Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

A dolog

Ildikó Bacskai   2020. 11. 03.

Hátborzongató sztori egy elhagyatott rideg riasztó tájon. Nekem nagyon tetszett.

Laca//Ho/rr/oR//   2019. 03. 13.

Valami ami a barátod volt, de bármikor ellened fordulhat.

John Carpenter munkásságát bizonyára már jól ismerhetjük és ezek közé tartozik sokak nagy kedvence, A valami ( A dolog ). Elképesztő, amilyen szögből mutatja be nekünk; s nem győzöm hangsúlyozni, 1982-ben, közel 40 éve, milyen egy igazán jól összerakott sci-fi horror. Maga az elképzelés, amit véghez vitt, ahogyan az ötleteit megvalósította a stábbal együtt, az elképesztő és a főszerepre Kurt Russell ideális választás volt szerintem. Jól mutatja be, ha olyan problémáról van szó, amit ember épp ésszel nem igazán bír feldolgozni, akkor mit sem számít a kötelék, az emberek közti barátság, az egész átalakul egyfajta bizonytalansággá, félelemmé, ami jól jelképezte, hogy miként fordulnak egymás ellen, ahogyan szépen haladunk a film vége felé és lesz egyre rosszabb a helyzetük. A legvégén pedig, amikor már csak ketten maradnak és reményvesztett minden, nem is emlékeztem rá, hogy nincs lezárása a filmnek, csak az hangzik el, hogy "pihenjünk egy kicsit" és vége. Összességében egy remek horrorfilmről van szó és, ha belelátunk, rájöhetünk, hogy mindezek mellett tanulságos is, milyen az, amikor egyről a kettőre beüt a kraft és az emberek csak magukban bízhatnak, mert nem tudják, ki jó és ki az, aki bármikor hátba szúrhatja őket.

Deku   2017. 07. 11.

Nagyon tetszik, hogy végig libabőrös voltam a filmtől. Ezt leszámítva nem csak pusztán ijesztgetésre akart menni a film hanem a szociális kapcsolatokat is megpiszkálja méghozzá kiváló módon.

ArpiHajdu és Réci   2016. 07. 08.

Engem leginkább az emberek közötti kapcsolatnak az átalakulása fogott meg az egészben. A '80-as évek elején (mivel a hidegháború újra felerősödött) nagyon is jellemző az a fajta bizonytalanság nemcsak Amerikában, hanem az egész világon, hogy a saját ... több»

dailyfilmsan   2018. 10. 26.

Van lendülete a filmnek. Kapunk 8 embert a jeges sivatagban. Napi teendőjük mellett unatkozva tengnek-lengnek egyik sarokból a másikba. Rögtön az első 10 percben berobban a film. Vigyázat 82-es szóval nagy CGI-ra ne számíts inkább nosztalgikus elemek... több»

Sabnock Sanatory   2018. 03. 15.

Kurt Russel legjobb filmje ez a korai remekmű. A Menekülés New York-ból is nagyon hiteles volt,de ez még egy lapáttal rátett!!Kötelező mozi!

respect the movies   2018. 07. 05.

Szerintem egy igazán zseniális és hatalmas klasszikus ez a film! Mint gondolom nagyon sok horrorrajongó szereti a Carpenter filmeket és persze ez alól én sem vagyok kivétel, de egyértelműen ez lenne tőle a legnagyobb kedvencem! Vannak olyan filmek am... több»

T. K. Carter
David Clennon
Kurt Russell

A film zeneszerzőjének eredetileg Jerry Goldsmith-et akarták felkérni aki visszadobta a lehetőséget, így került végül a választás Ennio Morricone személyére!

(Márton)

2002-ben a Black Label játékkiadó kiadta a film lehetséges folytatását, PC-re és Xbox-ra!

(respect the movies)

Alan Dean Foster 1982-ben írt egy regényt John Carpenter A Dolog című filmje alapján. Magyarországon ezt a regényt a Valhalla Páholy kiadó meg is jelentette 1993-ban!

(respect the movies)

MacReady szerepére Clint Eastwood neve is felmerült!

(respect the movies)

A filmbéli Blair szerepére Donald Pleasence volt a kiszemelt, de a színész egyéb munkásságai miatt nem tudta vállalni a szerepet!

(respect the movies)

2003-ban az egyik amerikai tévé-társaság, egy négy részes mini-sorozatot szeretett volna készíteni a filmből, végül nem lett a tervből semmi!

(respect the movies)

A filmben szereplő kutya (amiben a dolog is van), félig kutya, félig farkas volt. A szereplők szerint, inkább a farkas fele volt az uralkodó, ezért kicsit tartottak is tőle!

(respect the movies)

Carpenternek ez volt az első nagy stúdiós filmje, ezelőtt "csak" független, vagy tévéfilmeket forgatott!

(respect the movies)

A film befejező jeleneténél, felmerült a gondolat a rendező fejében, hogy megjelenhetne egy helikopter. Egyfajta megmenekülési lehetőségként, de ezt a gondolatot Carpenter végül elvetette, mert ennek a filmnek csak ezt a fajta befejezést tudta elképzelni!

(respect the movies)

A forgatás során Carpenter rengetegszer átírta a forgatókönyvet, mert a színészek sokszor improvizáltak egyes jeleneteket, akik kihatással voltak a filmre.

(respect the movies)

Látványos, relatíve színvonalas, de több gyermekbetegségtől is szenvedő B-horrorként. több»