Közösség

Vélemény:

 

91 Sherlock

(2010)

Sherlock

 
Zoltán384279   2021.09.20 15:33
0

A magányosan nyomozó zsenik sztorijai gyerekkoromtól kezdve lenyűgöztek. Legyen szó Columbóról, Poirot-ról vagy épp Holmesról, mindig a képernyő elé szögeztek. Mindannyian gyagyásak kicsit, de pont ez bennük a legjobb. Benedict Cumberbatch személyében most kapunk egy újabb különc Holmest, ezúttal a modern korban. Ugyanolyan vicces és fárasztó, mint lenni szokott (tehát sablonos), de a bűnügyek modern kori megoldásai miatt olyan, mintha egy új karaktert kapnánk, nem pedig egy régit új köntösben. Mikor először láttam a sorozatot, tudtam, hogy a két főszereplő volt már együtt egy film stáblistáján, de nem tudtam, melyiken. Most utánanéztem és leesett, hogy Zsákos Bilbó és Smaug párosát látom. Ebből következik, hogy ezt a filmet nem lenne szabad szinkronosan megnézni. (Igen, megint a szinkronnál kötöttem ki.) Benedict olyan magyar hangot kapott, ami ugyan illik a külsejéhez, de ha eredeti nyelven nézzük a filmet, teljesen mást kapunk. Ennek ellenére azt hiszem, hogy aki nem beszél anyanyelvi szinten angolul, az a film feléről le fog maradni. Túl pörgős Holmes ahhoz, hogy minden szavát meg lehessen érteni. Mindenki döntse el maga, hogy melyik verzió való neki, de végül is mindegy, mert bármit tesz, egyikben sem fog csalódni! 5/5