Victor Frankenstein

Victor Frankenstein

A korábbi Frankenstein-filmekkel ellentétben most először ismerhetjük meg a történetet a doktor asszisztenségnek, Igor Strausman szemszögéből. Nem mellesleg Igor karaktere nem szerepelt a Frankenstein szerzője, Mary Shelley regényében. Szerző: hp

A filmben hárman is játszanak a BBC népszerű, Sherlock című sorozatából. Név szerint: Andrew Scott (Moriarty), Mark Gatiss (Mycroft Holmes), Louise Brealey (Molly Hooper). Sőt, a rendező, Paul McGuigan rendezte a Sherlock 4 epizódját is, így már jól ismerte a színészeket. Szerző: hp

A filmet eredetileg Shawn Levy rendezte volna, azonban visszalépett a produkciótól. Szerző: hp

A Victor Frankenstein forgatása 2013. november 25-én kezdődött meg az Egyesült Királyságban, és 2014. március 20-án ért véget. Szerző: hp

A film anyagi bukás lett, ugyanis összbevételei alig haladták meg a 32 milliót, míg a büdzséje 40 millió dollárra rúgott. Szerző: hp

A filmet meglehetősen negatívan fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes kritikaösszesítő portálon 124 szemlézett írást követően mindössze 24 százalékon áll (2017. június). Szerző: hp