Sherlock (2010-2017)

Una Stubbs
Amanda Abbington

Greta   2021. 11. 16.

Remek szórakozás

Nagyon szórakoztató a sorozat. Vannak benne erősebb és gyengébb részek, de igazán profi és igazán angol. Személy szerint én nem örültem, amikor Sherlock figuráját elkezdték szentimentálissá tenni (harmadik évad, Watson iránti érzései), és a Mary-szál sem volt igazán kedvemre való, kicsit túltolták.

csd   2020. 08. 19.

Nem csak krimirajongóknak

Steven Mofat nevével még a Kivagy Doki kapcsán ismerkedtem meg, arra gondoltam, hogy egyszerűen zseniális, amit csinál szerzőként és showrunnerként, persze idővel érezhetően megfáradt. Ez kicsit bosszantó is volt, de ha jól kalkulálok, valóban az történhetett, hogy egész egyszerűen több energiát fektethetett a Sherlockba. Általában enyhén szólva sem rajongók a detektívsztorikért, a Sherlock újragondolását azonban nagyon telitalálatnak gondolom. Főként azért is, mivel képes túlmutatni a zsáner általánosságain, és sokkalta inkább kidomborítja a főszereplők személyes drámáit, és persze itt nem valami "melodrámára" vagy épp a játékidő felesleges kitöltésére gondolok. Elismerem, Sherlock karaktere általában mindig kincsesbánya, bármilyen adaptációról legyen is szó, de ez a széria e tekintetben teljesen elment a falig.

Deku   2017. 08. 17.

A lehető legzseniálisabb Sherlock adaptáció amit valaha láttam. Ugyan a legfrissebb évad nem nyűgözött le viszont elődei nagyon nagy hatással voltak rám.

Ms. Akárki   2019. 08. 25.

Benedict Cumberbatch miatt érdemes főleg megnézni ezt a "feldolgozást". Zseniális színész. Klasszik alaptörténet és karakterhű cselemény. Sherlock karakterét imádom amúgy is szinte bármikor meg tudnám nézni.

harnas1207   2019. 12. 28.

Sokat nem vártam a sorozattól, de bíztam benne hátha pozitívan csalódok. A karakterek nagyon irritálóak és egyáltalán nem tudnak újat mutatni. Martin Freeman tökéletesen eljátssza Bilbót egy az egyben. A sztori vontatott és unalmas. Csak újhullámos sorozatnézőknek ajánlom.

Robinson76   2020. 03. 26.

A nyomozók királya egy királyi sorozatban

Az eddig 4 évadot megélt sorozatban minden idők egyik legkirályibb nyomozója és nélkülözhetetlen társa a 21. században nyomoz. Az első 2 évad szenzációs, a 3. is megfelel az előzőek által felállított magas mércének, a 4. évad viszont nagyon megosztotta még a rajongókat is. Én mindenkinek csak ajánlani tudom, a zseniális képi világa, az ötletes vizuális megoldások és az elegáns brit stílus remek megvalósítása miatt. Végül szeretném felhívni a figyelmet egy bónusz epizódra, mely a "Szörnyű Menyasszony" címet viseli. Ez a viktoriánus korba repít minket vissza, alapjául pedig Doyle: Musgrave-szertartás című novellája szolgált.

Edii   2015. 09. 15.

Véleményem szerint ez a sorozat nem igazán emelkedik ki a többi közül, én csak Benedict Cumberbatch játéka miatt adok 4 csillagot, ami tökéletes, de maga a sorozat egy kicsit elcsépelt szerintem.

Benedict Cumberbatch egy £1,000-os Belstaff kabátot visel a sorozatban.

(ZeroHero)

Sherlock Baker Street 221B alatti lakásánál játszódó jeleneteket a North Gower Street 187-en vették fel – a Baker Street túl forgalmas volt és lehetetlen volt eltüntetni a sok "Sherlock Holmes" feliratot.

(ZeroHero)

A 3. évadban Wanda Ventham és Timothy Carlton, Benedict Cumberbatch szülei játsszák Sherlock és Mycroft szüleit.

(ZeroHero)

Sherlock alkalmanként használja az ún. elmepalota nevű memorizálási technikát. Ez a módszer nem a forgatókönyvírók szüleménye, története egészen az ókori Rómáig vezethető vissza. A történelem egyik legismertebb olyan alakja, akiről tudni, hogy használta a módszert, egy jezsuita misszionárius, Matteo Ricci volt. Ő vitte el a módszert Kínába.

A John Watson menyasszonyát, Mary Morstant alakító Amanda Abbington és Martin Freeman a való életben is egy párt alkotnak. Két gyermekük van.

A Sherlock negyedik, jelen állás szerint befejező évada, sokak számára csalódást okozott, jóllehet az alkotópáros, Steven Moffat és Mark Gatiss csak végigvitte azt, amit már évekkel korábban beígért. HUNGLER TÍMEA KRITIKÁJA. több»