Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

Sherlock

Kinga Nagy   2020. 10. 07.

Szuper sorozat, igazán izgalmas, leköti az embert.

csd   2020. 08. 19.

Nem csak krimirajongóknak

Steven Mofat nevével még a Kivagy Doki kapcsán ismerkedtem meg, arra gondoltam, hogy egyszerűen zseniális, amit csinál szerzőként és showrunnerként, persze idővel érezhetően megfáradt. Ez kicsit bosszantó is volt, de ha jól kalkulálok, valóban az történhetett, hogy egész egyszerűen több energiát fektethetett a Sherlockba. Általában enyhén szólva sem rajongók a detektívsztorikért, a Sherlock újragondolását azonban nagyon telitalálatnak gondolom. Főként azért is, mivel képes túlmutatni a zsáner általánosságain, és sokkalta inkább kidomborítja a főszereplők személyes drámáit, és persze itt nem valami "melodrámára" vagy épp a játékidő felesleges kitöltésére gondolok. Elismerem, Sherlock karaktere általában mindig kincsesbánya, bármilyen adaptációról legyen is szó, de ez a széria e tekintetben teljesen elment a falig.

Deku   2017. 08. 17.

A lehető legzseniálisabb Sherlock adaptáció amit valaha láttam. Ugyan a legfrissebb évad nem nyűgözött le viszont elődei nagyon nagy hatással voltak rám.

Edii   2015. 09. 15.

Véleményem szerint ez a sorozat nem igazán emelkedik ki a többi közül, én csak Benedict Cumberbatch játéka miatt adok 4 csillagot, ami tökéletes, de maga a sorozat egy kicsit elcsépelt szerintem.

beero88   2016. 01. 14.

Az egyik legeslegjobb Sherlock adaptáció. Egyszerűen nagyszerű. Kiválóan hozza Cumberbatch Sherlock szerepét, még ha nem is gondol bele az ember, tudat alatt így képzeli el magát Sherlockot. Deviáns, zseni nyomozónak.

Ms. Akárki   2019. 08. 25.

Benedict Cumberbatch miatt érdemes főleg megnézni ezt a "feldolgozást". Zseniális színész. Klasszik alaptörténet és karakterhű cselemény. Sherlock karakterét imádom amúgy is szinte bármikor meg tudnám nézni.

harnas1207   2019. 12. 28.

Sokat nem vártam a sorozattól, de bíztam benne hátha pozitívan csalódok. A karakterek nagyon irritálóak és egyáltalán nem tudnak újat mutatni. Martin Freeman tökéletesen eljátssza Bilbót egy az egyben. A sztori vontatott és unalmas. Csak újhullámos sorozatnézőknek ajánlom.

Amanda Abbington
Mark Gatiss
Mark Gatiss
Una Stubbs
Amanda Abbington

Benedict Cumberbatch egy £1,000-os Belstaff kabátot visel a sorozatban.

(ZeroHero)

Sherlock Baker Street 221B alatti lakásánál játszódó jeleneteket a North Gower Street 187-en vették fel – a Baker Street túl forgalmas volt és lehetetlen volt eltüntetni a sok "Sherlock Holmes" feliratot.

(ZeroHero)

A 3. évadban Wanda Ventham és Timothy Carlton, Benedict Cumberbatch szülei játsszák Sherlock és Mycroft szüleit.

(ZeroHero)

Sherlock alkalmanként használja az ún. elmepalota nevű memorizálási technikát. Ez a módszer nem a forgatókönyvírók szüleménye, története egészen az ókori Rómáig vezethető vissza. A történelem egyik legismertebb olyan alakja, akiről tudni, hogy használta a módszert, egy jezsuita misszionárius, Matteo Ricci volt. Ő vitte el a módszert Kínába.

A John Watson menyasszonyát, Mary Morstant alakító Amanda Abbington és Martin Freeman a való életben is egy párt alkotnak. Két gyermekük van.

Benedict Cumberbatch a felkészülés során Arthur Conan Doyle összes Sherlock Holmes-történetét elolvasta.

A széria producerei, Steven Moffat és Mark Gatiss a Vágy és vezeklésben (2007) figyeltek fel Benedict Cumberbatchre. Mindketten úgy gondolták, hogy Cumberbatch lenne a tökéletes választás Sherlock Holmes szerepére.

Dr. Watson az eredeti történet szerint is teljesített katonai szolgálatot Afganisztánban.

Dr. Watson szerepére az a Matt Smith is esélyes volt, akit később a Dr. Who című sorozat főszerepében láthattunk.

Fájóan közepes, gyenge folytatás, amiből remélhetően tanulnak az alkotók, mi pedig reménykedjünk abban, hogy visszakapjuk a régi Sherlockot a következő évadban! több»

gazából nem hiányzott a nagy formátumú ellenfél az első részből, a cél a nézők bizalmának visszaszerzése volt, ezt pedig simán szállította ez az epizód. Jól kezdődik az év, mert Sherlock visszatért, úgy, ahogyan szeretjük!
8/10 több»

Okosan építették fel az évadot az alkotók, az első résszel újra meghozták a kedvet a sorozathoz, a másodikban kellemesen elvoltunk, hogy aztán olyan finálét kapjunk, amelyet nem felejtünk el egy darabig. 8/10 több»