Star Wars - Az ébredő Erő (2015)

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

Filmkritika: Star Wars - Az ébredő Erő (2015)

Jó lett Az ébredő erő, meg lehet nyugodni. több»

32 évet kellett várni arra, hogy a Csillagok háborúja Hanostul, Csuvistul, Millennium Falconostul, Tie Fighterestül, rohamosztagostul, Leiástul és droidostul végre felébredjen tetszhalott állapotából. J.J. Abrams: köszönjük! több»

J. J. Abrams-nek a Star Trek után sikerült megreformálnia a Star Wars Univerzumát is. Amikor a régi karakterek megviselt fizimiskája feltűnik a vásznon, a meghatottság könnycseppjei ragyognak a szemeinkben, az újak pedig vagy a szívünkbe lopják magukat vagy majd csak megszokjuk őket valahogy. Kár, hogy a történelem ismétli önmagát. több»

Nem fér annyi szuperlatívusz a leadbe, amennyit képesek lennénk leírni Az ébredő Erőről. Aprócska DE* azért van. Spoilermentes kritika. több»

Az ébredő Erő a legjobb Star Wars film A Jedi visszatér óta. több»

Az Ébredő Erő nem csak egy korrekt film lett, de képes olyan szinten beágyazódni a Star Wars univerzumba, hogy abszolút méltó helyett foglal el az eredeti trilógia mögött. több»

Eljött a nap, de nem kellett csalódnunk: a Star Wars: Az ébredő erő méltó a klasszikus trilógiához, mese a javából. SPOILERMENTES KRITIKA. több»

Gyáva film lett az új Star Wars. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. több»

Az ébredő Erő csodálatosan becsomagolt ajándék a rajongóknak, saját maguktól – azaz egy hozzájuk hasonló rajongótól. Én többször is sírtam. És azt akarom, hogy mindenki sírjon majd, úgyhogy nagyon óvatos ez a kritika. több»

Az ébredő Erő mindenféleképpen fontos állomása a jelenlegi Hollywoodnak. Legdicsőbb lovagjának páncélja ismét makulátlan, mert visszahozta azt a fajta történetmesélést, amiért megszerettük a mozi varázsát, és amiért a Star Wars az ami: egy igazi, nagybetűs MESE, amely nem ereszt a jól ismert sárga feliratoktól egészen a stáblista legördültéig.

Kiváló folytatása az űreposznak és felvezetése az újabb epizódoknak; sikerült a legendát továbbörökíteni a következő generációknak! 75/100 több»

Bár nem mert újítani, az Ébredő Erő tökéletesen megalapozta az új Star Wars szériát és ne legyen egy szemernyi kétségünk se: innen már nem lesz megállás. 8,3/10 több»

De miért is jó a Force Awakens? Miért szeretjük mi is jobban a Zsiványnál? Mert lendületes, alapvetően vidám, szórakoztató, izgalmas és a Star Wars világát megidéző film (másolás ide vagy oda). több»

Megtekintés: Lehetőleg minél előbb. Ha rajongó vagy. Ha nem,... több»