Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

A nyolcadik utas: a Halál (1979)

Alien

A nyolcadik utas: a Halál

Kósa Bence   2021. 05. 30.

1979.05.25.

Ridley Scott filmje, ami műfajt teremtett. Ha van horror, amit szeretek, az nem is lehetne más, mint az Alien. Ez a horror feszült és nyomasztó hangulattal éri el a célját. Jumpscare szinte nincs a filmben.

Artemisia   2018. 03. 20.

Korszakalkotó filmtörténeti klasszikus, mérföldkő és minőségjelző a horror műfajában. Vér nélkül is borzongató és félelmetes, a legjobb minőségű horror az évszádban.

Kóborló   2020. 10. 16.

Minden idők egyik legfélelmetesebb lénye

Alien. A mai napig a filmtörténelem egyik legkomolyabb és legfélelmetesebb sci-fi horrorját tisztelhetjük az 1979-ben bemutatott, Ridley Scott rendezésében készült filmben. Ezt a kijelentés talán kezdésre kissé túlzónak is mondhatnánk, de ha megvizsg... teljes kritika»

Laca//Ho/rr/oR//   2019. 01. 30.

Az első Xenomorph!

Talán nem túlzás azt kijelenteni, hogy a valaha volt legjobb horror sci-fi filmek között van számon tartva, valamint azt is hozzá tenném, hogy az idő vasfoga mit sem koptatott rajta. A rendező Ridley Scott valaha volt legjobb filmje, arról nem beszél... teljes kritika»

dulkap   2017. 04. 10.

Egy igazi klasszikus, ami lassan (de nem unalmasan) indul, de aztán sodor magával tökéletes feszültséget teremtve akár több nézés után is.

Deku   2017. 07. 07.

Nagyszerű lett ez a horror film még igazán megtudja ijeszteni a nézőt és fenn tudja tartani azt a feszültséggel teli állapotot amitől az embernek áll a hátán is a szőr.

Yosihiro   2015. 02. 06.

A film egy mérföldkő sci-fi műfajban. Én előbb a könyvet kezdtem el olvasni aztán néztem meg. Mit mondjak ez abban az időben csúcsnak számított és még most is az! Beírták magukat a történelembe. A történet már a jövőbe mutat és meg van spékelve egy ... több»

Az Alien-jelmez kialakításához egyszerű, fekete kukás zsákokat is felhasználtak, a mozgását pedig úgy tették egyedivé, hogy a jelmezt viselő színész balettórákat vett.

(Eastern79 )

John Hurt (1940–2017) az 1987-es, Űrgolyhók című filmben parodizálta saját filmes halálát.

(Kóborló )

A film forgatása 14 héten keresztül tartott.

(Kóborló )

A film egyik korai munkacíme a They Bite volt.

(Kóborló )

A Brett karakterét alakító Harry Dean Stanton (1926–2017) eredetileg nem akart részt venni a filmben, mert nem kedvelte sem a sci-fit, sem pedig a horrorfilmeket. Végül a rendező, Ridley Scott győzte meg arról, hogy mégis szerepeljen a filmben.

(Kóborló )

Az Alien egy olyan film, ami 80 év elteltével is ugyan olyan hatásos lesz, mint ‘79-ben. Hiányolom is a mozikból az ehhez hasonló alkotásokat, amik valóban el tudják érni a kívánt hatást és fel tudnak építeni egy igazi szörny ikont, mint amilyen a Xenomorph. Számomra az Alien egy elsőosztályú sci-fi, egy nagyon jó horror és az egyik személyes kedvencemmé is vált az idők során. több»