75% 107 szavazat

Ország: Kanada
Premier: 1977.04.08.

Veszett  (2020)

2024.07.10 Ари Шандор

Nem voltam elragadtatva tőle...

Mégis 4 csillag. Ugyanis a sok agyament horrorhoz képest ez kifejezetten jó. Nem hanghatásokkal, előugró szörnyekkel akar ijesztgetni. Mivel a film készültekor a CGI nem volt divat ( :- ), így szerencsére sokkal realisztikusabb az egész. A sztori is áll egyébként, tettek mögé valamit. Még romantika is belefért. Ez egy nézhető film.

Erről beszélek,ez az!Tökéletes sztori,zseniális atmoszféra.Izgalmas,vérbő,akciókkal teli képsorok,ráadásul Marilyn Chambers az ex-pornó színésznő nemcsak felnőtt filmben tud domborítani.Egy szuper horror a hetvenes évekből.Cronenberg büszke lehet erre a filmre.Engem végig lekötött,és a félelem faktor is rendben volt.

2021.03.12 Kóborló

Egy különös vámpírtörténet Cronenberg módra

A testhorrorok (avagy body horror) egyik legnagyobb alakja minden bizonnyal a kanadai származású David Cronenberg volt a 80-as években, hisz olyan filmekkel kápráztatta el a műfaj szerelmeseit, mint az 1983-as Videodrome, vagy az 1986-os A légy. A re... Teljes kritika

2023.10.14 OkosMajom

Kegyetlen vérszomj!

David Cronenberg... Paraziták (1975), Veszett (1977), Porontyok (1979), Agyfürkészők (1981), A holtsáv (1983), Videodrome (1983), Az éjszaka szülöttei (1990), Camera (2000), Eastern promises – Gyilkos ígéretek (2007), A jövő bűnei (2022), na meg a tö... Teljes kritika

2016.01.23 justynaw

Fuh, gyerekek...ez a film egyáltalán nem egy remekmű, de ettől eltekintve szerintem mindenképpen érdemes megnézni, mert olyan erős atmoszférája van, hogy teljesen rá tud telepedni az ember hangulatára. Nagyon tudom ajánlani!

Megjelenése évében (1977-ben) ez volt a legjövedelmezőbb kanadai mozifilm.Szerző: Kóborló

#1

A felvételek 1976. november és 1976. december közt készültek.Szerző: Kóborló

#2

2019-ben ezt a filmet is utolérte az újrafeldolgozás, amit a The Soska Sisters (Jen Soska és Sylvia Soska) készített el.Szerző: Kóborló

#3

A film producere, Ivan Reitman szerint az, hogy a film főszerepét Marilyn Chambersre (1956–2009), az ismert pornófilmes színésznőre osztották ki, sokat segített a film reklámozásában.Szerző: Kóborló

#4

Mikor Rose kisétál a pornómoziból, a háttérben az 1976-os, Carrie című film plakátja látható.Szerző: Kóborló

#5