A légy

The Fly

A filmből opera is készült ugyanezzel a címmel.Szerző: JRD

A filmben egyértelmű Kafka Átváltozás című művének hatása.Szerző: JRD

Vincent Price, a legendás horrorszínész is játszott az eredeti A légy (1958) című filmben és annak 1959-es folytatásában.Szerző: JRD

Seth Brundle szerepére esélyes volt Richard Dreyfuss, James Woods, Willem Dafoe és John Lithgow is.Szerző: Kóborló

A stúdió Seth Brundle szerepét eredetileg Mel Gibsonnak szánta, de a színész a Halálos fegyver előkészületeivel volt elfoglalva, így nem tudta vállalni.Szerző: Kóborló

A film rendezője, David Cronenberg Linda Hamiltont akarta leszerződtetni Veronika szerepére, de a színésznőnek nem tetszett a forgatókönyv, így végül nem írt alá a filmhez.Szerző: Kóborló

Veronica szerepére esélyesek volt Jennifer Jason Leigh és Laure Dern is, de végül a stúdió kérésére olyan színésznőt választottak, aki akkoriban még kevésbé volt ismert. Így végül Geena Davis kapta a szerepet.Szerző: Kóborló

Beválasztották egy különleges listába az 1001 film, amit látnod kell mielőtt meghalsz-ba.Szerző: Norbi

A film Kurt Neumann A légy (1958) című filmjének feldolgozása.Szerző: ps

Goldblum írt egy levelet Vincent Price-nak, az 1958-as A légy című film főszereplőjének, amelyben az új feldolgozást ajánlotta a színésznek. "Remélem ugyan annyira tetszeni fog, mint amennyire nekem tetszett az Ön filmje," - írja levelében Goldblum. Price el is ment a vetítésre és válaszolt is a levelére: "Csodálatos, egy bizonyos pontig... de túl messzire ment."Szerző: ps

Geena Davis csak egyetlen alkalommal borult ki a maszksok munkájától, amikor Seth füle a kezében maradtak. A jelenetben látható undor a színésznő arcán teljesen őszinte.Szerző: ps

A stáblistán elsőként Chris Walas neve szerepel. Ő volt a sminkmester, a szörny megalkotója. Munkáját 1986-ban Oscar-díjjal jutalmazták.Szerző: ps

Jeff Goldblum és Geena Davis még a szereposztást megelőzően járni kezdtek. Ez miatt a rendező nem is akarta a szerepet Davis-nek adni, de a színésznő nagyon meggyőző volt a meghallgatásokon.Szerző: ps