A dolog

The Thing
T. K. Carter
David Clennon
Kurt Russell

Miután az amerikai Antarktisz-kutató állomás tagjai összetűzésbe keverednek két norvég kutatóval, befogadnak egy szánhúzó kutyát. Ekkor azonban még nem is sejtik, hogy az állat testébe egy idegen organizmus költözött. Az amerikaiak közül néhányan elindulnak a norvég telepre, azonban csak romokra… Több

Rendező: John Carpenter
Forgatókönyvíró: Bill Lancaster, John W. Campbell Jr.
Premier: 1982.06.25.

A dolog  (2011)

2023.12.17 Jocpappa

Jó film, sokadjára újranézve is ütős, de ettől független jobbra emlékeztem. Nem kell hátast dobni tőle, meg a number 1 horrornak kijelenteni szerintem, de mindenképpen egy erős darab.

2020.08.29 stevepisti

Számomra a legjobbak közé tartozik mind a film mind a rendező. Nagyon nagy film, eredeti ötletekkel, izgalmas, fordulatos, jó karakterekkel. Szinte végig azonos a feszültség, ami egyrészt köszönhető a szituációnak amibe keveredtek, másrészt talán a h... Több

2019.03.13 Laca//Ho/rr/oR//

Valami ami a barátod volt, de bármikor ellened fordulhat.

John Carpenter munkásságát bizonyára már jól ismerhetjük és ezek közé tartozik sokak nagy kedvence, A valami ( A dolog ). Elképesztő, amilyen szögből mutatja be nekünk; s nem győzöm hangsúlyozni, 1982-ben, közel 40 éve, milyen egy igazán jól összerakott sci-fi horror. Maga az elképzelés, amit véghez vitt, ahogyan az ötleteit megvalósította a stábbal együtt, az elképesztő és a főszerepre Kurt Russell ideális választás volt szerintem. Jól mutatja be, ha olyan problémáról van szó, amit ember épp ésszel nem igazán bír feldolgozni, akkor mit sem számít a kötelék, az emberek közti barátság, az egész átalakul egyfajta bizonytalansággá, félelemmé, ami jól jelképezte, hogy miként fordulnak egymás ellen, ahogyan szépen haladunk a film vége felé és lesz egyre rosszabb a helyzetük. A legvégén pedig, amikor már csak ketten maradnak és reményvesztett minden, nem is emlékeztem rá, hogy nincs lezárása a filmnek, csak az hangzik el, hogy "pihenjünk egy kicsit" és vége. Összességében egy remek horrorfilmről van szó és, ha belelátunk, rájöhetünk, hogy mindezek mellett tanulságos is, milyen az, amikor egyről a kettőre beüt a kraft és az emberek csak magukban bízhatnak, mert nem tudják, ki jó és ki az, aki bármikor hátba szúrhatja őket.

Kurt Russel legjobb filmje ez a korai remekmű. A Menekülés New York-ból is nagyon hiteles volt,de ez még egy lapáttal rátett!!Kötelező mozi!

2017.07.11 Deku

Nagyon tetszik, hogy végig libabőrös voltam a filmtől. Ezt leszámítva nem csak pusztán ijesztgetésre akart menni a film hanem a szociális kapcsolatokat is megpiszkálja méghozzá kiváló módon.

A film zeneszerzőjének eredetileg Jerry Goldsmith-t akarták felkérni, aki visszadobta a lehetőséget, így esett végül a választás Ennio Morricone-re.Szerző: Márton

2002-ben a Black Label játékkiadó kiadta a film lehetséges folytatását PC-re és Xboxra.Szerző: respect the movies

Alan Dean Foster 1982-ben írt egy regényt John Carpenter A Dolog című filmje alapján. Magyarországon ezt a regényt a Valhalla Páholy kiadó jelentette meg 1993-ban.Szerző: respect the movies

MacReady szerepére Clint Eastwood neve is felmerült.Szerző: respect the movies

(2015. 11. 02.)
Látványos, relatíve színvonalas, de több gyermekbetegségtől is szenvedő B-horrorként. Több