézzük. A film ugyanis szerintem kétféleképpen interpretálható. Nézhető az „egyszeri” rajongó, vagy filmnéző szemével, aki bizsergető érzésekkel gazdagodik a film alatt, mert az alapvetően igenis jó, szerethető, élvezhető, visszaadja a klasszikus trilógia élményvilágát, mind képekben, mind hangulatban erősen megközelíti annak legjobb részeit. J.J. Abrams rendező láthatóan nagy szeretettel és odafigyeléssel készítette el a művét, elsődleges fontosságú volt számára, hogy hű legyen a forrásanyaghoz. „SW feeling” kipipálva. Nézhető azonban kritikusi szemmel is és itt jön elő az a fura és érthetetlen (nem..igazából értem persze) tendencia számomra a média részéről. Hivatalos kritikusként (mivel ezért fizetnek, vagy olvasnak) tényszerűnek és lényegre törőnek kell lenni és ezt figyelembe véve számomra a premier utáni sajtóvisszhang szinte kritika nélküli csodálata, hogy finom legyek megdöbbentő. Ha nagyon szigorúak vagyunk, a részükről megvalósul „az írástudók árulása” az olvasók felé, mert a hype, amit a film köré kerítettek, a szinte makulátlan dicshimnuszok túlzóak és sajnos a valóságnak is csak részben felelnek meg. Mert „innen” nézve a SW:FA korántsem hibátlan mű. Kezdve azzal, hogy szerkezetileg rosszul strukturált. Túl tömény és túlzsúfolt, rengeteg esemény és cselekmény történik, miközben a főszereplők motivációi sokszor kidolgozatlanok. Miért hasonul meg Finn? Miért fordul szembe Kylo Ren a Jedikkel és Lukkal és miért olyan, mint egy hisztis kisgyerek, aki nem kapta meg a legújabb játékot? Adam Driver szerintem kifejezetten rossz casting volt... de mentségére legyen mondva, hogy a karaktere sincs igazán jól megírva. Kicsoda Snoke? Hogy került elő? Remélhetőleg sok ilyen jellegű kérdésre a folytatások választ adnak majd. Korábban írtam, hogy Abrams hű volt az eredetihez, ami nagyon szép, de egyszerre kicsit bajos is, mert lehetett volna bátrabb és elszakadhatott volna, a „gonoszok újabb bolygómegsemmisítő csodafegyvert építenek, aminek előbb a pajzsát kell kiiktatni, aztán a fegyver is megsemmisíthető” sztoritól. Elég lett volna az amúgy rengeteg, csodálatos utalás a karakterekkel, bolygókkal, űrhajókkal, kikacsintásokkal, nem kellett volna a cselekményben ennyire „utánozni” az elődö(ke)t. De, ha már így alakult, a film zsúfoltságának az sem kedvez, hogy a nagy fegyver elleni harcot beleszuszakolták a film végére, ami így kissé elnagyolt és túl egyszerű lesz. Jobban díjaztam volna, ha kapunk kicsit több karakterelőzményt és a nagy csatát pedig a következő részben. Dicsérni kell azonban az alkotókat, hogy meg mertek húzni 1-2 olyan lépést (főleg egy igazán jelentőset), ami az eseményeket szépen árnyalja, jól áll a filmnek. (Tegyük hozzá, hogy a jelenetsor elejétől azért „vásott szemű” filmnézőknek erősen kiszámítható.) Amit még felrónék (bár ez talán személyes) az Carrie Fisher. Saját öreganyját idézi az agyonbotoxolt arcával, a színészet már nem igazán megy... én a jövőben őt a folytatásokban biztos mellőzném. Olybá tűnhet a viszonylag sok, negatívabb kritika után, hogy nem szerettem a filmet, nem tetszett, de azért ez messze nincs így. Szerencsére én megtehettem, hogy nem kritikusként állok hozzá, elmerülhettem egyszeri nézőként, rajongóként a fantasztikumában, amire összességében megérte várni, mert minden hibája ellenére tele van sok-sok csodálatos starwarsos jelenettel, remek poénokkal és fantasztikus, lélegző látványvilággal. Jó volt újra egy messzi, messzi galaxisban.

BoBamburg   2018. 04. 16.

Nagyjából az előzmény trilógia szintjén maradt ő is ( oké, látványba sokkal erősebb). Történet semmi újat nem ad, régi részek újracsomagolva.Karakterek gyengék, párbeszédek uncsik. Meg a számomra érthetetlen dolgok, mint amikor Fin látja meghalni a rohamosztagos társát, áttér a másik oldalra, hogy aztán rohamosztagosokat öljön. Vagy R2D2, aki végig nem csinál semmit, csak a film legvégén kivetíti a térképet, amiről ha előbb szól rengeteg szartól megkímélte volna a szereplőket. Na meg Kylo Ren, a legcsicskább sith evör.