A légy 2.

The Fly II

A film rendezését felkínálták David Cronenbergnek és Sam Raiminek is, de mindketten nemet mondtak a felkérésre.Szerző: Kóborló

Mel Brooks, a film egyik forgatókönyvírója javasolta Daphne Zuniga színésznőt a film rendezőjének, mert már dolgozott vele együtt az 1987-es Űrgolyhók című filmben.Szerző: Kóborló

Eredetileg Eric Stoltz is elutasította Martin szerepét, mert nem tetszett neki a forgatókönyv. A forgatókönyv átírása után elvállalta a szerepet. Szerző: Kóborló

John Getz volt az egyetlen színész, aki szerepet vállalt a folytatásban is mint Stathis Borans, akárcsak mint az előző Légy (1986) részénél.Szerző: Kóborló

Azt a jelenetet, melyben Martin Brundle egy videofelvételt néz az apjáról, eredetileg az első részhez forgatták le, ami végül nem került be a végleges változatba, itt viszont kapóra jött a kivágott jelenet.Szerző: Kóborló

A film rendezője, Chris Walas felkérte az első részben szereplő Geena Davis színésznőt, hogy játssza el Veronica szerepét addig, amíg Martin Brundle-t világra hozza. A színésznő nem vállalta, mert az első részben látható álom szülés miatt sokáig rémálmai voltak.Szerző: Kóborló

Az 1986-ban készített, Légy című filmben használt teleportáló készülékeket újra kellett építeni ehhez a filmhez, mert az eredetiek már nem álltak rendelkezésre a folytatáshoz.Szerző: Kóborló

Martin Brundle szerepére megkeresték Keanu Reeves és Josh Brolin színészeket is, de mindketten nemet mondtak a felkérésre.Szerző: Kóborló