Sherlock

Sherlock

2024.02.10 Kapszaicin

Egy sorozat, amelyet sajnáltam, hogy véget ért. Néhány könyv is ki tud váltani ilyen érzést, és ez jó, mert nem elvesztegetett időnek tudható be. Benedict Cumberbatch és a Sherlock Holmes-story együttese kihozta a maximumot. Azt is hihetnénk, hogy lerágott csont, de nem. Kiváló és szórakoztató. :)

2020.08.19 csd

Nem csak krimirajongóknak

Steven Mofat nevével még a Kivagy Doki kapcsán ismerkedtem meg, arra gondoltam, hogy egyszerűen zseniális, amit csinál szerzőként és showrunnerként, persze idővel érezhetően megfáradt. Ez kicsit bosszantó is volt, de ha jól kalkulálok, valóban az történhetett, hogy egész egyszerűen több energiát fektethetett a Sherlockba. Általában enyhén szólva sem rajongók a detektívsztorikért, a Sherlock újragondolását azonban nagyon telitalálatnak gondolom. Főként azért is, mivel képes túlmutatni a zsáner általánosságain, és sokkalta inkább kidomborítja a főszereplők személyes drámáit, és persze itt nem valami "melodrámára" vagy épp a játékidő felesleges kitöltésére gondolok. Elismerem, Sherlock karaktere általában mindig kincsesbánya, bármilyen adaptációról legyen is szó, de ez a széria e tekintetben teljesen elment a falig.

2022.08.15 JRD

Nem szárnyalta túl az elvárásokat. Bevallom nehezen tudtam elvonatkoztatni Bilbótól és még nehezebben Star Trek Khan figurájától. Talán ha egy szóval kellene jellemeznem ezt a sorozatot, akkor ez lenne az az egy: kidolgozatlan. Míg a Shelock Holmes s... Több

2017.08.17 Deku

A lehető legzseniálisabb Sherlock adaptáció amit valaha láttam. Ugyan a legfrissebb évad nem nyűgözött le viszont elődei nagyon nagy hatással voltak rám.

2015.08.16 kabel

Ötletes cinamtográfia és történetvezetés, rétegelt és kitalált karakterek komplikált történetszálak és fergeteges monológok jellemzik legjobban a Sherlockot. A sorozat angol, így bár kevés epizód lett belőle, azok nagyrészt remekül sikerültek és szépen összerakják a sztorit.

2020.03.26 Robinson76

A nyomozók királya egy királyi sorozatban

Az eddig 4 évadot megélt sorozatban minden idők egyik legkirályibb nyomozója és nélkülözhetetlen társa a 21. században nyomoz. Az első 2 évad szenzációs, a 3. is megfelel az előzőek által felállított magas mércének, a 4. évad viszont nagyon megosztotta még a rajongókat is. Én mindenkinek csak ajánlani tudom, a zseniális képi világa, az ötletes vizuális megoldások és az elegáns brit stílus remek megvalósítása miatt. Végül szeretném felhívni a figyelmet egy bónusz epizódra, mely a "Szörnyű Menyasszony" címet viseli. Ez a viktoriánus korba repít minket vissza, alapjául pedig Doyle: Musgrave-szertartás című novellája szolgált.

2019.08.25 Ms. Akárki

Benedict Cumberbatch miatt érdemes főleg megnézni ezt a "feldolgozást". Zseniális színész. Klasszik alaptörténet és karakterhű cselemény. Sherlock karakterét imádom amúgy is szinte bármikor meg tudnám nézni.

Helyszínelők
2009
Gyilkos elmék
2005

2019.12.28 harnas1207

Sokat nem vártam a sorozattól, de bíztam benne hátha pozitívan csalódok. A karakterek nagyon irritálóak és egyáltalán nem tudnak újat mutatni. Martin Freeman tökéletesen eljátssza Bilbót egy az egyben. A sztori vontatott és unalmas. Csak újhullámos sorozatnézőknek ajánlom.

2016.01.14 beero88

Az egyik legeslegjobb Sherlock adaptáció. Egyszerűen nagyszerű. Kiválóan hozza Cumberbatch Sherlock szerepét, még ha nem is gondol bele az ember, tudat alatt így képzeli el magát Sherlockot. Deviáns, zseni nyomozónak.

2021.09.20 Zoltán384279

A magányosan nyomozó zsenik sztorijai gyerekkoromtól kezdve lenyűgöztek. Legyen szó Columbóról, Poirot-ról vagy épp Holmesról, mindig a képernyő elé szögeztek. Mindannyian gyagyásak kicsit, de pont ez bennük a legjobb. Benedict Cumberbatch személyébe... Több

2021.11.16 Greta

Remek szórakozás

Nagyon szórakoztató a sorozat. Vannak benne erősebb és gyengébb részek, de igazán profi és igazán angol. Személy szerint én nem örültem, amikor Sherlock figuráját elkezdték szentimentálissá tenni (harmadik évad, Watson iránti érzései), és a Mary-szál sem volt igazán kedvemre való, kicsit túltolták.

2017.04.18 bgnz367

Meglepő volt számomra, hogy ennyire jó lett ez a sorozat mivel a főszereplőért nem voltam oda. Azonban változott a véleményem. Nála jobb Sherlock nem kell.

2018.03.22 hackerjulcsi

Nagyon érdekes, gondolkodtató sorozat - ez tetszik benne igazából a legjobban. Szeretem a kidolgozottságát és a színészi játék is meglehetősen minőségi a sorozat epizódjaiban... klassz!

2019.01.04 szabomarc

Kicsit furák számomra a rövid évadok, de ettől függetlenül amúgy jó a sorozat. Nekem tetszett, jól kidolgozott karakterekkel dolgoznak. Cumberbatch elég idegesítő nekem alapvetően, de ebben a sorozatban nőtt egyet a szememben azért.