Kóborló   2019. 11. 04.
Egy elborzasztó Lovecraft adaptáció

Kevés rendező neve forrt annyira össze H. P. Lovecraft nevével, mint Stuart Gordon vagy Brian Yuzna, ezért annyira nem is meglepő, hogy e két neves filmes egymás közt váltogatta a rendezői és a produceri széket az újabb és újabb feldolgozások közt. Jelen filmünknél Brian Yuzna a produceri feladatokat látta el, míg Stuart Gordon a rendezést vállalta magára. A színészek közt pedig Jeffrey Combs neve lehet azok számára ismerős, akik láttak már Lovecraft novelláiból adaptált filmet. Be kell, hogy valljam, ezt a filmet is elképesztő régen láttam, és csak rövidke jelenetekre emlékeztem belőle. Csupán annyi rémlett, hogy egy kimondottan gusztustalan film volt, ezért is voltam kíváncsi arra, hogy j... több»

A film főszereplőjének, Jeffrey Combs-nak ez volt a második közös filmje a rendezővel, Stuart Gordonnal. Még további négy alkalommal dolgoztak együtt hasonló felállásban.

(Kóborló )

Stuart Gordon, a film rendezője kimondottan nehéz feladatnak találta, hogy a film az amerikai korbesorolási hivatalnál ne lépje túl az R-es besorolást, ezért egyes durvább jeleneteket meg kellett vágniuk; a végeredménnyel végül elégedett volt a rendező.

(Kóborló )

A film producere, Brian Yuzna egy interjúban elárulta, hogy a film megengedett költségvetését a befejezés előtt felhasználták, ezért sokat kellett improvizálniuk.