A vörös macska

A vörös macska

Uninvited

Egy laborból megszökik egy genetikailag módosított és sugárfertőzött macska. Eközben fiatalok egy csoportját egy híres milliomos hajókirándulásra invitálja a Kajmán-szigetek felé. A fiataloknak sejtésük sincs arról, hogy a milliomos egy veszélyes bűnöző, és csak fel akarja őket használni ördögi… Több

Premier: 1988.08.24.

2023.12.22 Jocpappa

10/8 – Kitűnő trash szórakozás

Ez az egyik legviccesebb film, amit láttam. Egy kutatólaborból kiszökött radioaktív macska gyilkol egy jacht fedélzetén. Ha nem lenne elég, hogy radioaktív, a macska belsejében van egy másik, gonosz macska is. A cselekmény olyan káoszos és indokolatlan, hogy élmény nézni. A szereplők 2 biten futnak. Elképesztő, hogy MÉG MINDIG találunk ilyen filmeket. Hihetetlen, mennyi vicces szemetet gyártott az emberiség a 80-as–90-es években. Aki szereti a jó trash filmeket, annak ajánlom. Nálam TOP10-es. Tökéletes évzáró trashelés volt.

2021.09.08 Kóborló

a nap véleménye

Filmek a Vico kazetták soraiból: Uninvited, avagy a Vörös macska

Néhanapján egyszerűen rám tör a nosztalgiázás iránti perverz vágy, és ekkor alaposan megmártózom a 80-as és 90-es évek minősíthetetlen VHS-kiadásaiban. Szerencsére gyerekkoromban nemcsak a narrátoros csempészfilmeken edződhettem, hanem ott voltak a v... Teljes kritika

A filmet egyből videokazettára készítették, mozis bemutatása nem volt.Szerző: Kóborló

A film rendezője, Greydon Clark elvállalt egy apróbb szerepet, ő volt a film elején látható tudós.Szerző: Kóborló

A gyártási költség mindössze 200 000 dollár volt, ebből 75 000 dollár volt az, ami George Kennedy (1925–2016), Alex Cord és Clu Gulager bérét képezte.Szerző: Kóborló

Több jelenetet forgattak le a rendező garázsában, illetve amikor a jacht elsüllyed, azt egy makett segítségével a rendező medencéjében vettek fel.Szerző: Kóborló

A felvételeket mindössze 18 nap alatt készítették el.Szerző: Kóborló