Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

A dolog (2011)

The Thing

Mary Elizabeth Winstead

Eastern79   2021. 03. 28.

A nagy előd elődje

Carpenter 82-es kultfilmjének előzményfilmje és folytatása egyben egy ízig-vérig sci-fi horror. Marco Beltrami az eredeti film Ennio Morricone által szerzett zenéjének fő motívumát átemelve festi alá a kezdő képsorokat, és hamarosan nyilvánvalóvá válik, hogy az első részt megelőző eseményeknek lehetünk a szemtanúi, ezúttal a Norvég bázison. Hiába tudjuk előre, mi fog történni, mégis képes fenntartani a feszültséget. Ez elsősorban a remek színészeknek köszönhető, illetve a látványnak. A mai technikával megalkotott lények félelmetesebbek már nem is lehetnének, és külön jót tett a filmnek az űrhajóban játszódó jelenet. Ezenkívül pedig tényleg mindenre aprólékosan odafigyeltek, és amit az eredeti filmben találtak a bázis felfedezésekor, azokra a dolgokra most megkaptuk a magyarázatot, hogyan is kerültek oda. Minden tekintetben kiváló folytatás, méltó utódja a nagy elődnek.

indingo   2017. 04. 12.

nekem nem volt bajom a filmben, élveztem elejétől a végéig bár sokak szerint az eredeti verzió jobb. Izgalmas volt a történet és a végére is maradt szufla.

Sabnock Sanatory   2018. 03. 15.

Ugyanaz, és mégis más, mint az eredeti. Ez is jól van megszerkesztve és összerakva. Itt is félünk, mert el akarjuk hinni, hogy valahol a föld alatt várják, hogy megtaláljuk őket. Erősen kezd, és tartja a formáját. Jó horror, ajánlott film.

dailyfilmsan   2019. 02. 04.

Nincs a filmnek dinamikája. A 82-es film aminek ez az elsőzményfilmje sokkalta izgalmasabb és gazdagabb volt. Nem nagyon mentek rá az illeszkedésre, inkább leforgattak egy 3 perces részt ami kapcsolódik a régi elejéhez de a film játékidejében nem izm... több»

ZeroHero   2019. 10. 02.

Ilyen szereplőgárdával nem lehet rossz filmet forgatni... Adott ugye a 82-es A dolog c. film, és én a mai napig sem tudom eldönteni, h egyszerűen lemásolták, és itt-ott modernizálták azt, vagy ez egy előzményfilmje annak. A sztori ugyanaz, a fordulat... több»

harnas1207   2018. 12. 06.

Tetszett nagyon, ez is és a régi film is. Talán az első részbe izgalmasabb volt a cselekmény, de ez a látványosabb. örültem, hogy nem hagyományos reamkeként oldották meg, hanem összefűzték a két történetet.

stevepisti   2020. 08. 29.

Úgy gondolom, hogy ennyi idő elteltével megcsinálni egy ilyen erős film előzmény sztoriját, nagy bátorságra vall. Szerintem nagyjából mindenkiben ,aki látta a 82- es Dolgot kirajzolódott egy elképzelés, hogy mi történhetett a Norvég bázison. Na ezt l... több»

A film rendezőjének Matthijs van Heijningen Jr. ez volt az első nagyjátékfilmje. Ez előtt csak rövidfilmeket és klipeket készített.

(respect the movies)

A filmben látható norvég szereplőknél figyeltek arra, hogy vagy tényleg norvég származásúak legyenek, vagy legalább skandinávok.

(respect the movies)

A film nem lett anyagilag sikeres. Közel 38 millió dollárból készült el, viszont "csak" 31 millió dollár bevételt generált.

(respect the movies)

A film rendezője mindenképp kevés CGI technológiát szeretett volna használni a filmben, méghozzá azért, hogy a szereplői láthassák a teremtényeket és ezzel is jobb és hitelesebb reakciókat tudjon elérni a szereplőitől!

(respect the movies)

A film készítőinek a 82-es filmben látható norvég tábor volt a referenciapontjuk a saját filmjükhöz.